Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomek12

Po co kupować hosting

Polecane posty

Przepraszam ale jestem całkiem zielony w tym temacie, więc pytam.

Wszedłem na home.pl i "wykupiłem" za darmo domenę xxx.com.pl, na rok, następnie korzystając z darmowego kreatora www stworzyłem stronę http://www.xxx.com.pl, no i sobie taka strona jest.

Teraz pytanie, po co mam kupować hosting np. na home.pl?

Co to mi da?

Może dla wielu to głupie pytanie ale jakby ktoś jak krowie... mógł prosto wytłumaczyć byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po to żebyś w przyszłym roku za tą domenę i serwer nie musiał płacić 3 cyfr...

 

Na płatnym hostingu masz pewność jednej ceny i tego że konta ci nie wyłączą od tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszedłem na home.pl i "wykupiłem" za darmo domenę xxx.com.pl, na rok, następnie korzystając z darmowego kreatora www stworzyłem stronę http://www.xxx.com.pl, no i sobie taka strona jest.

 

Pewnie nie wykupiłeś, tylko złapałeś się na promocję ...

 

Teraz pytanie, po co mam kupować hosting np. na home.pl?

Co to mi da?

Może dla wielu to głupie pytanie ale jakby ktoś jak krowie... mógł prosto wytłumaczyć byłbym wdzięczny.

 

Kamikadze mnie uprzedził, więc masz odpowiedź powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kamkadze, home,az, nazwa może i dają za darmo, ale później trzeba słono płacić..........

A dla nowych użytkowników i początkujących stron wystarczy zwykłe konto w mniejszej firmie.

Poza tym w home jesteś kolejnym numerem, a w mniejszych firmach jesteś klientem (to tak jak porównać zakupy w biedronce i w osiedlowym sklepie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ten napis może zwieść: "Przez najbliższy rok ciesz się darmowymi domenami."

 

 

Co do Twojej domeny...

 

 

Prolongata ważności domen zarejestrowanych w ramach oferty promocyjnej, po upływie pierwszego rocznego okresu rejestracji, odbywa się na warunkach obowiązujących w momencie odnowienia usługi i wynikających z cennika obowiązującego w tym momencie u Organizatora, bez uwzględniania jakichkolwiek promocji, rabatów, czy też upustów cenowych, bez względu na ich charakter, chyba że Organizator postanowi inaczej.

 

Jeden Uczestnik może, w okresie trwania promocji i na jej warunkach, dokonać rejestracji jednej domeny. Kolejne domeny rejestrowane są na zasadach określonych w cenniku Organizatora. Okres ważności domeny zarejestrowanej w ramach promocji wynosi 12 miesięcy od dnia zarejestrowania domeny w NASK.

 

Cena odnowienia: 99zł

 

No i kilka linijek niżej

 

Podane ceny są cenami netto, nie zawierają podatku VAT (23%).

 

 

A na koniec moje ulubione :D

 

W przypadku transferu domeny zarejestrowanej w ramach promocji do innego usługodawcy przed pierwszym odnowieniem, Uczestnik zobowiązuje się do jej uprzedniej prolongaty w systemie Organizatora na kolejny rok w cenie odpowiadającej kosztowi odnowienia domeny z aktualnego cennika Organizatora. Dokonanie opłaty, o której mowa w zdaniu poprzednim, zwalnia uczestnika promocji z jakichkolwiek dodatkowych świadczeń na rzecz Organizatora.

 

 

 

Zapewne na 99% nie zapoznałeś się z tym :)

 

 

 

EDIT:

Jeszcze co do kreatora WWW i serwera:

Cena 0zł za pierwsze 6 miesięcy (...)

 

Nie wiem tylko czy dokładnie z tego korzystasz... Jak tam jest XX promocji i nie wiadomo co kupują tacy ludzie :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jak wykupię hosting to tam dostanę czy wykupię domenę pl lub com.pl za darmo lub za parę zł i tak będę też miał za rok?

Czy tę domenę co mam to po wykupieniu hostingu będę mógł tam przenieść i po roku mieć ją za darmo lub za parę zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika że za każdą domenę po roku trzeba conajmniej 50zł wybeceloać, obojętnie czy hosting wykupisz czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tak ale to zalezy od domeny ;-) odnowienie .pl jest jak dla mnie bardzo drogie, ale takie .com, .eu itp to prawie nic :D 20-30 zł (no moze 40 xD)

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hosting to za 40-50zł rocznie BRUTTO możesz mieć ładne konto :)

 

Domena PL

Rejestracja 12zł z groszami

Przedłużenie po roku 55zł z groszami

 

Więc licząc na dwa lata domenę

w home = 122zł (brutto)

u innych = 67zł (brutto)

 

W przeliczeniu na 3 lata

home - 244zł

konkurencja - 122zł

 

I już w ciągu 3 lat oszczędziłeś 50%!!!

 

I to są właśnie promocję w molochach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

U konkurencji trocje drozej bd niz 122 zł bo pierwszy rok sie placi u mniejszych firm :P (w wiekszosci przynajmniej)

 

Ps: Fajny avatar ^^

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale mi chodziło o tą promocję domena za 0zł :D

 

 

Oczywiście jak w hłamie płacisz jeszcze za rejestracje (broń Panie Boże) to dolicz około 15-20zł :)

 

 

Avatar z serialu

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

No wiem, w promocji dobrze jest: liczysz 2 lata ale u "konkurencji" to za 3 lata sie placi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No konkurencja=inni rejestratorzy

 

Liczę na podstawie oferty ovh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica czy ma się domenę i hosting u jednego dostawcy czy u dwóch różnych? Jak jest lepiej, czy ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego znaczenia, domeny polecam rejestrować w ovh.pl, najtaniej i pewnie, mam już kilkanaście w tej firmie, w panelu tylko ustawiasz adresy DNS na firme u której masz hosting i śmiga, jeśli wykupisz w "normalnych" firmach które liczą się z klientem to na pewno taka firma pomoże z tym żeby wszystko działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×