Skocz do zawartości
Camer

Opinie o IDHosting

Polecane posty

Witam,

 

Prosiłbym o kilka opinii dot. IDHosting. Ich oferta VPS wydaje się być interesująca, ale jak jest w praktyce? Wysoki mają UPTime? Szukałem w wyszukiwarce, jednak nie mogę nic znaleźć na ich temat, chodzi konkretniej o tą ofertę: http://www.idhosting.pl/vps.php

 

 

 

 

Pozdrawiam i proszę o opinie :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę się wypowiadać, ponieważ jak kiedyś swoją opinię wydałem to zostałem zmieszany z błotem tylko za to że też jestem z Częstochowy i posądzony o jakieś "kontakty" z właścicielem, no ale :-)

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/26874-oferta-idhostingpl-serwery-www-vps-dedykowane/

 

Pochwaliłem tam, pochwalę i tutaj. Nie korzystałem z pomocy boku, acz miałem okazję po raz drugi testować serwery VPS i po raz drugi się nie zawiodłem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko powiedziec, ze u nich hot-line nie dziala. Odpowiedzi w 24 godziny?

Mogli dostac swietnego klienta - czyli firme, w ktorej pracuje - ale juz nie dostana.

Dlaczego?

Proste - dla sprawdzenia wzialem testowy 7-dniowy serwer vps. Zarejestrowalem sie, uaktywnilem zgloszenie, po zalogowaniu zobaczylem, ze trzeba wysłac plantny sms. Troche mnie zatkalo, ale postanowilem jednak go wyslac. Problem w tym, ze "uciekla" mi strona z numerem sms i do wpisanie zwrotnego kodu.

Coz - posilkowalem sie strona "kontakt" i wyslalem zapytanie w tej sprawie. To bylo mniej wiecej jakies 6 godzin temu. Do chwili obecnej nie dostalem odpowiedzi (poza potwierdzeniem automatu).

Reasumujac - co tanie to drogie - jak mowi stare porzekadło.

Generalnie właściciel robi to chyba na pół etatu i nie jest to jego podstawowym źródłem utrzymania.

P.s.

Teraz wyobrażam sobie pomoc w razie jakiejś awari czy innej sytuacji "gardłowej".

No i ten telefon kontaktowy - wyłacznie komórka T-mobile, a co z faksem, czy tanim polaczeniem stacjonarnym.

Reszte domówcie sobie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko powiedziec, ze u nich hot-line nie dziala. Odpowiedzi w 24 godziny?

Mogli dostac swietnego klienta - czyli firme, w ktorej pracuje - ale juz nie dostana.

Dlaczego?

Proste - dla sprawdzenia wzialem testowy 7-dniowy serwer vps. Zarejestrowalem sie, uaktywnilem zgloszenie, po zalogowaniu zobaczylem, ze trzeba wysłac plantny sms. Troche mnie zatkalo, ale postanowilem jednak go wyslac. Problem w tym, ze "uciekla" mi strona z numerem sms i do wpisanie zwrotnego kodu.

Coz - posilkowalem sie strona "kontakt" i wyslalem zapytanie w tej sprawie. To bylo mniej wiecej jakies 6 godzin temu. Do chwili obecnej nie dostalem odpowiedzi (poza potwierdzeniem automatu).

Reasumujac - co tanie to drogie - jak mowi stare porzekadło.

Generalnie właściciel robi to chyba na pół etatu i nie jest to jego podstawowym źródłem utrzymania.

P.s.

Teraz wyobrażam sobie pomoc w razie jakiejś awari czy innej sytuacji "gardłowej".

No i ten telefon kontaktowy - wyłacznie komórka T-mobile, a co z faksem, czy tanim polaczeniem stacjonarnym.

Reszte domówcie sobie sami.

 

Wiem, ze nie powinienem moze wypowiadac sie w sprawach mojej firmy, ale tutaj Pan nieco minal sie z prawda niestety i postanowilem sprostowac.

 

Otoz faktycznie byla taka sprawa, ze zglaszal Pan mailem problem z rejestracja VPS-a. Mialo to miejsce 23 sierpnia o godzinie 16:58. Odpowiedz z instrukcja co zrobic zeby to naprawic zostala wyslana do Pana tego samego dnia o godzinie 19:40, wiec nie wiem skad zarzut o braku odpowiedzi. Moze wystarczylo sprawdzic poczte?

 

Komentarze na temat SMS-a za test VPS-a sa conajmniej dziwne moim zdaniem. Nigdzie nie jest napisane, ze jest to darmowy test. Poprostu za bardzo niewielka kwote mozna sprawdzic jakosc uslug zamiast placic odrazu za caly miesiac w ciemno.

