Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tedus

[ISP Config 3] Problem z wpisem PTR

Polecane posty

Witam

 

Dostałem w "spadku" serwer hostingowy, w którym mam problem z niedochodzeniem maili, dokładnie chodzi o o2 itp.

W logach wynika, że problemem jest brak wpisu PTR tylko że nigdy nie konfigurowałem serwera pocztowego i tutaj chciałbym prosić aby ktoś napisał mi przykładową konfigurację wpisów do domeny w ISP Config aby wszystkie maile dochodziły, jak powinien wyglądać wpis PTR i co powinien zawierać, proszę o wytłuaczenie jaki adres IP gdzie mam wpisać czy coś potrzebuje od firmy rejestrującej domeny .

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli chodzi o PTR, to ustawia go osoba która zarządza pulą IP w której masz adres (czyli Twój dostawca). Po prostu napisz maila z prośbą o ustawienie RevDNS dla Twojego adresu IP z podaniem Twojej domeny. Ot cała filozofia;)

Pozdrawiam

phoenx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ok tak spróbuję zrobić, ale nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, bo w panelu ISPConfig w zakładce dns przy dodanie przez kreatora nie pojawiał mi się żaden wpis PTR, czy coś z tym mam zrobić, czy tutaj tylko chodzi o mojego dostawcę domeny i wystaczy wysłać tą prośbę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie domeny, tylko łącza. Wpis PTR to wpis w rev-DNS - zwraca nazwę przy podaniu adresu IP, więc tymi wpisami zarządza dostawca netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a jak jest więcej domen?? to przecież nie mogę jednego IP do domen przypisać bo system zgłupieje( tak mi się wydaje ), to co wtedy trzeba zrobić aby to chodziło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chcesz postawić więcej serwerów pocztowych na jednym IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×