Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
T

100% uptime

Polecane posty

No dobrze, ale czym w takim razie różni się "gwarancja 100% uptime-u" od braku tej gwarancji?

 

Mozna to rozumiec w ten sposob, ze masz gwarantowany 100 % uptime serwera z 96,6* procentowym uptimem :) (lub wyzszym, lub nizszym, lecz nie z winy firmy u ktorej kupujesz hosting). W praktyce jest tak, jak jeden z przedmowcow wspomnial - rownie dobrze uptime serwera moze byc na poziomie 1% a firma stwierdzi, ze brak dostepnosci do konta / serwera itd. nie byl z ich winy, a np. z winy jednego ze wspolpracownikow - admina, ktory dysk niechcacy sformatowal, czy jak ta historia szla ... pozniej admin zostal zwolniony, choc na dobra sprawe to nigdy tam nie pracowal, bo mial okres probny, wiec to sie nie liczy ... :)

 

*) wyliczenia jednego z przedmowcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
217.97.211.14

Jak dla mnie żadna rewelacja:

 4    18 ms    11 ms    18 ms  217.153.85.57

 5    17 ms    17 ms    21 ms  katowice-abr1-so-1-0-1-0.net.ipartners.pl [217.153.211.213]

 6    13 ms    35 ms    19 ms  taro-krakow-so-0-1-0-0.net.ipartners.pl [157.25.3.26]

 7     *        *       35 ms  taro-wawa1-so-4-0-0-0.net.ipartners.pl [157.25.3.57]

 8    44 ms    27 ms    21 ms  kaga2-ge1-0-0-220.net.ipartners.pl [217.153.3.10]

 9    28 ms     *       33 ms  80.51.0.149

10    25 ms    67 ms    40 ms  do.kat_ar2.z.kat_r1.tpnet.pl [195.205.0.154]

11    38 ms    47 ms    38 ms  212.160.107.2

12    40 ms     *       49 ms  217.97.211.14

 

A poza tym cała trasa co najmniej dziwna. Wychodzi przez GTS Katowice przez Kraków do Warszawy, następnie z powrotem do Katowic, tu "wchodzi" do Tpnet. Sprawdzałem kilkanaście razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A juz chcialem raz zrobic dobrze fujarze

A jednal boli brak fizycznego kontaktu z maszynami [ chyba wiesz o czym mowie :) ]?

 

Nie za bardzo - mozesz rozwinac? :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Rzeczywiście taka różnica jest między 98,xx% a 100%? :)

 

Miedzy 96,6, a 100%. Czy jest duza roznica ?

To jest 24h niedzialania maszyny w miesiacu.

Czyli co drugi dzien strona bedzie lezala 1,5h, codziennie niecala godzine... :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

96,6.. no tak.. ale 98, czy 99% już mniejsza różnica... w sumie to za późno już jest teraz, żeby liczyć, ale... tak 5 minut tygodniowo zwiechy/restartu czy coś.. to ciekawe ile miesięcznie by wyszło? Zresztą.. po co bawić się w kalkulacje, gdy się wybiera po prostu dobrego usługodawcę z "opinią" itd. itp... np. Was, Panie Sz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - nie ma co liczyć itp, niestety jedyna metoda sprawdzenia krzakow w danej ofercie, jest jej przetestowanie... Jednak osobiscie nie wierze w uptime = 100%, ale moze i jestem w bledzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

doopy noo.. ja mam teorię taką życiową, gdy ktoś obiecuje "na 100 procent", że "nic nie jest na 100 procent".. po prostu tak świat jest skonstruowany :)

 

dobranoc :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jest tyle czynników na które nie mamy wpływu że zwyczajnie nie możliwe jest zapewnienie uptime 100 % - już wole jak ktoś napisze że jego serwery mają uptime 95 %, ale tak właśnie jest i nie ma w tym krzaków ;] Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Fujara ale jak by nie bylo to ping jets dwukrotnie wiekszy niz do progreso.

A badane z lacz lambdanet i gts.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusel napisał:

www.jor.pl/uptime.php :>

 

 

Szkoda ze brakuje informacji o tym, od kiedy uptime jest mierzony, na jakiej podstawie (ktorego portu itd.) itd. :)

Uptime mierzony jest od prawie 2 miesięcy, sprawdzana jest dostępność strony główniej - Jor.pl, jednak niestety już nie możemy pochwalic się uptime 100%, ale i tak nie jest źle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://cxc.pl/?zamawiam=81

 

I teraz interesuje mnie czy 100% uptime to 100% uptime marketingowy aka "365 dni" rozciagniete np. na np. 380 dni bonusowimi z braku uptimu czy 100% uptime pomijajac przypadki losowe czy realny 365 co do sekundy 100% uptime.

 

Zalozmy ktos wysadza w powietrze datacenter, w przeciagu ulamka sekundy wszystkie switche zmieniajac sie na backupowe datacenter, ktore ma zreplikowane dane co do bajta?

 

mnie drastyczniej - nie widze tam raida, ot dysk. pada dysk, w jaki sposob zachowany bedzie uptime 100%?

 

tak tylko pytam, szukam kolejnego dedyka, najlepiej z raidem, rowniez prowadze firme, wiec takie teksty rozumiem;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej znajdz firme która prowadzi odpowiednią politykę bezpieczeństwa a nie wypisuje o 100% uptime.

Nawet jak masz RAID w dowolnej konfiguracji to może polecieć macierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli macierz padnie na serwerze w planie typu "Volume" w Niemczech, Holandi czy US to nikt sie przejmowac nie bedzie, postawia druga maszyne, udostepnia i ich rola sie zakonczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz, ale jak widać na 100% uptime nie ma metody.

Są za to metody które chronią dane, tak aby ich nie utracić (niestety w czasie rzeczywistym też nie jest to łatwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytam, bo wiem ze nie ma metody 100% uptime, o niebo wazniejsze sa raid+replikacja sql + backup reszty, dlatego zapytalem, jak na serverze "zae zwykla 40gb" stworzono niemozliwe 100% uptime. Wystarczy polaczyc to z roczna awaryjnoscia dyskow (x %) i rachunek prosty. Moze to jest troche zlosliwe pytanie, no ale sorry , pisze jak wol wiec pytam, moze czegos nie wiem, hosting to nie moja glowna "dzialka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo maszyna nie jest wogole restartowana. A to znaczy, ze m.in. kernel *musi* byc hm.. nieswiezy :)

pozdr.

 

hmmm... przeciez mozna patchowac dzialajacy kernel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×