Skocz do zawartości
zbychu

[wirtualny] Sklep ~1000 produktów - min. 60GB/m., cena ~200-300zł/rok

Polecane posty

Jak dla mnie nie wziąłeś jeszcze jednego szalenie istotnego parametru pod uwagę - SLA. Większość firm w Polsce oferuje SLA na poziome 99,5-99,7%.W samo SLA warto się również wczytać - szczególnie:

- czy to SLA miesięczne czy roczne, bo roczne moim zdaniem jest kiepskim pomysłem

- co w zasadzie gwarantuje SLA/jakie przewiduje rekompensaty.

Wg. mnie wszelkie inne zapewnienia możesz sobie włożyć między bajki - SLA to dla mnie główny wyznacznik jakości usługi.

 

Ja ostatnio policzyłem sobie, że godzina przestoju mojego sklepu kosztuje mnie średnio 30-50zł liczone jako średnia marża na sprzedanym towarze w ciągu tej godziny + straty potencjalne (np. jeśli klient jest w środku składania zamówienia, to może już go nie ukończyć), co utwierdziło mnie, że nie bawię się już w firmy ze sla poniżej 99.9% do poważnych zadań.

 

Jeśli firma jest pewna swojej infrastruktury to imo daje minimum sla 99,9% w rozliczeniu miesięcznym, co oznacza, że twoja usługa może być niedostępna max ~50 minut w miesiącu. Sla 99,5% to już niedostępność w granicach 4h miesięcznie - rozliczane w skali roku oznacza, że Twoja usługa może być niedostępna przez 2 dni i nie przysługuje ci za to nawet żadna rekompensata.

Dla mnie to sporo jak na sklep - gdyby chodziło o coś w stylu forum, to nie ma kłopotu, ale sklep to inna bajka.

 

Z firm które wymieniłeś to wybrałbym:

- kei.pl - dziwi mnie trochę, że uznajesz ich za wolnych - u mnie ta firma sprawdzała się doskonale, choć muszę przyznać, że akurat ja raczej mam zoptymalizowany sql - zazwyczaj 5-8 prostych zapytań na wyświetlenie strony

- IQ.pl - nie znam ich usług shared (przynajmniej tych świadczonych obecnie), korzystałem natomiast z ich budżetowej marki proste.pl oraz mam u nich teraz (krótko) vps - w mojej opini jedna z lepszych firm hostingowych w Polsce

- dhosting - tą firmę znam tylko z opinii innych. Ogólnie wysoki profesjonalizm etc, ale z tego co przeglądałem kiedyś strony na nich hostowane to odniosłem wrażenie, że działają wolno (nie mówię, że źle, ale wolniej niż np. na kei.pl) - mogło to być jednak kwestią skryptu. Jeśli to co piszą o swojej infrastrukturze jest prawdą to na pewno są godni polecenia.

 

Co do cen, to już kilka razy się przekonałem, że pod poważne zastosowania nie warto brać tanich firm. Kilka firm jest tutaj na forum dość mocno polecanych, ale mz daleko im jeszcze do czołówki. Jeśli już mówimy o hostingu shared to w ogóle nie patrz na cenę - co to za różnica w cenie 100 a np. 300 zł w skali roku? A komfort i bezpieczeństwo jest znacznie większe.

 

Oczywiście to tylko moja prywatna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@athbus

dzięki za zwrócenie uwagi na tą kwestię

 

Jako że jest to dopiero początek działalności sklepu, nie będzie aż takich strat na godzinę. Jednak wydaje mi się że w miarę wzrostu użytkowników sklepu tak czy tak jedynym wyjściem będzie zakup dobrego VPS'a

 

Co do kei.pl (serwer wirtualny), niestety czas generowania podstron w moim przypadku znacznie odstaje od konkurencji jeśli chodzi o mnie. Sam jestem rozczarowany po przeczytaniu tak dużej ilości pozytywnych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×