Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malas

Dzwonienie z niemiec

Polecane posty

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym telefonowaniem na komórki z Niemiec do Polski. Posiadam karty dwóch operatorów: era, plus. W listopadzie pamiętam, że z ery dzwoniłem Niemcy->Polska i pieniądze z konta zabierało obu rozmówcą. Da radę zrobić tak aby pobierało tylko dzwoniącemu czyli mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to co wyjdzie najlepiej tylko czy można zrobić tak żebym to tylko ja płacił za połączenie. Za tydzień wyjeżdżam, a że ponoć ma zniknąć rozgraniczenie kraju to mi nic nie daje na ten moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po protu kupić na miejscu kartę krajowego operatora i z niej dzwonić, wyjdzie najtaniej.

Jeśli dzwonisz z zagranicy to płacisz jak za zwykłe połączenie + koszta roamingu.

 

Ja bym z Niemczech z ery zadzwonił, przed wyjazdem wymienił karę SIM na nową, od razy pokaże T-Mobile i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po protu kupić na miejscu kartę krajowego operatora i z niej dzwonić, wyjdzie najtaniej.

Jeśli dzwonisz z zagranicy to płacisz jak za zwykłe połączenie + koszta roamingu.

 

Ja bym z Niemczech z ery zadzwonił, przed wyjazdem wymienił karę SIM na nową, od razy pokaże T-Mobile i tyle.

 

http://www.t-mobile....edzie_rozmawiaj

To by była fajna opcja i rozumiem, że wtedy mój rozmówca nie jest obciążony żadnymi kosztami podczas rozmowy?

 

O wymianie kart nawet nie słyszałem. Wystarczy udać się do serwisu zapewne? Ile trwa taka wymiana?

 

// edit

z tym "wszędzie rozmawiaj" jest lipa bo ja nie posiadam telefonu na abonament.

Edytowano przez Malas (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ten pakiet, który zacytowałeś oznacza, że ty będąc za granicą i dzwoniąc do Polski płacisz 30gr/min.

Jeśli rozmówca z Polski dzwoni do ciebie, to on płaci normalną stawkę jak za połączenie z twoim numerem, a ty płacisz daninę roamingową.

Jeśli ty dzwonisz do rozmówcy z Polski znajdującego się w Polsce, to on nic nie płaci za odbieranie połączeń, bo i niby z jakiej to okazji miał by płacić?

Problem jest tylko wtedy, jeśli zarówno ty, jak i twój rozmówca, jesteście poza granicami polskich btsów. Wtedy ty płacisz jak za rozmowę międzynarodową DE>PL, a odbiorca płaci daninę roamingową.

 

Więc podsumowując:

> jeśli dzwonisz do kogoś będącego fizycznie w Polsce, płacisz tylko ty;

> jeśli ktoś do ciebie dzwoni - to on płaci normalnie, a ty bonusowo za roaming;

> jeśli ktoś do ciebie dzwoni i przekierujesz gdzieś to wywołanie (np. na pocztę głosową) to wtedy płacisz tak, jak byś tą "rozmowę" sam wykonał;

> jeśli dzwonisz do osoby, która także jest w roamingu, to wtedy płacą obie osoby; tu sugerowanym wyjściem jest kupienie karty lokalnego operatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×