Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

Przebiegłość ludzi na allegro

Polecane posty

http://alleprawda.pl/nieuczciwi-sprzedajacy-f27/kupujacy-sprzedal-pamiec-4gb-czy-4gb-t579.html

 

Jakaś masakra :D

Jak myślicie - jak taka sprawa może się zakończyć?

Wg. mnie jak się nie trafi na kumatego prawnika i Rzecznika Praw Konsumenta, to może być ciężko... .

 

Sprawa do sądu, dowolny biegły z miejsca potwierdzi że wielkości pamięci RAM nigdy nie podaje się w gigabitach, tylko w gigabajtach, w dodatku nigdzie nie było wprost napisane że to gigabity (było tylko Gb - co o niczym nie świadczy - w takich aukcjach wystawiający często nie zwracają uwagi na wielkość liter w takich skrótach). Sprzedający z premedytacją wystawił opis który miał za zadanie wprowadzić w błąd, o czym świadczy negatywny komentarz w podobnej sprawie dotyczącej dysku i inne aukcje tego użytkownika. Ja bym się nie certolił, sprawę się zakłada w miejscu zamieszkania powoda, więc allegrowy cwaniaczek będzie musiał dymać na rozprawę pewnie do innego miasta, a potem ponosić jej koszty oraz koszty biegłego zwyczajowo od 1200 zł. w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tyle, że zawyżenie ceny również może zostać zgłoszone do rzecznika spraw konsumenta.

Jak na sprzęt opisany na aukcji cena była za wysoka i również działa to na korzyść kupującego w takiej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że zawyżanie ceny nie jest powodem do roszczeń. Nie możesz ode mnie kupić zapałek za 100 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że zawyżanie ceny nie jest powodem do roszczeń. Nie możesz ode mnie kupić zapałek za 100 zł?

 

Zawyżanie oczywiście nie, pod warunkiem że to zawyżanie nie ma na celu wprowadzenia w błąd kupującego. Niedawno widziałem podobne aukcje telefonów, gdzie w opisie pomiędzy parametrami małym fontem było "przedmiotem aukcji jest zdjęcie telefonu iPhone 4 cośtam cośtam..." wystawione za ok 2000 złotych. Jak ktoś nie przeczytał dokładnie to licytował i dostawał zdjęcie telefonu. Jakby je kupił za 5 złotych to ok, natomiast cena wystawienia świadczy ewidentnie o próbie wprowadzenia w błąd, że przedmiotem jest telefon a nie fotografia.

Edytowano przez guziec (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O przekrętach ze zdjęciami było dawno, pewnie z rok temu albo i jeszcze wcześniej. Były pojedyncze sprawy podawane do sądu, no i było mówione, ze to ciężkie sprawy. Tak samo jak sprzedawanie "użytego" cdkeya do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 2 godzin próbuje wejśc i przeczytać , ale nie mogę wejśc na strone - cały czas łączenie :P

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7600]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Users\Marek>ping alleprawda.pl

 

Badanie alleprawda.pl [188.40.61.147] z 32 bajtami danych:

Odpowiedź z 188.40.61.147: bajtów=32 czas=67ms TTL=53

Odpowiedź z 188.40.61.147: bajtów=32 czas=67ms TTL=53

Odpowiedź z 188.40.61.147: bajtów=32 czas=65ms TTL=53

Odpowiedź z 188.40.61.147: bajtów=32 czas=67ms TTL=53

 

Statystyka badania ping dla 188.40.61.147:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0

(0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 65 ms, Maksimum = 67 ms, Czas średni = 66 ms

 

C:\Users\Marek>tracert alleprawda.pl

 

Śledzenie trasy do alleprawda.pl [188.40.61.147]

z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

 

1

2 74 ms 48 ms 44 ms war-ru9.neo2.tpnet.pl [213.25.2.121]

3 45 ms 48 ms 46 ms war-r3.tpnet.pl [213.25.5.49]

4 44 ms 44 ms 44 ms 194.204.175.17

5 62 ms 72 ms 71 ms tengige0-8-0-8.ffttr3.Frankfurt.opentransit.net

[193.251.250.153]

6 62 ms 62 ms 62 ms kpn.GW.opentransit.net [193.251.254.138]

7 66 ms 67 ms 68 ms ffm-s1-rou-1005.DE.eurorings.net [134.222.145.22

5]

8 62 ms 62 ms 63 ms ffm-s1-rou-1021.DE.eurorings.net [134.222.231.20

5]

9 65 ms 65 ms 66 ms nbg-s1-rou-1001.DE.eurorings.net [134.222.225.26

]

10 66 ms 65 ms 66 ms kpn-gw.hetzner.de [134.222.107.21]

11 67 ms 68 ms 68 ms hos-bb2.juniper1.fs.hetzner.de [213.239.240.146]

 

12 73 ms 68 ms 76 ms hos-tr2.ex3k3.rz10.hetzner.de [213.239.227.164]

 

13 68 ms 68 ms 68 ms hz02.vihost.pl [188.40.61.147]

 

Śledzenie zakończone.

