Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maminowiec

Apache czy może Nginx ?

Polecane posty

Witam , zastanawiam sie czy na fora phpbb wydajniejszy będzie nginx czy lepiej zrobić dobrą optymalizacje apache ? Aktualnie jade na apache.

 

Online ok 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bramka nr 3: Lighty. Genialne narzędzie, dużo opisów konfiguracji, fajna społeczność, która pomoże z każdym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lighty ma rewrite, tyle, że implementacja nieco różni się od tej z Apacza - nie robisz tego w plikach .htaccess, jako, że Lighty ich nie obsługuje, ale w konfiguracji vhosta. Sporo informacji na ten temat znajdziesz na stronach projektu i na ichnim forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lighty na prawdę porządny serwer - szkoda, że zatrzymał się deczko w czasie... Zapowiadana wersja 1.5 - nie piszę już nawet o 2.0 jakoś się ślizga...

 

Osobiście wolę lajtiego + php po cgi niż nginx + php-fpm; ale z przyczyn ww. migrowałem na te drugie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

z nginx vs lighttpd zdecydowanie wybieram nginxa. jednego i drugiego używałem (nginxa nadal) sporo czasu na różnych maszynach i tyle co lighty potrafil sie nawykładać to aż cięzko zliczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

w zasadzie żaden nie działa z DA ;) są jakieś indywidualne rozwiązania, przeszukaj forum DA, ale działa to dosyć średnio podobno. np. http://danginx.com/

 

no i niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu ale te wszystkie rozwiązania co najwyżej działają w systemie "nginx jako proxy", a nie jako "stand alone" bez apache?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×