Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Pod fastdownload z wieloma kontami FTP

Polecane posty

Witam,

czy jest w Polsce firma, która pozwala na korzystanie z jednego konta wirtualnego wielu osobom?

Chodzi o to, że znajomy prowadzi małą sieć serwerów gier, prawie każdym serwerem zajmuje się ktoś inny.

(każdy serwer ma po 1/2/3 administratorów) Tworzymy teraz nowy projekt strony, nową szatę graficzną forum itp.

Do tej pory wszystkie serwery fast download były porozrzucane po wielu firmach, a teraz

chcielibyśmy kupić jedno centralne konto wirtualne i zrobić na nim dla każdego serwera osobne konto FTP.

 

Cena? Ogólnie proszę o oferty - czy jest to możliwe na koncie wirtualnym czy konieczny jest zakup przynajmniej resellera czy VPSa.

Domyślam się, że będzie tu konieczny większy limit obciążenia CPU, brak limitu co do wielkości pliku i nielimitowany transfer.

 

Z góry dziękuję za propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie wiem czy nie wyjdzie VPS najtaniej... Sam decydujesz ile przydzielisz miejsca każdemu userowi ftp no i łącze mniej zależne od innych userów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej odpowiedni dla Ciebie będzie reseller lub jakiś VPS Managed. Masz wtedy możliwość przydzielenia uprawnień dla wszystkich swoich użytkowników, i dać Im dostęp nie tylko do FTP ale także panelu administracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc tak :

panel administracyjny nie jest potrzebny, tutaj chodzi tylko o przechowywanie plików.

Nikt nie będzie zakładał baz danych, e-maili czy też konfigurował DNSy.

 

Z tego co wstępnie się orientowałem - cPanel posiada możliwość przydzielania odpowiedniej

ilości miejsca dla danego konta FTP. W DirectAdminie tego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Można też zainstalować webmina i z niego sterować quotą dla użytkowników i przydzielaniem miejsca na dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wstępnie się orientowałem - cPanel posiada możliwość przydzielania odpowiedniej

ilości miejsca dla danego konta FTP. W DirectAdminie tego nie widziałem.

 

Tak w cPanel masz taką możliwość od strony klienta, edycja jest osobna dla każdego konta FTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można też zainstalować webmina i z niego sterować quotą dla użytkowników i przydzielaniem miejsca na dysku...

Tak, ale to chyba w serwerach VPS... Albo się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No tak...

 

Porównaj ceny VPSa i Resslera

 

VPS +/- 15zł (10GB dysk, 150GB transfer)

Reseller +/- 15zł (10GB dysk, 50GB transfer)

 

VPS 28zł (20GB dysk, 300GB transfer)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: tylko do vps'a musisz doliczyć jeszcze administrację lub samodzielną naukę i zabawę z konfiguracją, co odpada w przypadku konta reseller ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

apt-get install proftpd?

 

apt-get install webmin?

 

- korzystanie z 2-3 tutoriali.

 

Resztę robisz z panelu webmin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na zakup serwera reseller. Znaleźliśmy już odpowiednią firmę. ;)

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×