Skocz do zawartości
marmat00

Zdalna zmiana ustawień botowania.

Polecane posty

Witam.

Od czasu kiedy posiadam serwer dedykowany zastanawiam się jak to jest możliwe że zdalnie za pomocą panelu www można zmieniać ustawienia botowania serwerów? Czy bios serwera ma wbudowaną taką funkcję czy służy do tego jakieś urządzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A KVM da się podłączyć do sieci bo na allegro są tylko takie żeby bezpośrednio do monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi ci o coś takiego:

 

http://www1.euro.del...RC1078552&s=pad

 

na allegro za 600zł widziałem

 

I co właściwie chciałbyś z tym zrobić? Do switcha wpiąć? To że to urządzenie korzysta z kabli CAT5, to nie znaczy że rozmawia po Ethernecie (tak jak chociażby konsole szeregowe w routerach -- też mają złącza RJ45 i też nie jest to Ethernet).

 

OP: zainteresuj się sprzętem firm Aten lub Avocent (i pewnie wielu innych), ale sprawdź najpierw czy Ci applet kliencki działa (DRAC od Della -- chyba Avocent pod spodem -- ma/miał problemy pod Linuxem). Sprzęt serwerowy może mieć też IPKVMa już wbudowanego albo dostępnego za niewielkie pieniądze (<100$). A przynajmniej niektóre Delle dało się przekonfigurowywać z poziomu systemu operacyjnego -- jest do tego driver plus obrzydliwie wielka aplikacja webowa (własny Tomcat i te sprawy).

 

EDIT: a to o czym mówisz to zmiana konfiguracji BOOTP -- w BIOSie serwery mają ustawiony boot po sieci, a konfiguracja na serwerze mówi im skąd tak naprawdę mają się uruchomić (w tym z lokalnego dysku). Bez czarów i jakiegokolwiek wsparcia sprzętowego oprócz ROMu PXE w sieciówce.

Edytowano przez blackfire (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

I co właściwie chciałbyś z tym zrobić? Do switcha wpiąć? To że to urządzenie korzysta z kabli CAT5, to nie znaczy że rozmawia po Ethernecie (tak jak chociażby konsole szeregowe w routerach -- też mają złącza RJ45 i też nie jest to Ethernet).

 

Mogło mi się pomylić :)

 

Przepraszam!

 

Miałem na myśli coś takiego:

 

http://allegro.pl/planet-ikvm-16010-przelacznik-kvm-po-ip-16-portow-i1736852533.html

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek
A KVM da się podłączyć do sieci bo na allegro są tylko takie żeby bezpośrednio do monitora.

 

Trzeba rozróżnić KVM od KVMoIP

 

To pierwsze służy do podłączenia jednej myszy/klawiatury/monitora i zarzadzania za pomocą nich wieloma komputerami.

 

KVMoIP służy do tego samego, z tą różnicą, iż przez sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×