Skocz do zawartości
matahakan

problem z hostingiem/silnikiem sklepu?

Polecane posty

Witam,

 

Sklep już na rynku parę lat (szybko minęło ;-), problem może związany z rozwojem i przyrostem ruchu, ale mi trudno to ocenić.

 

Silnik sklepu - dzieło firmy z Poznania - nie napiszę konkretnie jakiej, nie wiele to da. (dalej będę pisał firma X)

Serwer - aktualnie na kei - biuro extra.

 

Generalnie firma X, twierdzi że winny hosting i powinienem korzystać z wyższych pakietów (może mają rację),

a Kei (wcześniej home) radzą/radzili optymalizację serwisu.

 

Jeżeli chodzi o ilości wizyt/transfery myślę, że zrzut pokaże co trzeba

(zrzut ze statów z kei - generowany przez awffull) - w stosunku do statystyk z analytics-a prawie 2 razy wyższe (GA - pokazuje średnio 200-300 UU wejść dziennie i jakoś bardziej temu wierzę)

 

post-12802-0-89419100-1308082595.jpg

 

No i do sedna - coraz częściej przekraczam 5% CPU na serwerze w związku z tym

- nie marudzić i przechodzić na wyższy pakiet,

- cisnąć firmę o optymalizację serwisu

 

Jak za mało danych to proszę się nie denerwować - podam co jeszcze będzie trzeba.

 

Pozdrawiam

Matahakan

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

parę lat bez optymalizacji, więc ja bym zaczął od tego, bo na pewno nie zaszkodzi.

jak się komuś nie chce robić to najprościej powiedzieć "kup Pan mocniejsze konto", bo to nie on przecież płaci,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, czy uda Ci się w firmie X wymusić optymalizację.

Co do przekraczania limitu CPU, to jest to niestety temat-rzeka, wielokrotnie podejmowany na tym forum i w wielu innych miejscach. Statystyki miesięczne niewiele wyjaśniają - średnie zużycie zasobów w miesiącu masz stosunkowo niskie, jak rozumiem chodzi o chwilowe przekraczanie limitu obciążenia CPU... W takim przypadku poproś usługodawcę o szczegółowe statystyki, w którym momencie, jaki konkretnie skrypt generował zbyt duże obciążenie. Z takimi danymi dopiero możesz naciskać na firmę X. Jeśli to jednak nic nie da, to lepiej się przeprowadź do usługodawcy, który nie narzuca tak twardej polityki, albo jeszcze lepiej na jakiegoś VPSa (nawet najtańsze budżetówki mają najczęściej wyższe limity od hostingu współdzielonego). Ja się nawalczyłem z różnymi sharedami i dlatego co ważniejsze rzeczy poprzenosiłem na VPSy właśnie, dla świętego spokoju. Koszty są niewiele wyższe, a nikt się przynajmniej nie czepia, że zjadam coś, co mi się nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku poproś usługodawcę o szczegółowe statystyki, w którym momencie, jaki konkretnie skrypt generował zbyt duże obciążenie. Z takimi danymi dopiero możesz naciskać na firmę X.

 

99% dostawców monitoruje konto (użytkownika systemowego) nie skrypty uruchamianie na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie widzę tu pola do popisu po stronie usługodawcy (zmiana pakietu) a raczej archeologia która przy proporcjonalnym zwiększeniu (względem ruchu) i zapytań / odsłon / req, robi Ci "kuku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

Edart

Silnik sklepu jest aktualizowany, nawet jakiś czas temu była aktualizacja związana z wydajnością.

 

 

d.v

 

Rzeczywiście muszę z kei-em pogadać, może coś pomogą.

 

Staty dzienne za czerwiec.

Dziwne dla mnie różnice pomiędzy np: dniem 12/13 - wejść tyle samo, a ilość stron odwiedzonych przez userów ponad 2-krotnie większa.

Google analitycs pokazuje zupełnie co innego (to pewnie temat na osobny wątek) odsłony 3000 12-stego i 3400 13-stego.

Próbowałem doszukać się wizyt robali, ale nic konkretnego nie znalazłem.

 

post-12802-0-46021600-1308131203.jpg

 

 

Przejść na VPS można jeżeli trzeba będzie, ale czy to rzeczywiście konieczne przy takim ruchu ?(200-400 odwiedzin dziennie)

 

Pozdrawiam

Matahakan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne dla mnie różnice pomiędzy np: dniem 12/13 - wejść tyle samo, a ilość stron odwiedzonych przez userów ponad 2-krotnie większa.

Normalne, 12.VI osoby lub boty po wejściu na stronę główna nie wchodziły głębiej a 13.VI po prostu przeglądały sklep.

 

Google analitycs pokazuje zupełnie co innego (to pewnie temat na osobny wątek) odsłony 3000 12-stego i 3400 13-stego.

Metodologia zbierania i obróbki danych powoduje takie różnice.

 

A tak BTW to co to za silnik sklepu, coś dedykowanego czy sote ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki swój silnik stworzyli i kilkanaście sklepów na tym postawili (każdy z mocno indywidualną grafiką)

Normalne, 12.VI osoby lub boty po wejściu na stronę główna nie wchodziły głębiej a 13.VI po prostu przeglądały sklep.

 

 

Metodologia zbierania i obróbki danych powoduje takie różnice.

 

A tak BTW to co to za silnik sklepu, coś dedykowanego czy sote ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Prosta kalkulacja. Ile będzie kosztować modyfikacja sklepu, a ile przejście na wyższy pakiet.

 

Natomiast ja jestem zdania, żeby sobie nie utrudniać życia, a to nastąpi jeśli zaczniemy grzebać w sklepie albo weźmiemy vps'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×