Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LordBart

bezpieczeńśtwo domen

Polecane posty

Nasunął mi się pewien problem ( a mozę go nie ma ) i chciałem poznać waszą opinię

 

Aby dokonać cesji domeny do Nasku wysła sie faxem wniosek cesji z danym poprzedniego właściciela i nowego

 

Nie jest zbytnim problemem w przypadku firmy te dane znaleźć, więc "oszust" chcąćy przjeąć domenę wypełnia wniosek, podarabi pieczątkę i podpis.

 

Nask przyjmuje zgłoszenie i dokonuje cesji. Nowy właściciel szybko ceduje domneę na kolejnego

 

Co robi Nask ? jak udowodnić, ze pierwsza cesja byłą oszustwem ?

jak szybko i czy wogóle odzyskamy domenę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Co robi Nask ? jak udowodnić, ze pierwsza cesja byłą oszustwem ?

jak szybko i czy wogóle odzyskamy domenę ??

 

Sprawa do prokuratury / sadu, grafolog udowodni, ze to falsyfikat. No chyba ze to wydrukowany zeskanowany wczesniej podpis, to moze byc problem ;) W koncu wszystko idzie faksem i nie widac czy to podpis, czy druk.

 

Podejrzewam ze calosc zajmie pare miesiecy.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, wszystko idzie faxem wiec problem, ale chyba nowy właścicel musiałby udowodnić, zę stary mu ta domenę za coś ( choćby za 1 PLN ) oddał/sprzedał ?

i tutaj już potrzebne są zapewne orginały dokumentów, faktury, umowy etc

 

tylko czy Nask bedzie w to wnikal, czy pozostawi do rozstrzygniecia sądowi ??

 

 

czy chroni nowego,c zy starego właściciela ??

 

powiedzmy opodrobiona cesja poszłą i została zatwierdozna w Nasku, ja dzwonię/pisze ze to fals i domagam się cofnięcia zapisów, co robi NASK ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mhh jakies to dziwne, nawet home wymaga zeby oprocz danych byly skany dowodow, ewentualnie dzwoni do poprzedniego wlasciciela w celu potwierdzenia...NASK tego nie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
mhh jakies to dziwne, nawet home wymaga zeby oprocz danych byly skany dowodow, ewentualnie dzwoni do poprzedniego wlasciciela w celu potwierdzenia...NASK tego nie robi?

 

Hm. Wydaje mi sie ze jakis czas temu wprowadzili obowiazek dostarczenia czesci papierow firmowych (wpis do ewidencji / umowa spolki / wypis z KRS etc) przy transferze domeny. Pewnie mieli przypadki przejmowania domen przez innych ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze w przypadku, kiedy poprzedni wlasciciel domeny zglosi, ze taki dokument nie byl przez niego podpisywany to wchodzi tutaj juz w gre policja/prokuratura, bo to jest falszerstwo dokumentow.

Nie wiem w jaki dokladnie status domena wtedy wchodzi, bo moze sie to wiazac z blokada wykonywania jakichkolwiek zmian.

Pewnie zdarzaja sie takie sytuacje, kiedy osoba kontaktowa w sprawach domeny (czyli ta ktorej mail widnieje) robi takie przekrety, ale tez wydaje mi sie, ze wlasciciele domen nie pozostaja bezczynni.

Gdybym miala taka sytuacje zglosilabym falszerstwo na policje, za to tez mozna dostac grzywne albo wiezienie nawet jesli sie nie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy zajrzeć na http://www.dns.pl/cesja/index.html, gdzie wyraźnie jest napisane, że do wykonania cesji niezbędne jest:

"Przesłanie wraz z wnioskiem dokumentów przedsiębiorstw, potwierdzających sposób ich reprezentacji (np. umowa spółki cywilnej, wpis do ewidencji działalności gospodarczej, KRS)."

Więc sama cesja z podrobionym podpisem nie wystarczy ;)

Chociaż dokumenty firmy też pewnie można podrobić. I oczywiście też jest to przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×