Skocz do zawartości
Rasoir

Kimsufi 2G i streaming. Da radę?

Polecane posty

Witam, chciałem rozkręcić serwis streamujący dostęp do popularnych serwerów hostingowych. Jest on już w sieci ale na razie nieoficjalnie, oto jego adres: www.untraffic.pl (nie podaję go w celach reklamowych, a jedynie aby ułatwić dalszą część tematu). Myślałem, że na początku spokojnie wystarczy jakiś VPS z dużym transferem i w miarę dobrymi parametrami. No i tak zaczęła się przygoda z testowaniem kolejnych VPS'ów, jednak nie przynosiło to żadnych skutków bo efekt był zawsze taki sam, przerywanie pobierania plików po paru-, parunastu-, parudziesięciu- lub paruset megabajtach. Nie mam pojęcia o co z tym chodzi, że na każdym serwerze jest to samo, teraz stoi w 123systems.net na VPS Lin-1GB za 12$ i działało wszystko całkiem dobrze, aż do wczoraj. Teraz cały czas przerywa pobieranie plików gdy używam programu FlashGet. (Jeżeli ktoś chce potestować to proszę założyć konto w serwisie i dać mi na GG login, a doładuję transfer do testów).

 

Teraz sedno sprawy, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Kimsufi w takich sprawach? Czy mogłoby to dać jakieś wymierne korzyści? Czy mój problem jest spowodowany serwerem czy błędem w systemie? Choć mój programista twierdzi, że od strony systemu wszystko jest OK.

 

Na chwilę obecną pliki przesyłane są w czasie rzeczywistym, a nie pobierane na dysk serwera. Może w tym jest problem? Czy dedyk od Kimsufi poradziłby sobie z pobieraniem plików rzędu 5GB na dysk w miarę krótkim czasie? Tak żeby potem pliki przesyłane były do użytkownika z mojego serwera a nie tylko za jego pośrednictwem?

 

Czekam na jakieś propozycje czy spostrzeżenia od Was... z góry dziękuję za wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę konkurencja mi się robi, streaming wszedł w modę widzę.

Podpowiem - przerywanie plików nie leży po stronie serwera, tylko po stronie konfiguracji :P

(zdarza się też że z powodu dysku na vps, miałem taki przypadek)

 

Czy da rade taki Kimsufi?

Powiem tak, aktualnie mam po 50~70 osób online na serwisie i również mam 2 GB, i powiem że zaczyna "lekko" brakować pamięci, więc może na początek wystarczy, dodam również ze 1000 GB transferu w dzień to u mnie minimum jest.

Edytowano przez headShot1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak czesto przy takiej zabawie padaja dyski? czy tez bierzecie jakies bardziej wytrzymałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×