Skocz do zawartości
snapshot

Forum na punBB 1.2

Polecane posty

Mam forum na nazwa.pl. Dziennie od 12 000 20 000 odwiedzin. Transfer miesięczny około 80GB. W momentach krytycznych wg licznika online jest ok 250 osób i forum nie nadaje się do odwiedzania. Swego czasu były właśnie przekroczenia 50 równoczesnych odwołań do serwera wg ich limitów bezpieczeństwa. Skrypt mam bardzo podkręcony (chociaż samo punbb jest lekkie), grafika tylko w css sprite. Na jedną stronę jest to około 4-5 odwołań do serwera (html, js, css). Szukam jakiegoś zamiennika. Jestem wstanie zapłacić tyle co za home.pl, które zaczynam testować od dzisiejszej nocy, ale nie wiem czy da radę. home.pl, czy coś lepszego?

Edytowano przez snapshot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też używam tego skryptu forum, choć nie w takim obciążeniu jak u Ciebie (swoją drogą podaj adres - może być na PW). Osobiście zakupiłbym jakiegoś sensownego VPSa bo stracisz tyle samo czasu co ja na przenoszeniach stron między hostingami typu shared.

No tylko budżet musisz sobie przygotować większy, ale tego nie unikniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

VPS albo budżet x2 (bo masz 300 netto rocznie, jak rozumiem?) i szukaj porządnego dzielonego. Ale raczej VPS.

nazwa i home to sieka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba (na szczęście) tylko rozważa. Jest jeszcze czas, by wybić mu to z głowy : )

 

snapshot, rozbij kasę na 12x80zł i szukaj czegoś dzielonego, ale cienko to widzę z takim forum : /

VPS roota byś kupił, no ale tam trzeba co nieco poadministrować, a VPS zarządzalny to tak od stówki netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem od znajomych to home rozwiązał ich problemy z wydajnością na nazwie. Chciałem wziąć home właśnie aby uniknąć administrowania VPSa. Chciałem czegoś co działa i nie muszę się za dużo przejmować jak ;)

 

Mam jeszcze serwer vps100 na http://www.servergrove.com/vps , ale stoi tam już coś i nie wiem, czy nie będzie za bardzo obciążony przez to.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem od znajomych to home rozwiązał ich problemy z wydajnością na nazwie. Chciałem wziąć home właśnie aby uniknąć administrowania VPSa. Chciałem czegoś co działa i nie muszę się za dużo przejmować jak ;)

 

Mam jeszcze serwer vps100 na http://www.servergrove.com/vps , ale stoi tam już coś i nie wiem, czy nie będzie za bardzo obciążony przez to.

 

 

 

No to mamy ofertę właśnie dla ludzi podchodzących do tego tak jak TY, wszystko od strony administracyjnej jest robione przez nas.

 

http://www.hosting-dedykowany.pl

 

Proponowałbym zaczynać od konta HD_25 - można bez problemu migrować w górę bez przerwy w działaniu usługi.

 

Serwer = VPS

CPU min = 700MHz

CPU max = 2800MHz

RAM min = 512MB

RAM max = 1024MB

Dysk twardy = 20GB

Transfer = 400GB/m-c

Adresy IP = 2szt

Panel = DirectAdmin PL

Backup FTP = 5GB

Łącze = 100 mbps

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć, czy na takim vps w vihost.pl w systemie jest już zainstalowany php/mysql gotowy do pracy, czy wszystko muszę sobie sam po instalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tutorial. Właśnie instaluję sobie na wirtualnej maszynie debiana i zobaczę jak to wygląda w praktyce. Oferta ViHost wygląda bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Serwery vihost są zlokalizowane w Niemczech, chociaż 700ms to i tak stanowczo za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrocław, dostawca Lanet, który jest chyba wykupiony przez netię. Wyniki dalej takie same. Aha, wyniki biorę z firebuga - czas oczekiwania. Co ciekawe łączny czas wykonywania zapytań na VPS jest dużo niższy (na stronie głównej) ~0.0015s w porównaniu z ~0.0025s na home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że szybciej są wykonywane zapytania, jak całkowity czas wykonywania skryptu jest kilkukrotnie gorszy?

 

Migracja nie wchodzi w grę. Forum jest za bardzo przerobione pod względem php jak i samej bazy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo czekasz na odpowiedź ze strony apache - zainwestuj w admina z doświadczeniem, aby wszystko pokonfigurował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum pokazuje mi w stopce

 

Wygenerowano w 0.614 sec, liczba zapytań do bazy: 9

 

więc to chyba nie wina apacha a php, chyba, że się mylę.

 

@Sponsi punbb 1.3 faktycznie - nie jest rozwijane. Tym bardziej moja wersja 1.2. Jednak wciąż wychodzą poprawki błędów.

Edytowano przez snapshot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już APC, jednak w tym przypadku nic to nie daje - forum przy jednym zapytaniu przetwarza kilka plików. APC itp dają kopa przy dużych skryptach (frameworkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×