 

Reszte pozostawie bez komentarza, milego dnia.

Edytowano przez mcbarlo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony

Sprawdź nas zanim zapłacisz - 7-dniowy okres próbny dla każdego konta!

sugeruje właśnie, że test będzie darmowy, bo chcę Was sprawdzić zanim zapłacę a tu nagle się okazuje, że żeby Was sprawdzić trzeba zapłacić i nie istotne jest jaką sumę i w jakiej formie.

Do tego nie ma nigdzie na Waszej strony informacji, że test jest płatny, nawet w regulaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony

sugeruje właśnie, że test będzie darmowy, bo chcę Was sprawdzić zanim zapłacę a tu nagle się okazuje, że żeby Was sprawdzić trzeba zapłacić i nie istotne jest jaką sumę i w jakiej formie.

Do tego nie ma nigdzie na Waszej strony informacji, że test jest płatny, nawet w regulaminie.

 

Dobra, masz racje, ze moglobyc to nieco mylace. Dodalem informacje na stronie oraz troche przeredagowalem informacje nad oferta VPS. Mam nadzieje, ze nikt juz nie bedzie zaskoczony drobna oplata za test VPS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria spiskowa tylko "szkoda", ze nieprawdziwa.

 

1. IDnet to marka, ktorej wlascicielem jest moja firma. Jest to odrebna struktura, ktora korzysta z zasobow IDHosting. Moze masz racje, ze bylo trzeba nie dodawac takiej opinii niemniej jednak nie jest to na pewno dodawanie opinii samemu sobie. Strona www istnieje, marka istnieje. Jestem tez wlascicielem kilku innych marek, ale przez to, ze tam juz dzialam osobiscie to opinii nie dodawalem.

 

2. Fakt, ze opinie sa dodawane z jednego adresu IP o niczym nie swiadczy. Wlasciciele firm Darkpol i Inter-com to moi dobrzy znajomi. Mieszkamy na tej samej dzielnicy i oboje maja Internet z tej samej sieci co ja - stad jeden wspoldzielony adres IP. Maja w IDHosting swoje strony internetowe od lat i rowniez nie widze powodu dlaczego nie mogli wyrazic swojej oponii. Poprosilem ich o napisanie opinii i to zrobili. Moge Ci odrazu powiedziec, ze w ten sposob dodanych opinii bylo wiecej, bo poprostu dzialam na rynku lokalnym.

 

Jakbym wiedzial, ze jeden adres IP to taka wielka zbrodnia to bym uzyl innego - nie jest to dla mnie zaden problem. Tylko moje intencje byly jaknajbardziej czyste i w zyciu bym nie pomyslal, ze opinia wystawiona przez klienta, ktory jest jednoczesnie znajomym z dzielnicy to cos zlego.

 

3. Podobny styl pisania i brak pl znaczkow - co to ma za znaczenie? Zobacz inne opinie u mnie i w innych firmach. Moznaby na podstawie takiego kryterium usunac wieksza czesc wszystkich opinii. Czemu nie usunac tych co maja polskie znaki? Na Allegro 3/4 komentarzy to kopiuj/wklej i nikt nie ma z tym problemu.

 

Reasumujac mysle, ze zbyt szybko oceniasz i uzywasz mocnych slow. Dodatkowo takie zarzuty padajace spod klawiatury czlowieka wspolpracujacego z konkurencyjna firma nie wygladaja za dobrze. Nie swiadczy to rowniez dobrze o tej firmie tymbardziej, ze jest partnerem WHT.

 

Dziwie sie tez administracji, ze usunela wiekszosc opinii IDHosting - nawet te, ktore dodali zupelnie mi obcy klienci z innych miast, ktorych o jej dodanie nawet nie prosilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, ktoś dostrzegł, że coś jest nie tak w tym, że firma znikąd ma najwięcej opinii na WHT, a jeden z liderów rynku (nazwa.pl) nie posiada ich wcale... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slabo sprawdziles, bo IP nie nalezy do IDHosting.

 

Poza tym czemu nie wypisales wszystkich opinii, ktore zostaly usuniete? Czyzby manipulujesz informacjami zeby Twoje zostalo na wierzchu?

 

@ is_wm

 

Mysle, ze wiekszosc klientow nazwa.pl w ogole nie ma swiadomosci istnienia WHT? Tutaj dzialaja glownie male firmy takie jak moja.

 

Zanim napiszesz o czyims biznesie "firma znikad" poswiec 5 minut i sie zorientuj w temacie. Moja firma istnieje od ponad 5 lat i jest stabilnym biznesem. To, ze Ty nic na jej temat nie wiesz, nie oznacza, ze jest "znikad".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie opinie powinny zostać usunięte a firma powinna dostać warna.

