Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kamikadze

Kamera + Linux + VPS

Polecane posty

Gość Kamikadze

Mam pytanie.

 

Posiadam dwie kamerki firmy Trust (150 spacecam portable) i chciałbym zrobić z nich użytek.

 

Mam w domu kompa zrobionego pod serwer (pracuje 12h dziennie głównie jako dysk sieciowy w grupie roboczej). Chciałem do niego podpiąć te dwie kamerki i ustawić streaming do internetu.

 

Mniej więcej żeby to wyglądało tak:

 

 

CAM1& CAM2 => SERWER -> Internet -> VPS => kilku odbiorców / live stream na stronie.

 

 

Teraz pytanie czy będzie to działać bo mam upload 512kbps i dlatego miałoby to być podpięte pod serwer VPS aby tylko on ciągnął ode mnie a on rozdzielał na userów tak aby nie obciążać mojego łącza (zbytnio). Bo jak by mi się pod mój serwer podpięło 5 osób to by były ściny i nic by się nie odgrywało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tyle ze przygotowałem dwie kamerki i kompa :D Na razie nie miałem czasu się tym zająć :)

 

A ty masz już jakieś efekty pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wkońcu sie wkurzyłem postawiłem dodatkowy serwer w domu pod kamerke z windowsem XP - zdalny pulpit - kamera - sieć i zainstalowałem vision GS program. Wrzuca od razu plik na FTP (ustawiłem pod pierwszy serwer FTP/www) wysyła plik w jpg i początkowo drugi w html na którym oglądasz wszystko a przy konfiguracji ustawiasz co ile ma się obrazek odświeżać.

 

Później ewentualnie przerabiasz skrypt i tyle.

 

U mnie tak to działa:

http://camera.nda.waw.pl/webcam1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na razie konkretnie nic :)

 

Tylko mam problem z drugą kamerką. Bo ogólnie można kilka ale mam identyczny model i jest na tej drugiej niebieski ekran (tak jak by się gryzły). Druga jest sprawna bo jak pojedyńczo podłącze to każda działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej może spróbować skonfigurować motiona pod to? :)

Ja jak tylko dostane dysk z serwisu to moją kamerkę zaprzęgam do tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz podrzucić jakiś link? Ogólnie szukam jakiegoś freeware pod XP/LINUX CONSOLE

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ogólnie nie mogę korzystać z tych dwóch kamerek jednocześnie (5 programów) sprawdziłem i tylko jedna albo druga (muszę wyłączyć obraz z pierwszej żeby popatrzeć z drugiej).

 

Czy problemem może być ten sam model tych kamerek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×