Skocz do zawartości
spenser101

[szukam]serwer poza granicami naszego kraju pod kilka stron.

Polecane posty

Witam.

Szukam serwera wstępnie na rok czasu z taką konfiguracją lub zbliżoną:

Konfiguracja nr 1:

1. Lokalizacja poza granicami Polski.

2. Dozwolony limit transferu 1000GB rocznie lub bez limitu

3. Pojemność: 20GB wystarczy.

4. Dozwolone około 10 baz MySQL(lub nieograniczona ilość)

5. Nieograniczona ilość subdomen (lub limit w okolicach 10).

6. Możliwość podpięcia nieograniczonej ilości domen(lub limit w okolicach 10)

7. Odblokowane funkcje: passthru(),system(),exec().

8. Obsłuha PHP4 i PHP5.

 

Konfiguracja nr 2:

-podobnie ja w konfiguracji nr 1 + dedykowany adres IP.

 

 

Proszę o oferty. Płacę z góry za 1 rok czasu. Przy pierwszym roku liczę na jakąś promocję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za skrypty które wymagają exec ? i system ? jakieś serwery głosowe ?

 

Na serwerze będą tylko skrypty Wordpress i forum mybb.

 

Funkcje te są wymagane przez wtyczkę Wordpress o nazwie WP-DBManager, której zadaniem jest automatyczne tworzenie co 3 dzień backupu bazy mysql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

damian, a potem sie slyszy "no to bylo kopie zapasowa robic w swoim zakresie a nie polegac na firmie hostingowej" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Damian, dla Ciebie zbędne ale dla klienta niekoniecznie. Dasz mu 100% pewność, że backupy będą możliwe do odtworzenia? Jasne - nie powinno być problemów, ale nigdy nie ma 100% pewności. A w momencie, gdy klient tworzy sobie backup samodzielnie - poziom bezpieczeństwa wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbędne przy hostingach, które robią backup co 24 h tak jak to u nas ma miejsce.

 

 

możemy ustawić też backup samej bazy co 3 dni do folderu Pana hosta.

 

Pozdrawiam i zapraszam.

Jaką macie lokalizację serwerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PL oraz DE

 

www.uphost.pl

 

Dziękuję.

 

Czekam na kolejne oferty.

Zależy mi na tych funkcjach, gdyż jest jeszcze jedna ważna kwestia: przy przenoszeniu wordpress'a żeby kodowanie bazy(polskie znaki) nie uległo zniekształceniu trzeba podmieniać bazę za pomocą tej wtyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o VPSie z takimi wymaganiami (chodzi o funkcje PHP, pozostałe wymagania nie są specjalnie wysokie). Na shareda bym nie liczył na Twoim miejscu, chyba, że jakiś admin ma cojones większe od mózgu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbędne przy hostingach, które robią backup co 24 h tak jak to u nas ma miejsce.

A pokaż mi zapis w regulaminie, który jest na uphost.pl jakikolwiek punkt, który mówi, że robicie backup i że ten backup udostępniacie klientowi czy to za darmo czy to za opłatą i czy ponosicie jakąkolwiek odpowiedzialność za utratę danych w przypadku gdy tego backupu nie będzie.

 

A jeszcze mi się tak nasunęło bo zabawne teksty piszesz na stronie: "Postanowiliśmy wejść na Polski rynek usług www, ftp żeby wypełnić lukę" czyli na jakim rynku wcześniej działaliście ?

 

I jeszcze jedna rzecz, powinieneś założyć konto firmowe a nie pisać oferty z tego konta bez podawania wymaganych regulaminem danych tj. dane firmy.

 

Zależy mi na tych funkcjach, gdyż jest jeszcze jedna ważna kwestia: przy przenoszeniu wordpress'a żeby kodowanie bazy(polskie znaki) nie uległo zniekształceniu trzeba podmieniać bazę za pomocą tej wtyczki.

Bzdury, nie potrzeba magicznej wtyczki żeby kodowanie się nie rozsypało, wystarczy elementarna wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z oferty:

 

 

Backup ręczny

Backup automatyczny

 

ręczny dostępny jest od razu, a ten który leci z automatu możemy zawsze udostępnić.

 

Ale tego nie ma w regulaminie i jeżeli padną Wam dyski i padnie backup to pierwszą rzeczą jaką napiszecie to to, że nie było tego w regulaminie i klient odpowiada za swoje dane a nie Wy, więc nie używaj argumentu o usłudze, która nie jest umieszczona w regulaminie i za którą nie odpowiadacie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może backup jest na innym hoście ? na hoście tylko odpowiedzialnym za przechowywanie backupów ?

