Skocz do zawartości
whatdefak

[szukam] serwer pod duży serwis

Polecane posty

Cześć,

 

Chciałbym abyście mi doradzili gdzie kupić, i jaki serwer pod taki serwis:

- 100k odsłon dziennie (może rosnąc, może spadać)

- 25k wizyt unikalnych dziennie (może rosnąć, może spadać)

- 25 GB i więcej dysku (gdyż rośnie)

- ponad 50 GB transferu dziennie (może rosnąć, może spadać)

- serwis legalny

- budzet ? aby lepiej chodziło niż u giganta domeny.pl czyli (1200 zł/rok)

 

Chodzi o doradzenie czy:

- wirtual

- vps

- dedyk

no i gdzie go kupić żeby to chodziło :)

 

I gdzie najlepiej kupić gdyż w tej chwili stoi serwis na domeny.pl i kończy się transfer i domeny.pl proponują serwer bez limitów za 1200 zł rocznie i tak myślę czy coś znajdę lepszego.

Edytowano przez headShot1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tym -> http://www.kimsufi.pl/ 16G. Obecnie na wyrost, ale w przypadku rozrośnięcia się witryny nie będzie problemu z brakiem mocy i kolejnymi przenosinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- budzet ? aby lepiej chodziło niż u giganta domeny.pl czyli (1200 zł/rok)

 

Przy takim budżecie możesz tylko szukać VPS.

 

Sprawdź naszą ofertę:

 

Serwery root zalecałbym co najmniej VPS40: http://mzone-net.eu/index.php?d=vps

Serwery zarządzane, niestety dużo droższe: http://mzone-net.eu/index.php?d=vpsmanaged

 

Godzina pracy administratora to koszt około 50-60 złotych, więc łatwo policzyć.

Ideałem byłby dedyk, ale nie wiem czy w tej kwocie coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszaleliście ? VPS, Dedyk ?

 

Przypominam że dane o ilości odwiedzin, ilości transferu nie mówią nic o tym jakie konto powinien wybrac headshot1. Nie napisał czy wykorzystuje php,mysql (inne technologie) czy ma strony wygenerowane, statyczne i tak dalej. Równie dobrze starczy dobry shared.

Aktualnie ma shared i tylko limit transferu go ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Pozwolę się nie zgodzić, 25k uu / 100k pv to imho wykracza poza klasyczny shared.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszaleliście ? VPS, Dedyk ?

 

Przypominam że dane o ilości odwiedzin, ilości transferu nie mówią nic o tym jakie konto powinien wybrac headshot1. Nie napisał czy wykorzystuje php,mysql (inne technologie) czy ma strony wygenerowane, statyczne i tak dalej. Równie dobrze starczy dobry shared.

Aktualnie ma shared i tylko limit transferu go ogranicza.

 

Jak mam za 100 złotych miesięcznie wpuścić kogoś na shared, to muszę mieć 100% pewności że serwis nie spowoduje za dużego obciążenia serwera, no i że nie odczują tego inni klienci na tym samym serwerze. Wiesz, że bez testów raczej można tylko gdybać i zgadywać jak serwis się zachowa na jakimś serwerze.

 

Potem klient "wejdzie" na WHT i będzie mówił jaka to firma zła jest i że ma zapchane łącza.

To może wziąć firma, co ma puste serwery. Dlatego zaproponowałem VPS i wydaje mi się to najbardziej odpowiednie w tym przypadku.

 

Zresztą nie wiemy nawet na jakim skrypcie jest ten serwis, może to jest na Przemo lub WP.

Tu musi mieć co najmniej 1.5 TB transferu miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

mZone, to po co masz w ofercie serwer Biznes z 1,2 TB za 150 zl /mc lub mozliwosc dokupienia 2 TB transferu za 49 zl do zwyklego konta wirtualnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mZone, to po co masz w ofercie serwer Biznes z 1,2 TB za 150 zl /mc lub mozliwosc dokupienia 2 TB transferu za 49 zl do zwyklego konta wirtualnego?

Obciążenie CPU i transfer to dwie różne rzeczy, każdy pakiet ma limit obciążenia, jakbyś nie zauważył.

Jeśli klient nie przekroczy limitu CPU opisanego w tabelce, wtedy jak najbardziej zapraszam do Nas.

 

No i popatrz na cenę za ten pakiet, to nie jest 1200 złotych rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ale wspominasz takze o zapchaniu lacza, o to mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wspominasz takze o zapchaniu lacza, o to mi chodzi.

 

Odpowiedź była ogólna, nie dotyczyła tylko naszej firmy przecież.Tu jest dyskusja czy dany serwis nadaje się na shared czy nie.

Ja tylko napisałem jak My to widzimy, a to jak odbierze potencjalny klient, i czy napiszą swoje zdanie inne osoby/firmy to już sprawa drugorzędna.

 

Aby Ci dać pełną odpowiedź, czy to się nadaje na nasze serwery, musiałbym zrobić testy przecież, łącze można zwiększyć to nie jest żaden problem, gorzej z tym czy klient zapłaci za takie łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tam gdzieś napisane, jaka jest prędkość przy danym pakiecie?

