Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damian...

Blad SSL

Polecane posty

Od jakiegos czasu gdy wchodze na swoja strone => http://game-place.pl/

widze takie cos ;(

 

przez to takze nie moge wejsc do webmina bo pisze ze cos tam z ssl ;(

 

co mam zrobic. Serwer rebootowalem, wylaczleem webmin i wlaczlem i nadal nic ;(

 

z gory dzieki za pomoc

 

dodam ze strony mam na vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze włączanie czy wyłączanie webmina nie ma nic do rzeczy, co to za bzdury w ogóle? Po drugie masz do dupy skonfigurowanego vhosta.

 

A po trzecie: youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaw konfiguracje, zaakceptuj certyfikat i tyle...

Twoje rozwiązania są kompletnie bezsensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo? Szyfrowanie będzie działać i poufność zostanie zachowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tym: nie widzisz, że problem polega na tym, że tam nie powinno być żadnego szyfrowania? od kiedy http:// ma być szyfrowane? Nie mówiąc o tym, że certyfikat jest na zupełnie inny sajt i do tego self-signed, więc nie wiem gdzie tu poufność...

 

 

@Damian: skonfiguruj poprawnie vhosty, a połączenia po ssl wyłącz, jak nie potrzebujesz.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież chłopak chce połączyć się z webminem, który wymaga ssl`a... inaczej sie nie zaloguje. Nie wiem po co się wypowiadacie skoro nie znacie podstaw zarządzania webminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież chłopak chce połączyć się z webminem, który wymaga ssl`a... inaczej sie nie zaloguje. Nie wiem po co się wypowiadacie skoro nie znacie podstaw zarządzania webminem.

Nie wiem gdzieś Ty to wyczytał, ale powiem Ci, że to totalna beee-zeee-duuura. Webmin MOŻE być skonfigurowany do łączenia przez SSL, ale NIE MUSI. Podstawy, chłopie, dobrze powiedziane...

Po drugie, największym problemem nie jest webmin, a błąd 400 na domenie przy nieszyfrowanym połączeniu http.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie CHCĘ Cię martwić, ale chyba porywasz się zmotyką na słońce. Nie znasz podstaw, a bierzesz się za własny serwer...

Zatrudnij kogoś kumatego, niech Ci to ogarnie, skoro nawet nie chce Ci się poszukać u wujka G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wykazałeś się choćby odrobiną dobrej woli. Nie podałeś praktycznie żadnych konkretnych informacji a wymagasz od nas, żebyśmy wszystko za Ciebie zrobili. I jeszcze frytki do tego?

 

Bezczelność ludzka nie zna granic.

 

A do tego polszczyzna łamana... Normalnie witki opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v radze zapoznać się bliżej z działaniem SSLa... bo to że jest odpisany self-signed nie oznacza że jest do d****, bo spełnia taką samą rolę - czyli zabezpiecza treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v radze zapoznać się bliżej z działaniem SSLa... bo to że jest odpisany self-signed nie oznacza że jest do d****, bo spełnia taką samą rolę - czyli zabezpiecza treść.

 

NIE spełnia tej samej roli. Chyba, że wcześniej jakimś kanałem dostarczysz go klientom.

Bo jeśli nie, to ja też sobie wygeneruję certyfikat dla domeny np. bank.pl i postawię w swojej sieci ssl-proxy rejestrujące każde żądanie. Wtedy owszem, userowi wyskoczy, że certyfikat jest "nie teges", ale user został poinstruowany, że musi zaakceptować wyjątek, to to zrobi. Nie analizując nawet, co tak dokładnie akceptuje.

Więc poza intranetowymi panelami, gdzie mamy wpływ na listę zaufanych CA, to TAK, jest do dupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bylo tak mialem podpieta domene w Darmowyhosting.pl ale potem zdecydowalem ze chcem ja podpisac pod moj VPS. Okej napisalem do DomenyLuka.pl zeby przekierowali rekordy A na moje IP (czy jakos tak) zrobili to potem ja w WEBMINIE dodalem domene. Okej wszystko bylo okej przez 3-4 dni a potem ten blad SSL. I teraz niewiem co mam zrobic SSL mi nie jest potrzebnme wiec jak je wylaczyc? Moze ktos pomoc czy nie ? (Bo chyba po to jest to forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE spełnia tej samej roli. Chyba, że wcześniej jakimś kanałem dostarczysz go klientom.

Bo jeśli nie, to ja też sobie wygeneruję certyfikat dla domeny np. bank.pl i postawię w swojej sieci ssl-proxy rejestrujące każde żądanie. Wtedy owszem, userowi wyskoczy, że certyfikat jest "nie teges", ale user został poinstruowany, że musi zaakceptować wyjątek, to to zrobi. Nie analizując nawet, co tak dokładnie akceptuje.

Więc poza intranetowymi panelami, gdzie mamy wpływ na listę zaufanych CA, to TAK, jest do dupy ;)

 

Generalnie chodzi mi o certyfikat wyłącznie do użytku osobistego, nie dla jakichkolwiek osób trzecich. Więc moim zdaniem taki certyfikat jak najbardziej jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×