Skocz do zawartości
krk

[Sprzedam] Licencja DA

Polecane posty

Witam jak w temacie sprzedam dożywotnią licencję na panel Direct Admin.

 

Cena jaka mnie interesuje to 170zł nie wystawiam FV.

 

typ licencji lifetime

 

tylko przelew na konto

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma kontakt z autorem watku? Szczerze mowiac to chyba dalem sie naciagnac, bo zaplacilem za ta licencje DA i kontakt sie urwal. Mam coprawda jego dane, ale nie bede jechal ponad 400km za 170zl.

 

Moze ktos mieszka niedaleko miejscowosci Pisz i moglby w moim imieniu zapukac do niego?

 

Troche dziwny mi sie wydaje fakt, ze od momentu przelewu uzytkownik krk sie nie pojawil na forum. Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki. Jesli sie nie uda nic z tym zrobic to bede zmuszony zglosic sprawe na Policje zeby nasz zartownis nie czul sie taki bezkarny. W koncu od czegos ta Policja jest. :)

Edytowano przez mcbarlo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze wpłaciłeś mu na konto, tak? Masz potwierdzenie przelewu?

Przygotuj i wydrukuj sobie całą waszą korespondencję, powyższe ogłoszenie, potwierdzenie przelewu i zgłoś się na Policję.

 

Przedtem spróbuj jednak skontaktować się z danym użytkownikiem.

Być może pojechał na jakieś spóźnione wakacje, o czym powinien Cię jednak poinformować.

 

Jego ostatnia wizyta na forum była niecałe dwa tygodnie temu. (sie 22 2011 12:05)

 

Postaraj się jakoś polubownie załatwić tą sytuację, a jak nie - tylko Policja.

Edytowano przez Miłosz
literówka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze wpłaciłeś mu na konto, tak? Masz potwierdzenie przelewu?

Przygotuj i wydrukuj sobie całą waszą korespondencję, powyższe ogłoszenie, potwierdzenie przelewu i zgłoś się na Policję.

 

Przedtem spróbuj jednak skontaktować się z danym użytkownikiem.

Być może pojechał na jakieś spóźnione wakacje, o czym powinien Cię jednak poinformować.

 

Jego ostatnia wizyta na forum była niecałe dwa tygodnie temu. (sie 22 2011 12:05)

 

Postaraj się jakoś polubownie załatwić tą sytuację, a jak nie - tylko Policja.

 

Wszystko mam. Pisalem do niego dwa razy na PW, wyslalem tez maila za pomoca forum. Niestety nie mam ani numeru telefonu ani adresu e-mail. Probowalem tez poszperac troche w necie na jego temat, ale poza kontem o takiej samej nazwie na GHT nic nie znalazlem ciekawego.

 

Wiecej sposobow kontaktu i tym samym polubownego zalatwienia sprawy nie ma. Jesli w przyszlym tygodniu sie nie odezwie to zglosze sprawe.

Edytowano przez mcbarlo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie kupowanie/sprzedawanie od osób prywatnych jest nielegalne i niezgodne z regulaminem DA (przypuszczam, że to licencja Internal). Lepiej kupić licencję w firmie, w której posiada się hosting, ewentualnie dużo droższą licencję External.

 

Poczekaj z tą Policją do czasu aż ta osoba się odezwie, jak napisał Shk nie logowała się na konto 2 tygodnie, być może nawet nie wie o tej wpłacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Wyślij list polecony, nie wiem może przed sądpowe wezwanie do czegoś...? I jak odbierze ale sie nie odezwie, to na policje. Bo są sytuacje, że mógł mieć wypadek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie kupowanie/sprzedawanie od osób prywatnych jest nielegalne i niezgodne z regulaminem DA (przypuszczam, że to licencja Internal). Lepiej kupić licencję w firmie, w której posiada się hosting, ewentualnie dużo droższą licencję External.

 

Poczekaj z tą Policją do czasu aż ta osoba się odezwie, jak napisał Shk nie logowała się na konto 2 tygodnie, być może nawet nie wie o tej wpłacie.

 

 

No to zle przypuszczasz, bo sprzedajacy twierdzil, ze jest to licencja external - specjalnie o to pytalem. Jakie sa fakty tego nikt z nas nie wie, aie nie zakladaj z gory, ze probowalem zlamac regulamin DA.

 

Tak jak pisalem wczesniej na Policje mi sie nie spieszy, bo ogolnie tej instytucji nie lubie i szczerze watpie, ze cos zdzialaja. Od czegos jednak sa i moze sie milo zaskocze.

 

Wyślij list polecony, nie wiem może przed sądpowe wezwanie do czegoś...? I jak odbierze ale sie nie odezwie, to na policje. Bo są sytuacje, że mógł mieć wypadek itp

 

No tez o tym myslalem, dziwne jest dla mnie, ze ktos za 170zl jest w stanie spalic za soba mosty na forum. W sumie to z dwojga zlego wolalbym juz zeby mnie oszukal niz naprawde mialby miec jakis wypadek.

 

List wysle, poczte mam pod nosem. :)

 

A przypadkiem nie wpłacałeś na konto bankowe BZWBK ?