Ponadto skąd wiesz, czy to nie jest już wydzielony VPS z panelem i zarządzaniem?

 

Skoro jest tak w ofercie to klient ma to za co zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie, i wlasnie mozna Ci wysycac lacze. Dzieki za minusa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, i wlasnie mozna Ci wysycac lacze. Dzieki za minusa ;-)

 

Max, proszę, I jak będę miał takiego niegrzecznego klienta jak Ty, to łącze mu się obetnie ;) . Nie jest napisane do ilu, bo zależy od wielu czynników i naszych sposobów na rozwiązanie takich problemów.

Nie można, bo jeśli klient zapycha łącze, przeciąża CPU szukamy sposoby aby go nie stracić, wtedy przenosimy na inny serwer.

Czy teraz Ciebie zadowala ta odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie zawsze duzy transfer = duze obciazenie CPU...

 

Pomimo tego minusa, i tak uwazam ze to co powiedziales, jest nie logiczne z tym co oferujesz...

 

Ja nie wysycam lacza specjalnie :-), Tylko napisalem, to co mysle, i to co moga zrobic inni :)

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HeadShot1 pisał, że robi 50GB dziennie (reszta statystyk też dzienna) - podejrzewam, że to wszystko plikami statycznymi (dysk rośnie więc pewnie jakiś upload). Gdyby to było dynamicznym contentem to nie wierzę, że domeny.pl pozwoliłyby mu siedzieć na shared. @HeadShot1 napisz coś więcej o swoim serwisie - to już nie te czasy, że liczy się tylko transfer, powierzchnia i cena :) Inna ofertę dostaniesz jak masz tam static a inną jak treści dynamiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

mZone ;-) Juz mam w Vihost.pl shareda, ale dzieki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mZone ;-) Juz mam w Vihost.pl shareda, ale dzieki ;-)

 

Wiem, że masz ViHost, dlatego tak "jedziesz" na Nas. ;)

Minusa Ci odejmę przy okazji, o to się nie martw. Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze duzy transfer = duze obciazenie CPU...

 

Zgadza się, ale to zależy nie tylko od tego czy transfer generowany jest treściami dynamicznymi czy statycznymi, ale też od tego jaki serwer WWW jest używany do serwowania plików statycznych.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Wiem, że masz ViHost, dlatego tak "jedziesz" na Nas. ;)

Minusa Ci odejmę przy okazji, o to się nie martw. Koniec OT.

 

Serio, nie jeżdżę po Was... Tylko mowie to co myślę, i uważam twoja wypowiedz nie logiczna...

Czemu miałbym po Was jeździć? Oferujecie wysokiej jakości usługi... Nie mam powodów wiec nie myśl tak. Nie chciałem sie kłócić. Jeżeli tak to odebrałeś, to przepraszam.

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max, nie wiem jakimi kategoriami patrzysz na ofertę. Każda firma ma inny tzw. target docelowy.

Ty patrzysz pewnie pod kierunkiem transferu i pewnie downladu, ten/te serwer/y nie są przeznaczone tylko pod takie zastosowanie.

 

Oferta jest przygotowana starannie i zapewniam Ciebie, że to co jest tam napisane jest prawdą.

 

Serwery są monitorowane całodobowo, sprawdzamy obciążenie/transfer każdego klienta, który wychodzi poza jakiś przyznany limit i wtedy szukamy rozwiązania.

Naprawdę stawiamy na jakość, a nie "łapiemy" każdego klienta, bo nie o to tu chodzi.

To po to kupujemy drogie Delle i przenosimy wszystko na te maszyny, aby ta jakość była wyższa, i więcej klientów było zadowolonych.

Wydaje mi się, że teraz już zakończymy ten OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale offtopu B)

 

Więc tak - więcej info.

 

Serwis chodzi dobrze na domeny.pl shared więc nie widzę sensu żeby od razu lecieć na Kimsufi 16 GB.

Po drugie serwis działa na MySQL, jest to coś na wzór: kwejk.pl czyli obrazki w poczekalni, główna i tak dalej.

Powierzchnia dysku ciągle rośnie, tak samo jest z odwiedzinami serwis ciągle pnie się w górę.

 

Nie ma nikt nic ciekawego do zaoferowania ?

 

Kumpel zaoferował mi:

VPS 1 GB RAM, 25 GB HDD, ŁĄCZE 10/30 (down/up) za 100 zł/mc

lub

SHARED WWW 200 GB, ŁĄCZE 10/30 (down/up) za 60 zl/mc

 

ruszy taki serwis na tym ?

Edytowano przez headShot1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Witam, zapraszam do kontaktu: http://grand-host.pl/kontakt/ w celu ustalenia indywidualnego Pakietu.

 

Na dzień dzisiejszy mogę zaoferować 30GB miejsca i Transfer 100GB na Miesiąc.

 

Prosiłbym tylko o statystyki procesora i ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×