Skocz do zawartości

Polecane posty

Posprawdzalem troche, gdyz oferta wyglada naprawde ciekawie

 

www.1blu.de (www.1blu.com itp).

 

domain: 1blu.com

created: 10-Aug-2005

last-changed: 10-Aug-2005

registration-expiration: 10-Aug-2006



nserver: ns37.1und1.de

nserver: ns38.1und1.de



status: CLIENT-TRANSFER-PROHIBITED



registrant-firstname: Johann

registrant-lastname: Dasch

registrant-street1: Knesebeckstr. 98

registrant-pcode: 10623

registrant-city: Berlin

registrant-ccode: DE

registrant-phone: +49.3045086947

registrant-email: johanndasch@web.de



admin-c-firstname: Johann

admin-c-lastname: Dasch

admin-c-street1: Knesebeckstr. 98

admin-c-pcode: 10623

admin-c-city: Berlin

admin-c-ccode: DE

admin-c-phone: +49.3045086947

admin-c-email: johanndasch@web.de



tech-c-firstname: Hostmaster

tech-c-lastname: EINSUNDEINS

tech-c-organization: 1&1 Internet AG

tech-c-street1: Elgendorfer Strasse 57

tech-c-pcode: 56410

tech-c-city: Montabaur

tech-c-ccode: DE

tech-c-phone: +49.1805006480

 

Wyglada na to, ze wlascicilem/inwestorem (moze inne lokalizacje, inni wykonawcy, inne DC?) jest 1&1, jedna z wiekszych niemieckich firm w tej dziedzinie, wiec raczej pewniak. Samo 1blu ma domene jak widac od sierpnia, napisalem via ich FAQ kilka pytan, dostalem autorespondera o przyjeciu po niemiecku, po 5-8 minutach odpowiedz na zadane pytanie po angielsku. Rowniez zapewnieniem unlimited trasfer O_O. Oplaty sa miesieczne, umwoa 3 lub 12 miesiecy "niemiecki klasyk" choc byc moze mozna to wynegocjowac na 3 miesiecy dla polaka bez kombinowania.

 

Prawdodpobnie dokupie tam server, wszak parametry naprawde swietne, za 99 euro Opteron, 2GB, RAID 1, Plesk, nielimitowany transfer (ciagle mnie to intryguje, ale... skoro siedzi w tym 1&1..).

 

Jezeli ktos juz ma tam maszyne, niech dzieli sie spostrzezeniami. Jezeli myle sie z 1&1 to poprawcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz nielimitowany transfer z zapewne limitowanym pasmem :)

20mbps = ~6500gbg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

A jak sprawa wygląda z umową ? Chodzi tu czy nie ma żadnych haczyków typu umowa na 12 miesięcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest to mój pierwszy post, więc na początek witam wszystkich serdecznie.

Postanowiłem się ujawnić, gdyż chciałbym wszystkich przestrzedz przed firmą 1blue.de. Teoretycznie firma ma solidne fundamenty w postaci jej założyciela, człowieka który przez pare lat sprawował ważną funkcję w firmie Hetzner.de. Niestety w praktyce nie jest już tak różowo.

Nie mam tam co prawda żadnej maszyny, ale od ponad pół roku regularnie czytuję forum serversupportforum.de, gdzie wspomniana firma zbiera bardzo kiepskie noty już od samego początku działalności.

Po pierwsze w normalnym trybie realizacja zamówienia trwa 7-10 dni, a z tego co wyczytałem normą jest oczekiwanie przekraczające 3 tygodnie albo i dłużej. Zdarza się również, że w między czasie, że po mimo iż użytkownik nie dostał nawet hasła root'a... dostał fakturkę, a należności były sciągane z karty. Z tym traffic unlimited, to też bym uważał.

W ich regulaminie(AGB) nie jest w nic na ten temat napisane, a support podchodzi do tego na zasadzie: "jak przegniesz... to pogadamy".

Z tego co się orientuję, to bardzo ciężko też o kontakt telefoniczny z supportem. Ostatnio nawet wykasowali wszystki backup'y użytkowników usługi "VPS". Być może coś się powoli zmienia, ale radziłbym jeszcze trochę odczekać. Ja ze swojej strony serdecznie polecam firmę netdirekt.de. Mam u nich serwer od ponad pół roku i nie mogę na nich złego słowa powiedzieć. Mają uczciwy system bilingowy, zawsze szybko i miło odpowiadają na maile(nie tylko przed zakupem), rebooty, tryb rescue mode o 3-4 rano to też nie problem. Niestety ostatnio wyrzucili ze swej oferty maszyny nadającę się dla firm hostingowych, ale jeśli ktoś szuka taniego serwera do nauki/kilku stron to moim zdaniem w Niemczech nie znajdzie nic lepszego, a obserwuję ten rynek od dłuższego czasu. Stosunek jakośc/cena jest wręcz idealny.

 

pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm robiac dalszy recon na WHT.com ktos rzekl, ze nie maja nic wspolneg oz 1&1, jedynie rejestruja tam domeny. jednakze dalej prawdodpobnie wezme tam 1 server, w tej cenie epox 20Mbits na takim sprzecie + raid + plesk to poprostu niezle. Support odpisla na ticketa po chwili, wiec jest ok. ciekawe jak jest z 24/7, ktore sugeruje www.

 

Jednakze jezeli prawda jest co pisze bellerofont to nie ma o czym mowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na webhostintalk.com dopiero parę dni temu pojawił się pierwszy post

na temat omawianej firmy,

natomiast na webhostingtalk.de, serversupportforum.de jak również rootforum.de mają już wyrobioną opinię.

