Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
scav

Umieszczenie na stronie zewnętrznej grafiki a szpiegowanie wejsc

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie czy jeżeli na swojej stronie umieszczę grafikę pochodzącą z innego serwera to czy właściciel tego serwera ma dostęp do informacji o źródle ruchu na mojej stronie www? Wiadomo, że będzie miał adres ip adres oraz nazwę strony w logach która załadowała jego obrazek, natomiast chciałbym się dowiedzieć czy jakieś bardziej szczegółowe informacje jak referer, źródło wejścia na moją stronę(organic,cpc) może jeszcze wyciągnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jedyną informacją jaką może wyciągnąć jest adres twojej strony i ilość odsłon obrazka. Wydaje mi się że to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji systemu i przeglądarki, istnieją dodatki do przeglądarek, dzięki którym te informacje nie są wysyłane.

 

Może on również zabronić hotlinkowania grafiki na Twojej stronie.

Co do pierwszego zdania - są jeszcze proxy, które mogą się podszywać pod cokolwiek - ja na swoim proxy mam ustawione "User-Agent d.v/0.1 (d.v OS 0.1; U; pl) Version/0.1" ;)

Ale nie o to chodzi, 99,99% użytkowników nie ukrywa takich informacji. Z czego 99,9% nawet nie wie co to jest "UserAgent".

 

Co zaś się tyczy tzw. "hotlink protection", to też mało kto tego używa. Kiedyś było to popularne, bo każdy bajt transferu kosztował fortunę, natomiast teraz, w czasach kiedy najtańsze pakiety hostingowe mają dziesiątki gigabajtów transferu coraz mniej osób jest zainteresowanych takimi zabezpieczeniami. Przed kradzieżą grafiki też to nie zabezpiecza - ktoś, kto chce umieścić cudzą grafikę na swojej stronie zawsze może ją bezczelnie zapisać na swoim serwerze.

 

 

A to jakie informacje będą zapisywane w logach zależy głównie od ustawień serwera. Niektórzy nie lubią za dużo śmieci w logach i ustawiają LogFormat na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×