Skocz do zawartości
`Wex d-_-b

Pomoc w obsłubdze VPS.

Polecane posty

Witam! Otóż wczoraj, zakupiłem sobie serwer VPS, a naprawdę jestem w tym słabo (jak nie bardzo słabo) obeznany.

 

I tutaj chciałbym się od Was dowiedzieć paru informacji, oraz zostać lekko nakierowany aby na przyszłość już potrafił co nieco...

 

 

Chciałbym się dowiedzieć jakimi programami obsługiwać, i jak podłączyć się do pulpitu zdalnego...

Posiadam: PuTTy, WinSCP oraz VNC... Tego ostatniego w ogóle nie potrafię obsłużyć, a PuTTy i WinSCP, już byłem podłączony do serwera, lecz nie do końca znam ich obsługę...

 

PuTTy - jak oglądałem poradniki, żeby zainstalować serwer z TS3, to wklejali linki, Ja nie mogę wszystko klupie, a potem jak dojdzie do połączenia, to mi wywala błąd, że nie może się połączyć z tym serwerem, z którego ma to coś pobrać.

WinSCP - coś jak TotalCommander, jak się nie mylę... TotalCMD się bawiłem i troszkę go znam, ponieważ kiedyś miałem serwer w CS:S..., ale tego WinSCp, to jakoś nie umiem sobie pod rękę ułożyć...

 

Na serwerze chciałbym zainstalować serwer do TS'a 3, oraz małą stronkę WWW, i nie wiem jak co i po co na co dlaczego ;)....

 

 

Zainstalowanego mam Linux Ubuntu 11.04, z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Jakoś poczytałem na temat Linux'a bo na WWW to się kolega zajmuje, i mu dałem tą lekturę ;]...

 

Co do serwera TS i obsługi PuTTy może teraz ;D...

 

 

@Edit:

 

A czy np. jak bym zainstalował Debiana 5/6, to miałbym wirtualny pulpit, czy nie?

Albo jakie Linuxy mają pulpit zdalny?

Edytowano przez `Wex d-_-b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem napisany ostry tekst, ale masz łagodniej:

 

Zastanów się jeszcze ze 3-4 razy, czy chcesz naprawdę się za to zabierać samodzielnie. A jak wyjdzie ci "tak, chcę", to zastanów się kolejne 3-4 razy...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale czy jest ktoś kto mi zaraz nie ukradnie maszyny, albo jej nie zwali, i potem Ja będę miał problemy?

 

Jeżeli tak, to Ja mogę kogoś poprosić, żeby nie robić tego samemu, ale Ja mam obawy przed tym, żeby nikt niczego potem nie zwalił, a Ja będę miał problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

W branży administracji serwerami najważniejsze jest zaufanie.

Jak wyobrażasz sobie np wymiane/regulacje skrzyni biegów jak nie dasz kluczyków do samochodu mechanikowi?

 

Sponsi, musiałeś naprawde mocno sie powstrzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie spisać umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajesz Sponsi, dajesz :]

 

 

Co do pulpitu zdalnego - kazdy linux ma, ale musisz mieć naprawde mocnego VPS, aby to udźwignął :) A i tak niewiele zrobisz przez wirtualny pulpit, bo większość to edycja plików "tekstowych"

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mi jeden z użytkowników forum dał dane do roota dedyka, panelu home do domeny itp. Jakoś nic mu nie zbroiłem, a on jest zadowolony bo zaoszczędził 100zł na administratora :)

 

 

Jeżeli dobierzesz sobie kogoś zaufanego np. z tego forum kogoś kto ma w miarę dużo postów i jakąś pozytywną reputację to będzie ok. Jak weźmiesz kogoś kto ma 2 posty i zerową reputację to na 80% będziesz miał sajgon na serwerze :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie ma podstaw to będzie wymagał dozoru nad serwerem, a tego nikt charytatywnie robić nie będzie.

Rozumiem skonfigurowanie za free jakiejś usług, to normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Więc tak.

 

Najpierw wykorzystaj tego VPSa do nauki. Nie stawiaj tam nic co chcesz dłużej mieć na nim (jakiś oficjalny serwer gry itp.) bo pewnie zdarzy ci się kilka reinstalacji serwera.

 

Po wklepuj sobie jakieś proste komendy na początek. Tworzenie, kopiowanie, przenosenie, kasowanie (plików i katalogów).

 

Później zacznij bawić się w dodawanie userów, grup i ich zmianę

 

Następnie zacznij instalację/konfigurację prostych serwerów. Np. Apache2/Lighttpd, proftpd, sql itp.

 

 

Oczywiście wszystko z pomocą najważniejszego.... GOOGLE :)

 

Po kilku miesiącach będziesz łapał o co chodzi. Po pół roku pewnie będziesz wyłapywał większe błędy które popełniałeś i wkrótce staniesz się w miarę dobrym użytkownikiem VPSa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wujek Google nie znał odpowiedzi to pytaj na forum lub gdybyś miał odosobniony przypadek z jakąś aplikację.

Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Wydaje mi się ale post 5 jest z translatora.

 

Mi rozwniez tongue.gif Zwlaszcza drugi (akapit?) (nie wiem jak po Polsku to sie nazywa, chyba akapit :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej "Ja" ciągle z wielkiej litery, ma wobec siebie szacunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej "Ja" ciągle z wielkiej litery, ma wobec siebie szacunek :)

 

Chyba zbyt wysokie ego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×