Radzę się zapoznać z wypowiedziami tamtych użtykowników i

poczekać trochę, bo szkoda pieniędzy i nerwów.

Dla porównania na temat polecanej przeze mnie firmy Netdirekt widziałem może 2 posty na krzyż od niezadowolonych ludzi, a poza tym multum pozytywnych. Mało tego, firma star-hosting.de to ich reseller (nawet CMS'a mają tego samego) i też wszyscy dobrze o nich piszą. Moim zdaniem nie ma co się łasić na "coś za nic". Nie oszukujmy się 50 Euro to bardzo mało jak za taką maszynę, a że o transferze już nie wspomnę; dla porównania plan traffic unlimited na 100 Mbitach w Netdirekt kosztuje.... prawie 400 Euro miesięcznie.

Gdy oglądam te reklamy no forach u naszych sąsiadów, to też czasami mam ochotę spróbować szczęścia u konkurencji, ale później zawszę tak sobie myślę, że wolę już płacić te 40 Euro miesięcznie za porządne PIV 1.6 w dobrej firmie, z dobrym supportem i móc spać spokojnie niż... mieć "niby super" Semprona i inne bajery w firmie o wątpliwej opinii, a później zastanawiać się czy jak dyski padną o 3 w nocy - to czy wymienią mi je zaraz? Czy będę musiał czekać 2 dni, a użytkownicy serwera zrobią mi krzywdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netdirekt nie ma raida 1? W zasadzie to szukam 1 serwera, ktory mialby raid, czyli takiego gdzie trzymalbym najbardziej krytyczne dane, same backupy to nie wszystko, w kilku przypadkach nie mozna pozwolic sobie na wylaczenie strony na x h do wymiany dysku. Zreszta zaloze topic z zapytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili rzeczywiścnie Netdirekt nie ma w swojej ofercie żadnego serwera z RAID-em. Dziwie się trochę, bo całkiem niedawno wyrzucili ze swojej oferty całą masę maszyn, a było tego 8 czy 9 pozycji - w tym maszyny PIV 2.8, 2.4 z dyskami SATA w maciezy RAID. Napisz do nich i zapytaj czy gdzieś tam pod stołem nie zapodziała się jakaś maszyna. Możesz też zerknąc na ofertę firmy star-hosting.de, gdyż oni sprzedają maszyny z firmy Netdirekt i często są w nich takie ze sprzedawania których Netdirekt już się wycofał. Owszem, ceny u nich są ciut wyższe, dają mniej transferu, 1 adres IP zamiast 3, ale być może znajdziesz coś dla siebie :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na WHT ja zaczalem topic o 1blu.de, ale slyszalem ze nie jest tak zle wlasnie z lektury niemieckich for (ja co prawda niemieckiego nie znam, mam kolege ktory mieszka w niemczech, mowil ze kilka godzin o nich czytal i główne problemu z nimi związane to czas oczekiwania na serwer - akurat cos, z czym wiekszosc TANICH hostingowych firm niemieckich ma problem)

 

póki co to przeraża mnie ten 'nielimitowany traffic', bo poczekac to sobie moge dluzej na serwer, ale jak juz go kupie i mimo 'nielimietowanego ruchu' bede mial maxymalnie np. 5Mbps, to bede bardzo zły... a niestety nigdzie nie mam gwarantowanego szybszego łącza

 

ale oferta firmy netdirekt, jak na ten przedział serwerowy, jest niepoważna (360 EURO/mies. za słabą maszynkę ? bez przesady... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja czytałem jeszcze np. o gubieniu zamówień, kiedy to np. dzwonisz zniecierpliwiony po 10 dniach i nagle się okazuję,

że Twoje zamówienie wyparowało, a z wiązku z tym czas oczekiwania na serwer biegnie od nowa i jeszcze różne inne rzeczy.

Generalnie nie skreślam na zawsze tej firmy, bo każdy kiedyś "zaczynał",

a tylko dlatego udzielam się tak aktywnie w tym temacie, bo trzeba z nimi uważac.

Osobiście ze względu na ilość skarg na nich to serwera pod hosting bym

u nich nie kupił, bo mogę mniemać że z niczym sobie nie radzą.

Moim zdaniem trzeba poczekać, bo z pewnością kiedyś się poprawią.

(wątpie aby gość który odszedł z dużej firmy "na swoje" pozwolił

sobie na permanentną porażkę)

 

Co do serwera bez limitu transferu z oferty Netdirekt,

to tu masz odpowiedź na swoje wątpliwości:

 

1)"100 MBit-FD Flat (shared, 30 Server teilen sich 1 GBit)"

 

to jest cytat z ich oferty i jeśli tak jest napisane, to tak faktycznie jest,

żadnych niedomówień (o tym też jest na niemieckich forach, poproś kolegę aby poszukał),

aczkolwiek zgadzam się... są drodzy, ale jak już wspomniałem,

ja wolę płacić więcej i spać spokojnie, choć oczywiście nie przeszkadza mi to w szukaniu alternatywy. :wink:

 

2) ten RAID w 1blue jest programowy, a nie sprzętowy i wiadomo co to

oznacza

 

3) wątpie aby Athlon 3200+ był tak zauważalnie szybszy od Athlona XP 2800+

 

Życzę wszystkim powodzenia i ze swojej strony kończe udział w tym temacie...

 

pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
3) wątpie aby Athlon 3200+ był tak zauważalnie szybszy od Athlona XP 2800+

 

bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś coś słyszał nowego na temat tej firmy? bo zastanawiam się ponownie nad skorzystaniem z ich oferty, może się poprawili? :)

 

najlepiej gdyby się odezwała w tym wątku chociaż jedna osoba która ma tam serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×