Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Diwi

Jaki soft polecacie ?

Polecane posty

Witam.

 

Zakupiłem sobie serwer dedykowany o parametrach:

 

Procesor: Pentium III

Ram: 256 ddr

Dysk: 20 IDE

System: debian

Switch: 10 mbit

 

Serwer w USA

 

No i właśnie myśle jaki soft zainstalować aby go zbytnio nie przeciążyć i żeby wszystko "znośnie" chodziło. Co do stron jakie tam będą stawiane to będą to w większości (jakieś 90%) strony w czystym html-u + pare (max. 10) linijek kodu php. I jeszcze jedna rzecz pod serwer będzie podpiętych bardzo duża ilośc numerów IP (nawet do paruset (nie pytać po co mi to :))). Tak więc jaki soft polecalibyście do obsługi tego wszystkiego (założyłem sobie że raczej nie będe tam instalował obsługi email i mysql bo mi to zbędne). No i jeszcze jedna rzecz mam możliwość za darmo wybrania sobie panelu do zarządzania (DA, CPanel, Plesk, WebMin, Helm) który wybrać (o ile w ogóle wybierać :))?

 

Ja sam myśle nad:

apache 1.3

proftpd

php 5

Plesk 7.1

 

Czy to dobry wybór ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ja bym dal

apache2

php4 i 5

vsftpd

I zalezy jak z twoimi umiejetnosciami bo mozesz nie brac panelu.

Choc webmin zawsze sie przydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że samo php5 by wystarczyło, ponieważ, jak to patrick napisał "I zalezy jak z twoimi umiejetnosciami", instalacja obu wersji może być dla Ciebie ciężka. I Apache 1.3.*. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się to w sumie będzie serwer jedynie na moje potrzeby dlatego wybrałem sobie samo php 5 bo pisze jak coś tylko pod piątką :). A co do panelu może WebMin też by przypasił :). Acha a czy któryś z tych paneli które wymieniłem ma możliwość przypisania IP do serwera a także przypisania do tego IP katalogu ze stronami ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy panel ma taką możliwość. PCo do IP pod stronami, to będziesz musiał w VirtualHost zmieniać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, pytam się o to właśnie ze względu na ilośc tych IP. Będe musiał sobie napisać chyba skrypt do robienia wszystkiego w VirtualHost :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

tak z ciekawosci po co Ci tak wielka ilosc adresow ip ?

Ale mysle ze moglbys wziac panel DA do obslugi domen i kont szybciej i prosciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patric cóż niestety nie moge powiedzieć po co :) (napewno nie do spamowania, itp. itd.)

 

Chociaż z moich ostatnich postów można wywnioskować po co mi to :).

 

Co do DA hmm.. może może :)

 

P.S Jeżeli ktoś odwiedza regularnie różne fora dyskusyjne to wie po co mi to :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Ja tam dobrze wiem po co :)

Btw. czy mozesz napisac z uslug jakiej firmy korzystasz? Tez sie rozgladam nad czyms takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diwi: Zamiast apache zainteresuj się lsws. Nie obciaza tak serwera jak apache, jest szybszy a i masz juz wygodny panel via www oraz prosciutka instalacje. Ustawiasz sobie tyle listenerow ile masz ip'kow i ladnie podpinasz nowe vhosty do wybranych listenerow. Poczytaj sobie co lsws oferuje. No i najwazniejsze, autor prowadzi bardzo dobry support na forum dla darmowej wersji. Poza tym instalacji masz już gotową paczkę php4 z fastcgi, ale polecam sobie szybko i łatwo dokompilować php5 z ich autorskim sapi coby php działało jako moduł jak w apache.

 

Poza tym dołączam się do pytania Fobi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. bardzo spodobał mi się lsws. Co do tego gdzie mam ten serwer to po prztestowaniu dokładniej będe mógł podać adres strony firmy :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zdradzisz tym żyjącym w niewiedzy co knujesz hehe :-) no i link sie przyda do tej serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po "paru" dniach zdradzam sekret "żyjącym w niewiedzy" :P.

 

Firma w której wykupiłem serwer to Cyrux.pl (która jest pochodnią firmą od CXC.pl które to również nie ma najlepszej opinii na forum za używanie nieprawdziwych sloganów, ale nie o tym miałem pisać)

 

Jak narazie wszystko bardzo mi się podoba. Zostałem zaskoczony już na samym początku współpracy, pierwszego posta w tym temcie pisałem w dniu w którym miałem otrzymać już gotową maszynę. Koło północy ponieważ wtedy miała być już postawiona otrzymałem email od administracji iż nie posiadają aktualnie wybranej przezemnie maszyny (tej o której pisałem w 1 poście) i mogą mi za tą samą cenę dać lepszą. Otrzymałem Athlona 1400, 512mb ramu i 80 GB dysk. Bardzo mi się to wszystko spodobało. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, jak narazie wysłałem parenaście maili do supportu i zazwyczaj czasy odpowiedzi nie były dłuższe niż 2 godziny (tylko raz zdarzyło mi się czekać dłużej).

 

Mam nadzieje że nie będzie w najbliższym czasie żadnej "wtopy" ze strony firmy i będe mógł powtórzyć powyższą opinie w późniejszym czasie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×