Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
energia

Przenośny dysk

Polecane posty

Witam, chciałbym abyście polecili mi jakiś przenośny dysk. Cena myślę że do 350zł, jak na razie znalazłem takie dyski

WD 1TB

http://allegro.pl/wd...1707706592.html

oraz

Seagate

http://allegro.pl/hd...1713430320.html

Czy miał ktoś do czynienia z tymi dyskami? Oraz mógłby ktoś polecić jakiś sprawdzony? 1TB to minimum.

 

Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ani jednego ani drugiego Ci nie polecam. Jeśli jednak się upierasz, to bierz WD, powinien nieco dłużej pożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja bym poszukał może czegoś only USB? Bo dysk z zasilaczem dodatkowym dla mnie to porażka :) (moje zdanie)...

 

 

Jeżeli chcesz przenośny dysk to trochę kijowo jak musisz podpinać pod USB i pod 230V. Ja kupiłem jakiś czas temu dysk only USB 2 (toshiby) i jestem zadowolony. Odkręcana obudowa, i dysk można podpiąć do kompa pod SATAkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden minus - te z zasilaniem z USB to najczęściej dyski typu "green", czyli o zmniejszonym poborze prądu, ale przez to zmniejszonej wydajności, 5400 rpm, dłuższy czas rozruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten cały Memup niby bajer, ale nigdzie nie podają (a szukałem nawet w specyfikacji na ich stronie) jaki dysk jest w środku (nie wydaje mi się, żeby sami produkowali twardziele). Z tych które podałeś Toshiba wg. mojej opinii będzie najbardziej żywotna. W dysku przenośnym to jest najważniejsze - solidność wykonania, a na Toshibach jeszcze się nie przejechałem, w przeciwieństwie do często zdychających Seagate'ów czy WD-ków. O Samsungach wiem niewiele - niektórzy je chwalą, ja mam uprzedzenia względem tej firmy, ale może ich dyski rzeczywiście są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat od siebie polecam Seagate - obracałem się sporo w sprzęcie komputerowym, i one najdłużej zawsze wytrzymywały. Obecnie w PC u siebie też mam Seagate i nie narzekam.

 

Żeby nie było, że czaruję w ciemno. hdd_2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten cały Memup niby bajer, ale nigdzie nie podają (a szukałem nawet w specyfikacji na ich stronie) jaki dysk jest w środku (nie wydaje mi się, żeby sami produkowali twardziele). Z tych które podałeś Toshiba wg. mojej opinii będzie najbardziej żywotna. W dysku przenośnym to jest najważniejsze - solidność wykonania, a na Toshibach jeszcze się nie przejechałem, w przeciwieństwie do często zdychających Seagate'ów czy WD-ków. O Samsungach wiem niewiele - niektórzy je chwalą, ja mam uprzedzenia względem tej firmy, ale może ich dyski rzeczywiście są dobre.

 

Co do tego memupa, znalazlem jeszcze takiego

 

http://allegro.pl/memup-dysk-zewnetrzny-fx-1-tb-hdtv-usb-divx-i1710026213.html (jeszcze więcej bajerów ;p) tylko nie wiadomo jak on działa i czy nie zdechnie za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, te kilkuletnie Seagate-y są genialne, też mam staruszka, który działa jak cudo mimo lat ciężkiej harówki:

dysk.png

 

 

Jednak te nowe modele pomimo przejęcia przez Seagate-a kilku fajnych patentów od Maxtora nie są już tak żywotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeden minus - te z zasilaniem z USB to najczęściej dyski typu "green", czyli o zmniejszonym poborze prądu, ale przez to zmniejszonej wydajności, 5400 rpm, dłuższy czas rozruchu.

