Skocz do zawartości
R@fi

Jaki bank polecacie

Polecane posty

Gość Matmaxalez

O co Ci chodzi? Powiedziales prawde, ja tez powiedzialem prawde...

Nigdzie nie napisalem ze klamiesz albo ze Ci nie wierze, tylko napisales w stylu dzieci neo ze sfory i onetu

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zainteresowała oferta Idea Banku, szczególnie chodziło mi o konto "Firma to ja", ale po zapoznaniu się ze szczegółami wcale tak kolorowo nie jest. Wydrukowanie i wysłanie bylejakiego papierka kosztuje u nich kosmiczne pieniądze, np. stan konta na dany dzień: 30 zika, odpis wyciągu: 20 zika, odpis obrotów na dany rok: 50 zika, zastrzeżenie jakiegokolwiek dokumentu: 15 zika. Niestety, diabeł zazwyczaj tkwi w szczegółach. Do tego jak zrobią numery podobne do takich, jakie miały miejsce w GetIn Banku, to będą jeszcze większe jaja.

 

Krótko mówiąc pozostaję przy Lukas Banku, mają dobrą i stabilną ofertę. Niby nie są najtańsi (prowadzenie rachunku firmowego 7 zika miesięcznie), ale po pierwsze zawsze wiem ile i za co płacę (tabela opłat jest niezwykle szczegółowa, nie pominięto tam niczego, w przeciwieństwie do tabeli opłat Idea Banku, która jest dość skrótowa), do tego mam pewność, że za rok czy dwa nie pozmieniają mi warunków na jakieś nieakceptowalne, a nawet gdyby to zrobili, to mogę z ich usług zrezygnować w każdej chwili bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. I np. za wysłanie odpisu obrotów za bieżący rok płacę 15 zika, za poprzednie 20, a nie 50 jak w Idea Bank. No i ich infolinia to jak dla mnie mistrzostwo świata, nigdzie indziej nie udawało mi się załatwić spraw przez telefon tak szybko i sprawnie. A i e-bank w Lukasie jest bardzo wygodny.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Matmaxalez chodzi mi o to, że na Onecie itd. ludzie wypisują bzdury, a ja dorzuciłem coś nt. jednej z opcji w ramach tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak zrobią numery podobne do takich, jakie miały miejsce w GetIn Banku, to będą jeszcze większe jaja.

Zaciekawiłeś mnie - możesz coś więcej napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie - możesz coś więcej napisać?

Pierwsze z brzegu:

http://www.antyegzekucja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=327:getin-noble-bank-wprowadza-w-bd-klientow-i-zosta-za-to-ukarany&catid=53&Itemid=95

http://e-interwencja.pl/getinbank-ubezpieczyl-moje-auto-bez-mojej-wiedzy.html

Plus numery z franczyzowymi punktami Getin Banku, które sam bank ma głęboko i umywa ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mi wystarczy. Cieszę się, że nie skorzystałem z ich oferty.

Ja stwierdziłem to samo. Wysokie opłaty za pierdoły, do tego mała wiarygodność po kilku wpadkach odstręczają. Najwyraźniej sądzą, że masowa reklama załatwi sprawę, zapominają jednak o tym, że coraz częściej ludzie przed wyborem produktu czy usługi szukają informacji w internecie, a jak firma się gdzieś potknie, to ślady tego w necie zostają po wsze czasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Bzwbk i jestem bardzo zadowolony z tego banku, większość rzeczy mam bez opłat, tylko muszę zapłacić kilka zł za kartę gdy nie wykonami ani jednej płatności w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Matmaxalez chodzi mi o to, że na Onecie itd. ludzie wypisują bzdury, a ja dorzuciłem coś nt. jednej z opcji w ramach tematu.

 

Nie powiedzialem ze bzdury piszesz, tylko to, ze poczulem sie przez chwile jak bym byl m.in. na onecie, taka atmosfera, i taki styl pisania byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie - możesz coś więcej napisać?

Ciekawa jest też opłata za zamknięcie rachunku w ciągu 12m-cy od daty otwarcia.

Więc owy bank może za pół roku zmienić TOiP wprowadzając opłatę za wszystko, co się da;

no i wtedy darmoludki zostaną chyba uziemione;

bo prawo bankowe to nie prawo telekomunikacyjne i nie ma tam nic o tym, że zmiana TOiP upoważnia do zamknięcia rachunku z pominięciem owej opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem każdy bank w każdej chwili może taką opłatę wprowadzić. Więc to żaden argument. :)

 

Ale dobra, ja kont używam 'bez ekstremów' - to wpłata i wypłata. Do tej pory żadnych opłat za to nie pobierano i myślę, że tak zostanie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A bank w ktorym konto mozna miec za darmo ? (dla osob prywatnych) ? (Oprócz mBank)

Deutsche Bank i konto dbNet, jedyny warunek "darmowości" to jedno użycie karty w miesiącu do zakupu/wypłaty (a to chyba nie takie bardzo trudne?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług BZWBK oraz mBanku i jestem zadowolony. Jedyny minus to tylko 5 darmowych SMS-kodów w BZWBK (reszta płatna po 0.2zł). Słyszałem, że Alior Bank ma ciekawą ofertę, ale na razie nie planuję skorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×