 

Tak. Czy posiadasz jakies informacje na temat tego goscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zle przypuszczasz, bo sprzedajacy twierdzil, ze jest to licencja external - specjalnie o to pytalem. Jakie sa fakty tego nikt z nas nie wie, aie nie zakladaj z gory, ze probowalem zlamac regulamin DA.

Nie słyszałem o licencji External za 170 złotych, jeśli wierzysz w takie bajki Twoja sprawa.

Po zalogowaniu do DA masz informację, czy to External, czy Internal, to bardzo łatwo sprawdzić.

 

I nigdzie nie napisałem, że chciałeś złamać regulamin DA, napisałem, że to niezgodne z regulaminem DA.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o licencji External za 170 złotych, jeśli wierzysz w takie bajki Twoja sprawa.

 

To, ze nie slyszales nie znaczy, ze ktos by nie chcial za taka kwote jej sprzedac. Moge miec kaprys i nawet za 1zl sprzedac taka licecje (gdyby ja mial ;)).

 

Zreszta to juz sie OT robi powoli.

 

Edit: nie mialem dostepu do panelu DA zeby to sprawdzic. Mialem dostac wszystkie dane po przelewie.

Edytowano przez mcbarlo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Policję - to mam z tym w miarę miłe doświadczenia.

Postarali się o odzyskanie produktu za 100zł, kiedy sprzedawca na Allegro mnie oszukał.

 

Jeżeli rzeczywiście chcesz się skontaktować z tym użytkownikiem, masz jego imię i nazwisko + miejscowość,

poszukaj w książce telefonicznej i spróbuj zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Policję - to mam z tym w miarę miłe doświadczenia.

Postarali się o odzyskanie produktu za 100zł, kiedy sprzedawca na Allegro mnie oszukał.

 

Jeżeli rzeczywiście chcesz się skontaktować z tym użytkownikiem, masz jego imię i nazwisko + miejscowość,

poszukaj w książce telefonicznej i spróbuj zadzwonić.

 

W ksiazce nie ma niestety takiego abonenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policja jak będzie chciała bez problemu znajdzie taką osobę, ale poczekaj jeszcze z tydzień, może się pokaże na forum.

Są różne przypadki losowe, a to jakby nie było jest stały użytkownik forum.

 

I po zalogowaniu do DA masz: Opcje dodatkowe>Licencje/uaktualnienia

 

Jak masz coś takiego to licencja do sprzedaży tylko w danym DC lub firmie hostingowej, nie wolno jej odstępować na rzecz innej osoby. Zresztą External tak samo, chyba że masz pisemną zgodę na to zarządu DA.

INTERNAL LICENSE -- To jest specjalny typ licencji, która nie może być odsprzedawana oraz transferowana. Tylko dla użytku wewnętrznego Datacenter. Pomoc techniczną świadczy sprzedawca serwera. Proszę zgłaszać nieautoryzową odsprzedaż na adres: sales@directadmin.com

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jeżeli BZWBK, to prawdopodobnie wirtualna karta = oszust... Ale nie chce nikogo oskarżać, chociaż przez tę kartę łatwo oszukać...

 

Jeżeli okaże się to prawdą, to oznacza że świat wariuje, nawet userom ze stażem nie można ufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Niestety mSurf.eu ma racje.

BZWBK wypuszczając kartę, nad wyrobieniem której nie ma żadnej kontroli, nie jest fizycznie związana z żadna forma bankowości, która można zweryfikować, dało narzędzie do rak oszustów.

Do czasu, gdy nie wprowadzone zostaną procedury weryfikacji przy wyrabianiu takiej karty, oszustwa z wykorzystaniem takiej karty będą na porządku dziennym.

Wyrabiając kartę możemy wyrobić na sąsiada, prezesa pis czy tez Prezydenta. Żadne dane nie podlegają weryfikacji.

Otrzymujemy indywidualne konto bankowe, na które wpływają zyski z przekrętów. Dalej to już tylko puszczenie kasy w obieg (wypranie). Kupujemy dla przykładu doładowania simów lub pakiety startowe, które potem sprzedajemy z legalnego konta na allegro i kasa wpływa juz na Wasz rachunek. Czyściutka i bez ogona. Przekręt doskonały.

Żadna policja ani detektywi nie są w stanie wyśledzić.

To nie poradnik, to jeden z wielu scenariuszy realizowanych w wirtualnym świecie.

Pozostaje unikać płatności na konta BZWBK czym zrównujemy uczciwych z nielicznymi mętami żerującymi na ludzkiej naiwności i niedoskonałości systemów bankowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz coś takiego to licencja do sprzedaży tylko w danym DC lub firmie hostingowej, nie wolno jej odstępować na rzecz innej osoby. Zresztą External tak samo, chyba że masz pisemną zgodę na to zarządu DA.

 

Z tym external to chyba nie jest tak jak mowisz. Nie mam doswiadczenia z DA, bo caly zycie mam Pleska, ale zerknalem na forum DA i tam jest wiele watkow gdzie ludzie sprzedaja licencje external. Jakby to bylo niezgodne z regulaminem DA to by moderatorzy takie watki usuwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają, i licencję Internal i External, ale nie jest to zgodne z ich regulaminem.

