Skocz do zawartości

Polecane posty

Skąd możemy mieć pewność, że osoba wykonująca dla naszej firmy np. to zadanie:

Administracja i tworzenie oprogramowania[/b]

Świadczymy również usługi administracji i zarządzania dla infrastuktury technicznej: vps, dedyki, kolokacja, cloud. Jeśli potrzebujesz nietypowych rozwiazań, nasi programiści są do Twojej dyspozycji. [*]

Będzie widziała co to jest serwer WWW, i że nie będzie to jakiś jednopostowiec z krzakiem?

Czy posiadacie jakieś referencje i cennik?

 

A tak przy okazji to macie wylistowane to dwukrotnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd możemy mieć pewność, że osoba wykonująca dla naszej firmy np. to zadanie:

Będzie widziała co to jest serwer WWW, i że nie będzie to jakiś jednopostowiec z krzakiem?

Czy posiadacie jakieś referencje i cennik?

Decydując się na nasze usługi, klient dostaje najlepszych specjalistów i tym się zajmujemy.

 

Ceny ustalamy indywidualnie bo biorąc pod uwagę tylko ten punkt, innego specjalistę znajdziemy pod serwer na usługi firmowe a innego pod zarządzanie 100 klastrami hostingu.

 

To nasza nowa gałąź działalności, więc referencje będą się tyczyć przyszłego okresu czasu :)

 

A tak przy okazji to macie wylistowane to dwukrotnie ;)

Bo to bardzo ważny punkt ;) A na poważnie, już poprawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

To pytanie powinieneś zadać naszym potencjalnym klientom :) Możemy nawet DC wybudować, jak będzie takie zlecenie.

 

Ja proponuje aby w pierwszej kolejności zadbać o dostępność fourm WHT ;). Chyba dwa tygodnie temu widzieliśmy przez pół dnia komunikat błędu SQL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja proponuje aby w pierwszej kolejności zadbać o dostępność fourm WHT ;). Chyba dwa tygodnie temu widzieliśmy przez pół dnia komunikat błędu SQL

 

Raczej pół nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A jakiś przybliżony cennik różnych usług ? Może zamiast podawać mniej więcej ceny to lepiej ceny zaczynające się od, bo wiadomo że jakieś minimum jest, nikt normalny nie będzie zapieprzał jak głupi za doładowanie do orange za 5 zeta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakiś przybliżony cennik różnych usług ? Może zamiast podawać mniej więcej ceny to lepiej ceny zaczynające się od, bo wiadomo że jakieś minimum jest, nikt normalny nie będzie zapieprzał jak głupi za doładowanie do orange za 5 zeta :D

Hmm no pomyślę czy nie dać widełek od, ale jak pisałem to jest tak szeroki zakres usług, że trudno dać "sztywny" cennik. Wiadomo tanio nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się tylko wydaje, czy WHT powoli zaczyna przekształcać się w "kopalnię pieniędzy"?

Niedługo zlikwidujecie tematy o administracji serwerami (jakieś pytania o rozwiązania, oprogramowanie, konfigurację DNS...)

tylko będziecie kierować użytkowników do siebie. Żeby zarobić.

Po co ktoś ma na łamach WHT pomagać za darmo, skoro Wy wolicie na tym zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Czy mi się tylko wydaje, czy WHT powoli zaczyna przekształcać się w "kopalnię pieniędzy"?

Niedługo zlikwidujecie tematy o administracji serwerami (jakieś pytania o rozwiązania, oprogramowanie, konfigurację DNS...)

tylko będziecie kierować użytkowników do siebie. Żeby zarobić.

Po co ktoś ma na łamach WHT pomagać za darmo, skoro Wy wolicie na tym zarobić?

 

 

Nie do końca się zgodzę. Prowadzę support skryptu IP.Board i pomagam tam za darmo, ale za pieniądze także tworzę dodatki, świadczę support itp. Czy to się musi wykluczać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się tylko wydaje, czy WHT powoli zaczyna przekształcać się w "kopalnię pieniędzy"?

Niedługo zlikwidujecie tematy o administracji serwerami (jakieś pytania o rozwiązania, oprogramowanie, konfigurację DNS...)

tylko będziecie kierować użytkowników do siebie. Żeby zarobić.

Po co ktoś ma na łamach WHT pomagać za darmo, skoro Wy wolicie na tym zarobić?

Trochę mętna logika.

 

Odwrotnie, chcemy kreować darmowy content i usługi dla użytkowników a komercyjnie współpracować z dużymi podmiotami. Tak więc, w najbliższym czasie działy z poradami, faq, q&a, bazami wiedzy, artykułami będą systematycznie rozbudowywane aby edukować, pomagać i kształcić nowe osoby którym pośrednio będziemy pomagać w rozwoju zawodowym (bo do zleceń będziemy zatrudniać osoby właśnie z WHT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, to teraz możemy się poczuć jak murzyni w kopalni. My do kreowania "darmowego contentu", a oni do zbierania kasy z poświęconego przez nas wolnego czasu. I jak pięknie idee można wykorzystać do komercji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@Shk: połowa opensource działa na podobnej zasadzie tzn. tworza soft na wolnych licencjach i do tego świadczą roznego rodzaju płatny support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak ten pomysł się nie podoba, teraz to już nie jest forum tylko market (powiedziałbym nawet, że Tesco się chowa).

