Skocz do zawartości
gregxp

Własna serwerownia

Polecane posty

Witam Panów

Posiadam firmę która odsprzedaje łącza internetowe posiadam 3 łącza po 50 mb - ATM, NASK, EXATEL lecz mam jeden ale duży problem nie mam własnego numeru AS oraz BGP. Mo klienci są podzieleni pomiędzy łączami mniej więcej po równo, i mam po 254 adresy IP od każdego z moich dostawców internetu. Planuje w swojej "serwerowni" dołożyć 4 sztuki serwerów 2 szt na DNS, 1 szt na pocztę i 1 na WWW tylko że te ostatnie z rajdem - lustrzanym odbiciem dysków. Wszystko planuję odpalić na Debianie 6.0. Teraz koniec planów i chwaleń przechodzę do konkretów.

 

1 Pytanie:

Planuje odpalić wszystko na łączu ATM czy to jest dobry pomysł?

2 pytanie

Jeśli wszystko będzie działać na ATM co mam zrobić jak "głównie" łącze padnie

3 pytanie

jeśli jest taka możliwość czy można podzielić usługi na klika łącz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Lepsze łącze niż Neostrada czy DSL TP :) Nie rozumiem pytania. Moim zdaniem wszystkie ww. firmy telekomunikacyjne są godne polecenia.

Ad 2. Odpowiadać na telefony klientów i tłumaczyć, że jest awaria.

Ad 3. Taka możliwość jest możliwa przy posiadaniu BGP oraz numeru AS i własnej puli adresowej, wtedy możesz kierować ruch dowolne łącze zachowując ten sam IP. teraz także możesz to uczynić, ale usługi będą rozgłaszane pod różnymi adresami IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się PFsense . Tam regułkami wszystkim możesz sobie posterować . Na twoim miejscu wystąpił bym bardzo szybko o własny AS i klasę adresową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie PFsense to jest typowy ruter freebsd a co do własnego AS to jaka jest procedura jego uzyskania do kogo się z tym kierować bo wiem że sam sobie tego w ripe nie załatwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy handlowiec z tych 3 firm pomoże Ci uzyskać to jeżeli jest LIREM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam numerek AS i klasa adresowa ci nic nie da.

Oprócz tego musisz renegocjować umowę z każdym z tych trzech operatorów, aby oni tą twoją podsieć pozwalali przez nich rozgłaszać.

A to może spowodować lekki wzrost ceny owego łącza (w końcu PA uzależnia... a PI już nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie wszystko zrozumiane i co ważne bardzo dobrze wyjaśnione.

Tak myślałem między czasie że wg cacti najmniej padów łącza mam na ATM i raczej na nim wstawię swoje zabawki.

a tak na marginesie przeglądałem panele hostingowe te płatne i te darmowe i tak się teraz zastanawiam czy panel ISPCONFIG poradzi sobie z moimi założeniami czyli osobny serwer pod pocztę i www oraz osobne 2 dnsy jak sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na jednym ISP CONFIG na drugim WEBMAIL a na trzecim coś do DNSów jakiś poweradmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ispconfig jest dobry jeśli sam będziesz z tego korzystać. Moim zdaniem nie nadaje się do oferowania kont klientom. Sam korzystaniem z niego od 3 miesięcy i o ile jest dobry jeśli ja coś zmieniam/dodaję, to dla klientów korzystających wcześniej z DA/cPanel będzie nie do przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie powrócić do tematu gdyż może głupie pytanie zadam ale raz kozie śmierć wiec sprawa dotyczy dns otóż chcę zrobić ns1.mojadomena.pl na łączu ATM a ns2.mojadomena.pl na łączu NASK czy to mi przejdzie czy też nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×