Druga sprawa, że szefostwo DA nie interesuje się tym za bardzo.

You may not resell DirectAdmin licenses. DirectAdmin may be purchased only through the DirectAdmin web site at: http://www.directadmin.com.
Exceptions to this limitation include dedicated server providers and/or resellers ("Partners") intending to include a DirectAdmin license with a new server sale.
Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo są sytuacje, że mógł mieć wypadek itp

Dokładnie.. jeden mój klient zniknął na kilka miesięcy z dnia na dzień. Nikt nie wiedział co sie z gościem stało. Po paru miesiącach się odezwał... miał poważny wypadek i był w śpiączce ok 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mSurf.eu ma racje.

BZWBK wypuszczając kartę, nad wyrobieniem której nie ma żadnej kontroli, nie jest fizycznie związana z żadna forma bankowości, która można zweryfikować, dało narzędzie do rak oszustów.

Do czasu, gdy nie wprowadzone zostaną procedury weryfikacji przy wyrabianiu takiej karty, oszustwa z wykorzystaniem takiej karty będą na porządku dziennym.

Wyrabiając kartę możemy wyrobić na sąsiada, prezesa pis czy tez Prezydenta. Żadne dane nie podlegają weryfikacji.

Otrzymujemy indywidualne konto bankowe, na które wpływają zyski z przekrętów. Dalej to już tylko puszczenie kasy w obieg (wypranie). Kupujemy dla przykładu doładowania simów lub pakiety startowe, które potem sprzedajemy z legalnego konta na allegro i kasa wpływa juz na Wasz rachunek. Czyściutka i bez ogona. Przekręt doskonały.

Żadna policja ani detektywi nie są w stanie wyśledzić.

To nie poradnik, to jeden z wielu scenariuszy realizowanych w wirtualnym świecie.

Pozostaje unikać płatności na konta BZWBK czym zrównujemy uczciwych z nielicznymi mętami żerującymi na ludzkiej naiwności i niedoskonałości systemów bankowych.

 

Dokładnie, nic się nie da zrobić. Mogło to nawet być włamanie na konto tego usera tutaj. Z kafejki bez problemu mógł to ktoś zrobić, a potem iść i kupić za 15 zł kartę prepaid w BZWBK i działać... i żadnego śladu po skurwi.... Już kiedyś o tym z hdmagikiem rozmawiałem, bo mnie już podobnie komuś się udało naciągnąć. I w mojej sprawie policja nie mogła nic zrobić, bo włamanie na allegro+publiczne ip+karta bzwbk... . Szybka kasa dla oszustów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten gosc znow sprzedaje licencje, ale tym razem na GHT:

 

http://gamehostingta...-da-t-8077.html

 

W dodatku okazalo sie, ze za przypadek z watku:

http://www.webhostin...a-direct-admin/

 

odpowiedzialna jest ta sama osoba. W przypadkach podanych powyzej zostal podany ten sam numer konta. Udalo mi sie od typa wyciagnac numer telefonu, ale ciagle wylaczony, a poczta glosowa jest przepelniona. No i z drugiej strony pewnie nie byl taki glupi zeby podac swoj.

 

List tak jak mowilem wyslalem, teraz czekam na potwierdzenie odbioru. Podejrzewam, ze i tak skonczy sie na policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Mariuszu:

 

Jak ustaliliśmy wcześniej na podstawie tego samego numeru konta 25 2490 0005 0000 4001 0005 9165, zostaliśmy oszukani przez tą samą osobę. W związku z tym, że ja swoją sprawę zgłosiłem już na policję chciałbym zapytać czy mogę podać Pana jako kolejnego poszkodowanego?

 

Musimy radzić sobie sami, bo po właścicielu forum nie spodziewam się żadnych reakcji, dla nich to uczciwy użytkownik wobec którego zgłaszamy "jakieś wątpliwości". Moim zdaniem sami powinni zgłosić ten fakt na policję, tym bardziej, że przedstawiłem im dowody.

 

Osoba posługująca się tym numerem konta sprzedaje nie tylko licencje DA: http://forum.pclab.pl/topic/726311-Uwaga-grasuje-kolejny-kutafon-Pawkus21/

 

W wątku na pclabie jest informacja, iż oszust łączył się z pocztą poszkodowanego z adresu 89.78.233.126 (89-78-233-126.dynamic.chello.pl) ciekawe jak było w przypadku forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musimy radzić sobie sami, bo po właścicielu forum nie spodziewam się żadnych reakcji, dla nich to uczciwy użytkownik wobec którego zgłaszamy "jakieś wątpliwości". Moim zdaniem sami powinni zgłosić ten fakt na policję, tym bardziej, że przedstawiłem im dowody.

Bartek to nie prokurator żeby udzielał informacji poszkodowanym. Jeśli odpowiednia instytucja się zgłosi, to napewno dostanie informacje.

http://www.webhostin...post__p__271842

 

Edit

Ciekawe jak to zrobił.. pewnie poszkodowany mial hasło lol123. Tak samo do kont allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×