Skocz do zawartości
lukpcn

Szukam Dedyka

Polecane posty

Witajcie,

 

Szukam serwer dedykowany o trochę innych parametrach niż proponowane przez firmy.... ponieważ zwykle w ofercie ilość dostępnego miejsca na HDD idzie w parze z mocą...

a ja szukam serwer który....

 

będzie miał jakieś 2-rdzeniowy proc, 2GB RAM (ewentualnie 4GB) no i dyski twarde...

 

minimum 2x1.5TB (SOFT RAID 1) albo 2x2TB z możliwością dołożenia później kolejnego pakietu 2x2TB (lub więcej)

 

Jakieś propozycje ???

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

oczywiście również proponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb, dlatego też możemy przygotować ofertę praktycznie na każdy sprzęt.

Wstępnie mogę zaproponować:

 

Serwerownia Sprint Data Center

Serwer 1U

Procesor: Intel Pentium G6950 (2 rdzenie / 2 wątki)

Ram: 2GB DDR3 z możliwością rozszerzenia do 4GB DDR3

Dyski Twarde: 2x2TB WD Raid Edition (z możliwością rozszerzenia o kolejne dwa)

Zasilanie: single 350W

Łącze: 100Mbit (TPNet, KiX, Olman, Level3 - bez rozkładu procentowego, może być 100% TPSA)

 

Cena: 350,91 zł netto / mies.

Koszt instalacji: 0,00 zł

 

W przypadku zainteresowania innymi platformami i szczegółową ofertą proszę o kontakt.

 

Paweł Paluch

Sprint S.A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

docelowo interesuje mnie taka maszyna: http://www.ovh.pl/produkty/superplan_storage.xml (tą ofertę stosuję jako porównanie bo cena dość dobra), oraz oferty hetznera i webtropia

 

ale nie jest mi potrzebne w tym momencie aż tyle miejsca, tyle ram i taki proc.

 

Lokalizacja interesuje mnie PL albo EU.

 

Transfer 2TB miesięczne a potem przycięcie raczej wystarczy, chociaż 5TB byłby lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

docelowo interesuje mnie taka maszyna: http://www.ovh.pl/pr...lan_storage.xml (tą ofertę stosuję jako porównanie bo cena dość dobra), oraz oferty hetznera i webtropia

 

ale nie jest mi potrzebne w tym momencie aż tyle miejsca, tyle ram i taki proc.

 

Lokalizacja interesuje mnie PL albo EU.

 

Transfer 2TB miesięczne a potem przycięcie raczej wystarczy, chociaż 5TB byłby lepszy ;)

 

Jeżeli łącza do polskich operatorów i bezpieczeństwo danych zlokalizowanych w polskim data center nie wpływają decydująco na wybór oferty, to OVH osobiście nie polecam.

Podzespoły desktopowe ułożone za customowymi zaślepkami i do tego francuski support, który raczej nie spełnia żadnych norm nie jest dobrą ofertą.

Dodatkowo jeżeli patrzysz na serwer jako bezpieczne archiwum na dane, to samo-wypinające się kontrolery i dyski (zdarzają się uszkodzone/używane) nie brzmią zachęcająco.

 

Z zagranicy Leasweb, Softlayer (były the planet) albo Hetzner ( w ostateczności jeżeli władasz dobrym niemieckim) brzmią dużo bardziej rozsądnie.

Edytowano przez SprintDataCenter.pl PP (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Jeżeli łącza do polskich operatorów i bezpieczeństwo danych zlokalizowanych w polskim data center nie wpływają decydująco na wybór oferty, to OVH osobiście nie polecam.

Podzespoły desktopowe ułożone za customowymi zaślepkami i do tego francuski support, który raczej nie spełnia żadnych norm nie jest dobrą ofertą.

Dodatkowo jeżeli patrzysz na serwer jako bezpieczne archiwum na dane, to samo-wypinające się kontrolery i dyski (zdarzają się uszkodzone/używane) nie brzmią zachęcająco.

 

Dawno większej głupoty w wyrażaniu opinii nie widziałem.

 

Z własnego doświadczenia, ale i z opinii i doświadczenia innych, to co piszesz o OVH to jakaś paplanina, która nie ma poparcia w rzeczywistości. Owszem, zdarzają się awarie itp, ale to jest oczywiste. Support francuski...nie mam zastrzeżeń.

Żenujący sposób autopromocji.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam serwery w PL (Network Communication) i EU (wspomniane LeasWeb) - obie firmy są świetne, i polecam ci w nich kupić.