 

Jakbym wiedzial, ze jeden adres IP to taka wielka zbrodnia to bym uzyl innego - nie jest to dla mnie zaden problem. Tylko moje intencje byly jaknajbardziej czyste i w zyciu bym nie pomyslal, ze opinia wystawiona przez klienta, ktory jest jednoczesnie znajomym z dzielnicy to cos zlego.

A niestety jest to coś złego, taka opinia nie jest w ogóle obiektywna.

 

Reasumujac mysle, ze zbyt szybko oceniasz i uzywasz mocnych slow. Dodatkowo takie zarzuty padajace spod klawiatury czlowieka wspolpracujacego z konkurencyjna firma nie wygladaja za dobrze. Nie swiadczy to rowniez dobrze o tej firmie tymbardziej, ze jest partnerem WHT.

To, że nikt więcej nie brał udział w temacie nie oznacza, że nikt się z nim nie zgadza. On ma tu 100% rację.

 

Jakbym wiedzial, ze jeden adres IP to taka wielka zbrodnia to bym uzyl innego - nie jest to dla mnie zaden problem.

Nie to nie jest żaden problem, każda firma może mieć takich opinii ponad 100 w przeciągu godziny, ale chyba nie o to chodzi? Moduł opinii nie działa poprawnie od samego początku, nie jest to jednak powód aby wykorzystywać bugi w systemie do własnych potrzeb.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dodatkowo takie zarzuty padajace spod klawiatury czlowieka wspolpracujacego z konkurencyjna firma nie wygladaja za dobrze. Nie swiadczy to rowniez dobrze o tej firmie tymbardziej, ze jest partnerem WHT.

Oho, zaczyna się stara śpiewka. BOSS a nie mówiłem?

 

Te fejkowe opinie śmierdziały na kilometr jak wysypisko odpadów komunalnych za miastem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem o klientach nazwa.pl, a nie o samej firmie.

 

Dla IDHosting jest przydzielona klasa 91.231.140.0/24 np. idhosting.pl stoi na 91.231.140.74. Dawno temu faktycznie byla uzywana klasa o ktorej piszesz, ale bylo to jeszcze przed powstawniem modulu opinii o ile pamietam.

Edytowano przez idhosting.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Panowie, ale o co te sprzeczki?

Chyba już wiadomo o co chodzi, opinie zostały usunięte, nie ma co się dalej wykłócać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale ten kokretny adres nie nalezy do IDHosting od dawna (mowa o 91.210.242.197), a host h2.idhosting.pl kieruje na adres 91.231.140.73 na ktorym obecnie nic nie stoi. Zerknij sobie na http://ping.eu/nslookup/ jaki adres IP zwraca ten host.

 

Masz racje, core.idhosting.pl jest w tej klasie bo np. rejestrator domen .de wymaga by NS-y byly w roznych klasach C.

 

Jednak nie masz racji w tym, ze jakakolwiek opinia byla dodana z serwera IDH.

 

A niestety jest to coś złego, taka opinia nie jest w ogóle obiektywna.

 

Moim zdaniem czyjas opinia z definicji jest subiektywna. :)

Edytowano przez idhosting.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak, chyba nie o to tutaj chodzi, żeby znajomi wystawiali opinie. A w tym wypadku kłucenie się, że opinie nie były wystawiane z serwera idhosting mija się z celem bo już samo to że większość była wystawiona z sąsiadujących adresów ip mówi wszystko. Myślę, że nikt nie jest tak głupi żeby uwieżyć że to przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze, ze to przypadek tylko wyjasniam sprawe. Ok - rozumiem, ze Wam sie nie podoba, ze opinie wystawili znajomi i ja z tym nie dyskutuje. Chcialbym jednak zeby nie oceniac, i tu nie mowie tylko o tym konkretnym przypadku, po pozorach, bo czesto bywa to krzywdzace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie ma co wyjaśniać, dane w bazie sprawdzone, wszystko od jednej osoby z jednego kompa. Proponuje nie iść w zaparte i nie wymyślać dalszych historyjek bo będą musiały być coraz bardziej absurdalne. Lepiej skończyć temat i dalsze kombinowanie, a dla innych niech to będzie przestrogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ is_wm

Zanim napiszesz o czyims biznesie "firma znikad" poswiec 5 minut i sie zorientuj w temacie. Moja firma istnieje od ponad 5 lat i jest stabilnym biznesem. To, ze Ty nic na jej temat nie wiesz, nie oznacza, ze jest "znikad".

Skoro nie masz szacunku do innych, nie wymagaj by inni mieli go w stosunku do ciebie.

A wystawianie fake'owych opinii o swojej firmie jest niczym innym jak pokazem braku szacunku dla użytkowników WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×