 

I dlaczego jako moderator zaśmiecasz post użytkownika, który prosił o ofertę etc. ?

 

Ostatnio mam wrażenie, że nie czytasz tego, co ktoś do ciebie pisze :)

Nie róbcie już offtopu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może backup jest na innym hoście ? na hoście tylko odpowiedzialnym za przechowywanie backupów ?

 

I dlaczego jako moderator zaśmiecasz post użytkownika, który prosił o ofertę etc. ?

 

Nie zaśmiecam tylko chce autorowi uświadomić, że to co użyłeś jako argument za wyborem Twojej oferty jest usługą wyssaną z palca, bo nie gwarantujesz jej w żadnym zapisie swojego regulaminu ani nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za brak tej usługi.

 

Poza tym historia tego forum pamięta przypadki kiedy to i dyski w raid produkcyjne padły i okazywało się, że backupu nie było lub się nadpisał śmieciami lub też padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backup należy robić zawsze, nawet jeśli dana firma oferuje niezależny backup na innym serwerze.

Wszystko się może zdażyć i nikt nie da Ci 100% pewności że backup jest nadpisany prawidłowo.

Przeważnie takie kopie są także do użytku firmy np. na wypadek awarii i dostęp do kopii może być też płatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam serwera wstępnie na rok czasu z taką konfiguracją lub zbliżoną:

Konfiguracja nr 1:

1. Lokalizacja poza granicami Polski.

2. Dozwolony limit transferu 1000GB rocznie lub bez limitu

3. Pojemność: 20GB wystarczy.

4. Dozwolone około 10 baz MySQL(lub nieograniczona ilość)

5. Nieograniczona ilość subdomen (lub limit w okolicach 10).

6. Możliwość podpięcia nieograniczonej ilości domen(lub limit w okolicach 10)

7. Odblokowane funkcje: passthru(),system(),exec().

8. Obsłuha PHP4 i PHP5.

 

Konfiguracja nr 2:

-podobnie ja w konfiguracji nr 1 + dedykowany adres IP.

 

 

Zapraszam do przetestowania naszej oferty hostingu dedykowanego http://www.deho.pl

Pakiet DEHO1 będzie wystarczający.

Lokalizacja DE (Hetzner), Transfer 200 GB/mc, 2400 GB/rok, pojemność 20GB, bez limitu baz, subdomen, domen, kont e-mail itd, bez blokowania funkcji, PHP4 i 5, dedykowany adres IP w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.hosting-dedykowany.pl

 

 

HD_25

Serwer = VPS

CPU min = 700MHz

CPU max = 2800MHz

RAM min = 512MB

RAM max = 1024MB

Dysk twardy = 20GB

Transfer = 400GB

Adresy IP = 2szt

Panel = DirectAdmin PL

Backup FTP = 5GB

Łącze = 100 mbps

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą kont HD. Serwer we Francji.

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ceny VPS'y raczej odpadają. Rocznie wychodzi ponad 500zł.

 

Na zakup nowego serwera mam jeszcze ponad 15 dni, ale chciałbym go zakupić i przenosić jak najszybciej.

 

Aktualnie mam serwer w lh.pl - pakiet Apple: http://www.lh.pl/hosting/pokaz/serwer/apple/

 

Takie parametry w cenie promocyjnej (odblokowanymi funkcjami mi wystarczyły). Pierwszy rok wyniósł mnie 200zł. Niestety teraz za drugi rok chcą aż 450zł co mnie zmusza do przejścia do innej firmy :/

 

czekam na kolejne oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7. Odblokowane funkcje: passthru(),system(),exec().

 

To jest punkt przez który praktycznie przekreślasz oferty hostingów współdzielonych - gdyż nikt rozsądny nie puści tych funkcji luzem - niestety tak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W miarę dobrego VPSa w tej cenie to cięzko. Jak dorzucisz troche do budżetu, to możesz dostać najmniejszego w Mzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz bez problemu.

https://www.alvotech.de/vserver/

Najtańszy za 3,90 Euro (płatne min. za 6 miesięcy z góry) spokojnie wystarczy na Twoje potrzeby. 30 GB miejsca, 2 TB transferu (po przekroczeniu przycinają łącze do 10 Mbps), 1 adres IP. Jest tam nawet do wyboru instalka Debiana 5 z panelem ispCP Omega, która daje Ci działający serwer LAMP "od ręki" (zapewne nie najnowsze wersje, ale po paru aktualizacjach raczej pobiega bez problemu). Rocznie wychodzi to przy obecnym kursie ok. 190 zł.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×