Skocz do zawartości
luki1004

Szukam.

Polecane posty

Szukam darmowych (narazie dla amatorow) kursów administracji serwerami linux. Jest gdzies taki dostepny ? Albo jakies programy pomocnicze itp. Po prostu sie w to wkrecilem i chce to jakos głębiej poznac. Za pomoc dziekuje bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym poradniku na pewno jest wzmianka o serwerach www.

Do większości serwerów gier masz poradniki, na pewno z każdego kroku coś zostanie w głowie i wykorzystasz to w kolejnych krokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten poradnik kończe czytac, jak narazie za duzo nie wiem. :D Co nastepnie mam pojac zeby jakos to zrozumiec?

 

Szczerze, to ja jak na razie mam małe problemy przy tym poradniku, dokładnie podczas konfiguracji apache2..

 

Wracając do tematu, jest to chyba jedeny polski poradnik jak skonfigurować serwer, który jest wart uwagi. Jedynie sam mogę polecić stronę http://www.howtoforge.com gdzie też można dużo się dowiedzieć, jedyny problem to taki że strona jest w języku angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast dam ci dobrą rade nauki linuxa a więc:

 

1.Przemyśl dokładnie do czego miałby ci ten linux posłużyć (polecam zainstalować sobie Virtual Boxa na komputerze).

 

2. Poszukaj w Google tutka do tego co sobie umyślałeś i zacznij czytać ze zrozumieniem i robić krok po kroku jak opisuje autor tutka

 

Myślę, że w ten sposób szybciej się nauczysz operować linuxem

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy virtual box jest wgl dostepny po polsku ? Czy trzeba sie z angielskim meczyc:)

Raczej nie jest. Tyle tam tych przycisków i tekstów jest po EN, że faktycznie męczarnia nie z tej ziemii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy virtual box jest wgl dostepny po polsku ? Czy trzeba sie z angielskim meczyc:)

 

Masz rację, odłóż na bok naukę angielskiego, weź się za naukę języka polskiego.

 

Sorry za offtopic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, odłóż na bok naukę angielskiego, weź się za naukę języka polskiego.

 

Sorry za offtopic.

 

Nie pomagasz=nie pisz, dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Takie pytanie, czy virtual box jest wgl dostepny po polsku ? Czy trzeba sie z angielskim meczyc:)

 

A czy w ogóle zajrzałeś do internetu i poszukałeś o nim informacji? Ja znalazłem bez problemowo polską wersję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś pobrać i sprawdzić.

Wybacz, ale było już tutaj sporo osób, którym trzeba było wyłożyć wszystko "na tacy".

Poszukaj i próbuj, każdy z nas tak działał, jak coś ci nie idzie po myśli to szukaj, może ktoś miał podobny problem, jeśli nie znajdziesz to pytaj. Jak najbardziej pomożemy (czyt. nakierujemy), a nie odwalimy robotę za kogoś. Jeżeli potrzebujesz konfiguracji konkretnej usługi to na dole jest odpowiedni dział(giełda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jakbym nei szukal to bym nie pytal. Ja niestety nei znalazlem.

 

Powiem ci tak. Jeżeli miałeś ze znalezieniem wersji programu z polskim langiem to z instalacją podstawowych rzeczy będziesz miał problem. A ktoś za darmo nie będzie Cię uczył wszystkiego krok po kroku. To jest tak że nikt za rączkę nie będzie prowadził bo przedszkola tutaj nikt nie prowadzi.

 

Bez obrazy ale jak ktoś nie może wpisać w google "VirtualBox PL" to naprawdę ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet wielkich liter nie trzeba :)

Już nie chcę myśleć gdyby próbował coś z wirtualizacją przez CLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×