 

Albo mobilność i niezależność albo wysoka jakość i szybkość działania :D

 

Jeżeli nie zależy ci na mobilności i że np. w trasie chcesz sobie podpiąć dysk czy na dworku przy piwku obejrzeć film to możesz kupić te 'na smyczy sieciowej' :)

 

Seagejty i WDki to te starsze były nie do zajechania te nowe to nie wiem :) Toshibe mogę polecić. Praktycznie pracuje 24/7 i nic się nie dzieje - dodatkowo cichutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo mobilność i niezależność albo wysoka jakość i szybkość działania :D

 

Jeżeli nie zależy ci na mobilności i że np. w trasie chcesz sobie podpiąć dysk czy na dworku przy piwku obejrzeć film to możesz kupić te 'na smyczy sieciowej' :)

 

Seagejty i WDki to te starsze były nie do zajechania te nowe to nie wiem :) Toshibe mogę polecić. Praktycznie pracuje 24/7 i nic się nie dzieje - dodatkowo cichutki :)

 

Może być jak PC'et tak wielki. Nawet na allegro widziałem takowy (trochę mniejszy od PC). On będzie stał na biurku i tyle. Więc na wielkości mi nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to i tak nie będzie przenoszone, to nie lepiej do kompa wsadzić i podpiąć pod SATA? Jak nie masz wolnych gniazd, to dokup kontroler (masz spory wybór: http://allegro.pl/kontrolery-kontrolery-ata-sata-4459 ). Na pewno lepiej na tym wyjdziesz, dyski w małych obudowach zewnętrznych podpięte non-stop żyją krócej, a i wydajność na USB nijak ma się do SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dodatkowo jeżeli chcesz bezpieczeństwa możesz kupić jakiś kontroler RAID i zrobić sobie RAID 1 :) W sumie cenowo by wyszło podobnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to i tak nie będzie przenoszone, to nie lepiej do kompa wsadzić i podpiąć pod SATA? Jak nie masz wolnych gniazd, to dokup kontroler (masz spory wybór: http://allegro.pl/ko...y-ata-sata-4459 ). Na pewno lepiej na tym wyjdziesz, dyski w małych obudowach zewnętrznych podpięte non-stop żyją krócej, a i wydajność na USB nijak ma się do SATA.

 

Tylko nie wiem czy do laptopa to się nada? Bo nie posiadam stacjonarnego lecz laptop. Dlatego mam bardzo małe do popisu, dlatego myślę nad dyskiem na USB.

 

@Kamikadze, a do laptopa mógłbym coś takiego :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze, np. kupiłbym sobie to i dysk 2.5 cala i wtedy ten z laptopa też tak wkładam, a to urządzenie podczepiam jak teraz dysk główny tak? Czy to jest na USB czyli tam wkładam 2x dyski 2.5 cala i pod USB?

Mi się bardziej ten podoba

http://www.pcworld.pl/testy/opis/DZ00026-WD_My_Book_Studio_Edition_II.html

ale cena nie ta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo w ogóle pomyśl o dysku sieciowym. Rozwiązanie takie ogranicza Ci kable i robi Twojego laptopa bardziej mobilnym ;). Jeśli podepniesz się pod 1Gbit, będziesz miał wydajność lepszą niż poprzez USB. A i po WiFi w standardzie n odtworzysz bez problemu i wideo w rozdzielczości 1024p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo w ogóle pomyśl o dysku sieciowym. Rozwiązanie takie ogranicza Ci kable i robi Twojego laptopa bardziej mobilnym ;). Jeśli podepniesz się pod 1Gbit, będziesz miał wydajność lepszą niż poprzez USB. A i po WiFi w standardzie n odtworzysz bez problemu i wideo w rozdzielczości 1024p.

 

Przepraszam Cie, ale mógłbyś bardziej rozwinąć o co chodzi? Albo podać jakieś strony gdzie będę mógł o tym przeczytać :)? Bym był bardzo wdzięczny i szczęśliwy ponieważ nie rozumiem tego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, myślałem, że masz PieCa. No to w takim razie polecę Ci inne rozwiązanie: dysk sieciowy. Podepniesz pod LAN i będzie szybciej niż po USB, szczególnie jeśli masz GigaEthernet w lapie. Tyle tylko, że jest to nieco droższe rozwiązanie.

