Skocz do zawartości
TheArt

Nazwa domeny a myślniki

Polecane posty

Hej czy według Was nazwa domeny z myślnikiem ma inny potencjał niż ta bez myślnika. Dla użytkownika myślnik dodaje nazwie przerwy i ładniej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś czytałem, że domeny zawierające kilka słów, z myślnikiem są lepiej interpretowane przez wyszukiwarki, np. dupaciotkimaryny.tld będzie gorzej indeksowana niż dupa-ciotki-maryny.tld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ;) Jeśli adres często ma być podawany przez telefon czy w rozmowach to trochę głupio zawsze tłumaczyć, że ma być myślnik w środku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o znakach diakrytycznych. Te nasze dziwolągi w domenach ktoś wpisuje. Mi się jeszcze nie zdarzyło a taka glowa.net jak mówi komuś przez telefon to dodaje proszę nie wpisywać Ł tylko L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o znakach diakrytycznych. Te nasze dziwolągi w domenach ktoś wpisuje.

 

Zwróć uwagę że domeny IDN są strasznie tanie i większość fajnych krótkich nazw jest jeszcze dostępna sam mam kilka dla siebie np. aśa.pl ale to tak prywatnie na jakiś blog czy stronę autorską ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie domeny z myślnikami się łatwiej pozycjonuje. Ale z drugiej strony takie adresy są dłuższe i lepiej nie tłumaczyć klientowi jak ma wpisywać w wyszukiwarkę. Domena IDN faktycznie jest strasznie tania, jednak przynajmniej ja tak mam, że domyślnie wpisuję adres bez polskich znaków, może się ta sytuacja zmieni, jednak na chwilę obecną, tak jak pisał poprzednik, nadają się głównie na strony prywatne. To czy zdecydujesz się na domenę z myślnikiem czy bez to Twoja wola. Szczerze mówiąc jak masz domenę wolną z myślnikami to rejestruj, chociaż jak masz wybór wybierz bez myślników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×