Mamy płatne reklamy, konta, katalogi i inne cuda, nie ma tylko merytorycznych wartościowych tematów na forum.

Teraz jeszcze ten pomysł z usługami.

 

Forum mi zawsze się kojarzyło z bezpłatna pomocą, którą dawali użytkownicy traktujący to jako hobby, nie komercyjnym molochem.

 

Tylko czekać jak WHT otworzy hosting i zaleje swoimi reklamami forum, które będzie miało za darmo.

 

Oczywiście, to moje tylko zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shk: połowa opensource działa na podobnej zasadzie tzn. tworza soft na wolnych licencjach i do tego świadczą roznego rodzaju płatny support.

Dokładnie, podobnie jak idea opensource.

 

Heh, to teraz możemy się poczuć jak murzyni w kopalni. My do kreowania "darmowego contentu", a oni do zbierania kasy z poświęconego przez nas wolnego czasu. I jak pięknie idee można wykorzystać do komercji.

Niektórzy to widzę chyba tu z księżyca spadli. Nie chcesz tu być to nie, pomijam że nawet nie włożyłeś wysiłku w zrozumienie moich wypowiedzi, ale daruj sobie bezpodstawne oskarżenia bo nie będziemy tego tolerować.

 

Mi jednak ten pomysł się nie podoba, teraz to już nie jest forum tylko market (powiedziałbym nawet, że Tesco się chowa).

Mamy płatne reklamy, konta, katalogi i inne cuda, nie ma tylko merytorycznych wartościowych tematów na forum.

Teraz jeszcze ten pomysł z usługami.

Może tak mniej hipokryzji? Póki co to TY również zarabiasz dzięki WHT, które umożliwia Ci reklamowanie swoich usług w tematach (firma nie musi mieć płatnego planu aby uprawiać marketing szeptany w tematach czy odpowiadać na zapytania użytkowników), i wypowiadasz się jako firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci Tomek nerwy puszczają.. To jest przede wszystkim forum, a forum to użytkownicy i to ich szanujmy. Niektóre firmy na tym forum zarabiają dzięki ogłoszeniom i polecaniu swoich usług, ale to dzięki userom, którzy poszukują tych firm i opinii na ich temat WHT ma gro oglądalności i reklamodawców.

 

Co do usług - patrząc na to jak wygląda katalog firm (5 ofert na krzyż) i hostlog (kilka osób zrobiło sobie z tego narzędzie do pozycjonowania urli na głównej stronie) mam mieszane uczucia ;-).. Wiadomo, że jest to w jakiś sposób komplementarne do ideii forum, ale wolałbym raczej prezentację takiej rzeczy bardziej w formie rack911.com, a nie kilkuzdaniowej oferty, nawet bez jakiegoś formularza do wysłania zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci Tomek nerwy puszczają.

Do tego jeszcze dużo mi brakuje ;) Nie jest jednak miło słyszeć bezpodstawne oskarżenia po raz nty z rzędu.

 

... ale wolałbym raczej prezentację takiej rzeczy bardziej w formie rack911.com, a nie kilkuzdaniowej oferty, nawet bez jakiegoś formularza do wysłania zapytania.

Możesz rozwinąć myśl (najlepiej w nowym temacie aby nie robić OT)? O to nam chodzi, aby społeczność WHT mówiła nam jakie moduły, funkcje chce a będziemy to robić. Nawet osobne wątki są do propozycji zmian i do tej pory widnieje tam jedna główna nowa propozycja i dwa ulepszenia tego co mamy.

 

Katalog ofert będziemy w najbliższym czasie przerabiać, wg uwag użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest miło słyszeć bezpodstawne oskarżenia po raz nty z rzędu.

 

Nie wiem, może ja inaczej do tego podchodzę, jako, że różne rzeczy czytam na forach, także o swoich usługach :-). Nie mam nic przeciwko temu, że chcecie na forum zarobić, ale nie ma też co się obrażać za jakieś tam mniej czy bardziej słuszne docinki.

 

 

Możesz rozwinąć? O to nam chodzi, aby społeczność WHT mówiła nam jakie moduły, funkcje chce a będziemy to robić. Nawet osobne wątki są do propozycji zmian.

Po prostu uważam, że powinna istnieć jasna oferta z jakimiś cenowymi punktami zaczepienia - usługami, które mogą być pożądane - instalacja DA tyle i tyle zł, custom kernel xxx zł, instalacja FreeBSD z RAID Z2 na ZFS tyle itd.

