Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maniek015

Multiserver w DirectAdmin na moim dedyku

Polecane posty

Witam!

 

Chciałbym się zapytać, jak działa opcja multiserver? Podajemy wszystkie dane IP itp. To wiem, ale chcę spytać o to jeśli podepniemy ten drugi serwer, to główny serwer, będzie pobierał tylko zasoby z drugiego serwera? Jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie działa tak że jeśli skończą się zasoby głównego serwera, czytaj dysku, to dane będą zapisywane na drugim serwerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do clusteringu dnsów

czyt. masz 7 maszyn i np. 2 serwery dns jak jedna z nich (dns) pada reszta działa i ma wszystkie rekordy by obsłużyć pozostałe 6 serwerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

To da mi ktoś radę jak podpiąć drugą maszynę tak aby przy skończeniu się zasobów głównego serwera, dane były zapisywane na drugiej maszynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie rozumiesz, ta funkcja służy tylko do rozproszenia usługi DNS na wiele fizycznych maszyn a nie do zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Rozumiem.

 

To da mi ktoś radę jak podpiąć drugą maszynę tak aby przy skończeniu się zasobów głównego serwera, dane były zapisywane na drugiej maszynie?

W zasadzie z DA nie da się. Pisałem o tym w wątku Kult DA w Polsce.

 

Opcja o której mówisz to tylko obsługa DNS.

 

Jakąś formę clusteringu podobno obsługuje ISP Manager ale nie znalazłem żadnych praktycznych informacji o tym (powdrożeniowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×