 

C:\Users\Marek>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także nie mogę.

 

Podobne numery robią z wysoką ceną wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobne numery robią z wysoką ceną wysyłki.

 

Albo z ilością przedmiotów w jednej paczce.

 

Także nie mogę wejść na stronę, inne fora (np. blueforum.eu) bardzo długo się ładują.

Serwery boo.pl też nie odpowiadają - jakiś zbieg okoliczności? Jedna serwerownia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ostatnio zamówiłem sobie odtwarzacz mp3 i drugi dla kolegi. Mówie no wysyłka w jednej paczce takiego małego przedmiotu to będzie tanio...

 

 

Się okazało (wysyłka normalna jednego przedmiotu: 20zł+cena przedmiotu).

 

Za dwa odtwarzacze kazano mi zapłacić 40zł (cena odtwarzaczy około 18zł za dwa)...

 

Nie zapłaciłem :D Ale pewnie i tak by przyszło wszystko w jednej paczce tyle że koleś by był do przodu 20zł...

 

 

Najlepsze że w aukcji o tym nie ma ani słowa jedynie coś drobnym drukiem wspomniane na stronie "O mnie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wykop efekt :D i dlatego serwer zabity jest

 

Zagoń go do roboty, bo chcę poczytać! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kamikadze 18zł za dwa odtwarzacze mp3? : )

To co to za sprzęt jest... plastikowe reklamówki Hanny Montany czy jak? : )

 

Też bym poczytał ten link, ale nie działa : / heh buu

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kamikadze 18zł za dwa odtwarzacze mp3? : )

To co to za sprzęt jest... plastikowe reklamówki Hanny Montany czy jak? : )

 

MP3 na karte pamięci :D

 

//na allegro jest wysyp takich mp3. Miałem karte pamięci to stwierdziłem że odtwarzacz może się przydać do podróży itp. I dupa :) Zostałem bez odtwarzacza :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa do sądu, dowolny biegły z miejsca potwierdzi że wielkości pamięci RAM nigdy nie podaje się w gigabitach, tylko w gigabajtach, w dodatku nigdzie nie było wprost napisane że to gigabity (było tylko Gb - co o niczym nie świadczy - w takich aukcjach wystawiający często nie zwracają uwagi na wielkość liter w takich skrótach)

Raczej nie sądzę, żeby ktoś wygrał taką sprawę.

Towar jest jak najbardziej zgodny z opisem. A jak ktoś nie umie rozróżnić gigabitu od gigabajta, to jego problem. Przecież mógł dopytać PRZED zakupem, czy to jest na pewno to, co mu się wydaje.

 

Ale niestety - większość ma w tylnej części ciała wielkość liter, i później dziwi się, że dostanie Gigabit zamiast GigaBajta, czy też milibit zamiast Megabita.

 

Osobną sprawą jest etyczność takich działań. Ale większość firm z wszelakiej branży swoje oferty gwiazdkuje i nagina czasem dobre obyczaje dla swych korzyści... Ale zgodnie z prawem.

 

PS: Wielkość kości flash zawsze podaje się w megabitach

Ot taki pierwszy z brzego datasheet: http://www.spansion.com/Support/Datasheets/21503g8.pdf

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kafim, że trudno będzie sprawę sądową o coś takiego wygrać. To, że ktoś naiwnie sobie dopowiedział coś, czego w opisie aukcji nie było nie zmienia faktu, że opis był zgodny z prawdą. A w razie wątpliwości zawsze pozostaje kontakt ze sprzedającym, możliwość zażądania dodatkowych informacji, np. zdjęć przedmiotu (przy elektronice to zazwyczaj wyjaśnia wszystko - 99,9% sprzętu posiada nalepki z bardzo precyzyjnymi informacjami). A jeśli wątpliwości nie zostają precyzyjnie wyjaśnione, to nie bierzemy udziału w aukcji. Dla mnie jest to proste. Sam nie raz upolowałem fajny sprzęt za grosze, czasem za 10-20% wartości, ale najpierw upewniałem się co kupuję, jeśli opis aukcji był niepełny, prosiłem o dodatkowe informacje, jeśli ich nie dostawałem, szukałem u innych sprzedawców. Wszystko można, ale trzeba to robić z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytałem... gościu w ogóle rachunek dostał nie taki, więc może albo postraszyć zgłoszeniem do US, albo iść do sądu.

Musiałby skrzyknąć z 10 innych takich osób i uderzyć do sądu, jeśli trafi nie na sędziego tępaka, to będzie dobrze.

To jawny tupet jest, nie róbmy jaj, że to wina kupującego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile kupił od firmy, która może wystawić rachunek. Jak kupił od os.prywatnej to nic z tym nie zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tzn. w Polsce, kraju bezprawia i dziadostwa - nawet i by nic nie zrobił kupując od firmy.

Ale myślę, że podobne przypadki aukcji były i kończyły się dobrze dla kupujących, tylko trzeba się zebrać w kupę.

 

Ale mówię - trzeba wziąć poprawkę na to, że co sąd / sędzia - taki wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×