Tutaj masz przykład takiej zabawki: http://allegro.pl/serwer-plikow-nas-obudowa-sieciowa-do-2tb-szczecin-i1710636633.html

Wsadzasz do tego jakikolwiek dysk SATA (do 2TB) i masz cholernie wydajną maszynkę :)

 

[edit]

Muszę częściej cache przeglądarki czyścić, bo mnie chłopaki powyprzedzali ;)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, myślałem, że masz PieCa. No to w takim razie polecę Ci inne rozwiązanie: dysk sieciowy. Podepniesz pod LAN i będzie szybciej niż po USB, szczególnie jeśli masz GigaEthernet w lapie. Tyle tylko, że jest to nieco droższe rozwiązanie.

Tutaj masz przykład takiej zabawki: http://allegro.pl/se...1710636633.html

Wsadzasz do tego jakikolwiek dysk SATA (do 2TB) i masz cholernie wydajną maszynkę :)

 

[edit]

Muszę częściej cache przeglądarki czyścić, bo mnie chłopaki powyprzedzali ;)

 

 

Czyli tak kupiłbym sobie to urządzenie, do tego dysk 3.5 cala (np. 500GB). Dysk tam umieszczę łącze się z kablem (tak jak internet tak?). A teraz jeszcze takie pytanie ponieważ tak piszę

Integrated FTP and Samba server

A ja posiadam teraz Netia Spot i tam ustawiłem DDNS i podpiąłem DynDNS. Aktualnie z tego nie korzystam bo mam Windowsa a nie chce instalować krasnala czy też innych programów, ale przez krótki czas miałem linuxa i działało. Czyli mógłbym sobie na tym dysku zainstalować Linuxa, i mieć go również jako Serwer?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Linuxa: nie. To urządzenie ma już zainstalowane własne oprogramowanie (najpewniej jakąś odmianę Linuxa właśnie) i uruchamiają się na nim usługi ftp i Samba, czyli masz współdzielenie plików w sieci lokalnej. Serwera www na tym nie uruchomisz. Jak masz router z WiFi, to możesz ten dysk do niego wpiąć, wtedy będziesz miał do zasobów dysku dostęp z każdego kompa w LANie (przez kabel lub po WiFi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam router z Wi-Fi i tam jest wejście "Enthernet" i to pewnie jest od tego ponieważ w panelu obsługi admina mam urządzenia podpięte, miałem podpięty pendrive, ale nie mogłem tego rozgryźć tongue.gif. Czyli tak: kupię sobie ten Serwer Plików NAS, kupię zwykły dysk SATA 3.5 cala, włożę go tam i podepnę, wtedy kablem LAN podepnę to urządzenie z laptopem i normalnie będzie to działało jako pendrive (czyli wyskoczy okno podłączonego urządzenia) i będę mógł przesyłać tam pliki jak i odwrotnie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prawie. Nie będzie jako pendrive (bo ten jest na USB), tylko jako urządzenie sieciowe (podpięte kablem ethernetowym, tym z wtykami RJ45), tak samo jakbyś podpiął po kablu drugiego kompa. A jak podepniesz to urządzenie z dyskiem pod router, to będziesz miał ten dysk w lokalnej sieci WiFi. Instrukcje jak się to robi masz dołączone i do NAS i do routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dziękuje bardzo za pomoc :) Kupię sobie ten Serwer plików + dysk twardy ;) Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

 

Ps. A dysk jaki byście polecili tongue.gif

 

Znalazłem 2

WD

http://allegro.pl/pr...1696740320.html

 

Samsung

http://allegro.pl/hd...1704986556.html

 

Oraz

Seagate

http://allegro.pl/seagate-barracuda-green-5900-12-1tb-sata2-i1697402708.html

Edytowano przez energia (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×