Skocz do zawartości
zoozool

screenshot co 10 min, czarny zrzut

Polecane posty

Witajcie,

Mam serwer VPS windows 2008, jestem zadowolony z niego :)

 

Chcę robić screenshoty strony co 10 min, by później skleić filmik zachodzących zmian.

Zainstalowałem chrome + wtyczka auto odświeżanie i prosty programik do robienia zrzutów co 10 min.

Wszystko śmiga, mam uruchomione połączenie, zdjęcia zapisują się.

Lecz gdy wyłączę konsolę(lub zminimalizuje), screeny robią się, ale całe czarne, macie jakieś wyjście z tej sytuacji jak mogę to obejść ?

Edytowano przez zoozool (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, iż łączysz się przez RDP z serwerem gdzie masz włączoną takową aplikację - po wyjściu (wyloguj) usługa odpowiedzialna za "pulpit" zostaje wyłączona - stąd czarny ekran na zrzutach...jak sądzę...

 

podobnie po minimalizacji...usługa przestaje generować obraz pulpitu ze względu na oszczędność łącza...

 

 

aczkolwiek mogę się mylić...

 

 

Twój problem zapewne polega na tym aby nie wylogowywać się z systemu po rozłączeniu sesji RDP, proponuje zainstalować inny serwer RDP na serwerze (np. http://www.tightvnc.com/ o ile zadziała na Win Server) i poprzez klienta tego serwera pozostawić pulpit z włączonymi aplikacjami - być może ta metoda będzie dobra?

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj konsoli hypervisora (np. vSphere Client), tam na konsoli lokalnej postaw aplikację, no i ewentualnie zablokuj system przez ctrl-alt-insert > zablokuj stację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×