 

Jednocześnie gdybym chciał robić kampanie reklamowe czy SEO to zrobiłbym chyba do tego osobną stronę a na WHT zostawił usługi, które rzeczywiście się komuś mogą przydać (czyli obecnie chyba głównie instalacja i administracja serwerami minecraft :-)). Możliwości i zasoby w końcu macie a teraz jest w tych usługach troszkę mydło i powidło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uważam, że powinna istnieć jasna oferta z jakimiś cenowymi punktami zaczepienia - usługami, które mogą być pożądane - instalacja DA tyle i tyle zł, custom kernel xxx zł, instalacja FreeBSD z RAID Z2 na ZFS tyle itd.

Hmm ale to nie jest nasz core business tylko oferta dodatkowa i jedynie kompleksowa, czyli łącząca kilka punktów na raz oraz w ujęciu długoterminowym a nie doraźnym. Stąd też informacja o maksymalnie 3 klientach jednocześnie. Doskonalimy procesy zarządzania w ujęciu globalnym działalności.

 

Zakres usług, które opisujesz, wolimy kierować przez WHT i dla społeczności WHT. W najbliższym czasie uruchomimy narzędzia, które ułatwią wyłapywanie zdolnych z WHT i oferowanie im pracy, dodatkowych zleceń a potencjalnym pracodawcom ułatwią pozyskiwanie sprawdzonych pracowników.

 

Więc to co wood określa jako niewolnicza praca w kopali będzie de facto głównie z korzyścią dla tych osób. Poświęcają swój czas na WHT i na jego budowanie, my w rewanżu staramy się pomóc im na ścieżce zawodowej.

 

Może teraz to będzie jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tak mniej hipokryzji? Póki co to TY również zarabiasz dzięki WHT, które umożliwia Ci reklamowanie swoich usług w tematach (firma nie musi mieć płatnego planu aby uprawiać marketing szeptany w tematach czy odpowiadać na zapytania użytkowników), i wypowiadasz się jako firma.

 

A gdzie Ty tu widzisz hipokryzję, to każdy kto ma inne zdanie jest dla Ciebie hipokrytą?

Jest usługa to korzystam, masz racje nie muszę tego robić. Jak macie takie tłumy w katalogu, to może zwolnię miejsca innym.

 

Mam prawo do swojej opinii, tak samo jak moi klienci mają prawo do opisania opinii na temat mzone, cieszę się że jest to dla nich bezpłatne na razie.

 

A tak szczerze to próbujecie sformatować ludzi pod forum, a nie forum pod ludzi. To nie powinno działać w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty tu widzisz hipokryzję, to każdy kto ma inne zdanie jest dla Ciebie hipokrytą?

Nie rozumiesz - pewnie że możesz, chodzi mi o to, że piszesz z perspektywy użytkownika a jesteś przede wszystkim jako firma na WHT, czyli podmiot nie wykorzystywany tylko wykorzystujący zgodnie z logiką Twoich słów ;)

 

Mam prawo do swojej opinii,

Masz, ale sam prowadzisz firmę i wymagam od Ciebie trochę więcej niż od osób nie związanych z tym biznesem, również jeśli chodzi o nasze intencje i plany, skoro wiesz więcej niż "regularny" użytkownik WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ja pomimo tego, że piszę z konta firmowego jestem użytkownikiem.

Czy moje zdanie się zmieni jak założę sztuczne konto na obcym IP, i tam Wam wszystko napiszę? Będzie Wam milej? ;)

 

Równie dobrze możesz powiedzieć, że wszyscy Islamiści to zamachowcy. ;)

Ja po prostu nie rozumiem kierunku rozwoju forum, miały być manuale, cos tam jeszcze, i okazuje się że nie ma tego komu robić. I nie dziwię się, skoro forum zarabia na firmach, to chyba ma pieniądze, aby dać zarobić młodzieży za zrobienie kilkunastu manuali.

 

Miała być forma dla zapytań o ofertę i tez jej nie ma.

 

Tylko nie krzycz na mnie Tomek, to tylko moje moje zdanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła się idea istnienia wht. ; )

 

Kiedyś miała to być społeczność prowadząca dyskusje nt. szeroko rozumianego web hostingu. Teraz ma to być kombajn do robienia pieniędzy. Wszystko się zmienia, całe szczęście, że webhostingtalk.com nie idzie w tym samym kierunku.

 

A tak szczerze, to ostatnio przestał mnie obchodzić rozwój tego forum, dawno temu przestały być poruszane ciekawe tematy. A z pewnością ciekawe tematy dotyczące webhostingu. Ale wszystko się kończy. ; )

Chociaż parę ciekawych pomysłów jest, chociażby manuale,artykuły. Zdecydowanie masa osób zdecydowała by się coś napisać, tylko musiało by być to z góry ustalone i dogadane.

W zasadzie to wszystko mogło przestać mnie ciekawić.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×