 

Jesli chodzi zaś o OVH kiedyś to była jeszcze firma która starała sie o klienta teraz to nie polecam ich... Typowa Budżetowka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łącza do polskich operatorów i bezpieczeństwo danych zlokalizowanych w polskim data center nie wpływają decydująco na wybór oferty, to OVH osobiście nie polecam.

Podzespoły desktopowe ułożone za customowymi zaślepkami i do tego francuski support, który raczej nie spełnia żadnych norm nie jest dobrą ofertą.

Dodatkowo jeżeli patrzysz na serwer jako bezpieczne archiwum na dane, to samo-wypinające się kontrolery i dyski (zdarzają się uszkodzone/używane) nie brzmią zachęcająco.

 

Jesli chodzi zaś o OVH kiedyś to była jeszcze firma która starała sie o klienta teraz to nie polecam ich... Typowa Budżetowka..

 

Takie wypowiedzi są przeważnie od osób, które miały kimsufi za 200 zł, a chcieli żeby to dzialało jak serwer za 1200 zł. A potem chodzą teorie, bo tata Marcina powiedział..

Z OVH nie miałem nigdy problemów (serie SP, EG i MG), czasem w kimsufi zdarzyło sie, że wymiana dysku długo trwała. Ogólnie support sie poprawił. Działa dosć sprawnie i szybko.

 

Sprint, gadasz jakby tylko w OVH takie rzeczy były... Dyski? W hetznerze zdarzało mi się, że wstawiali "nowe" z ponad rocznym przebiegiem. A ostatnio wymienili dysk na taki, który po dwóch dniach padł. Płyty glówne? W hetznerze MSI, a np w superhoście Asrock za 100 zł. Nawet w kimsufy wsadzają SuperMicro. SM są też w EG i MG. W SP chyba siedzi Intel Desktop Board.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty Intela to bardzo często SuperMicro z "innym logo" SM robi ponad 30% płyt do DC na świecie... Co więcej przy chipie 5520 to płyta Supermicro robiła za wzorcową a nie Intelowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem :) Mam kilka płyt Intela u paru klientów i sprawują sie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenujący sposób autopromocji.

 

Autopromocji...? Za nim zaczniesz znowu mnie obrażać zastanów się nad swoim zachowaniem.

 

O ile widzisz/widzę to polecam firmy z zagranicy, które mają dużo większe doświadczenie, lepszy sprzęt i zdecydowanie lepszy support aniżeli OVH.

Miałem do czynienia z infrastrukturą, z każdej z tych wymienionych przeze mnie firm na przestrzeni ostatnich 7 lat i nigdy to nie były pojedyncze najtańsze serwery (choć w przypadku niektórych serwery to za dużo powiedziane) tak więc doskonale wiem co mówię.

 

Zapytajcie swoje serwerownie o możliwość wizyty referencyjnej, to z wyżej wymienionych odmówi Ci OVH i Superhost ;) pytanie retoryczne "czemu?" :)

 

Nie oszukujmy się, wszystkich zawsze kusi niska cena - promocje, zniżki, rabaty, itp.

I jeżeli to jest jedyne kryterium wyboru oferty to możemy znaleźć tańszych niż wcześniej wymienieni :)

 

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

oczywiście również proponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb, dlatego też możemy przygotować ofertę praktycznie na każdy sprzęt.

Wstępnie mogę zaproponować:

 

Serwerownia Sprint Data Center

Serwer 1U

Procesor: Intel Pentium G6950 (2 rdzenie / 2 wątki)

Ram: 2GB DDR3 z możliwością rozszerzenia do 4GB DDR3

Dyski Twarde: 2x2TB WD Raid Edition (z możliwością rozszerzenia o kolejne dwa)

Zasilanie: single 350W

Łącze: 100Mbit (TPNet, KiX, Olman, Level3 - bez rozkładu procentowego, może być 100% TPSA)

 

Cena: 350,91 zł netto / mies.

Koszt instalacji: 0,00 zł

 

W przypadku zainteresowania innymi platformami i szczegółową ofertą proszę o kontakt.

 

Paweł Paluch

Sprint S.A.

 

 

czy mogę prosić o wyjaśnienie co to oznacza w praktyce ??? "(TPNet, KiX, Olman, Level3 - bez rozkładu procentowego, może być 100% TPSA)" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W praktyce oznacza to, że masz dostęp do łączy różnych operatorów. Druga kwestia. Jeżeli masz do dyspozycji łącze 100Mbit, to przy 100% TPSA nie masz ograniczeń typu, że do sieci TP masz tylko np. 10Mbit, a do pozostałych 100Mbit w ramach przydzielonego łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wood za wyjaśnienie tej kwestii.

 

czy mogę prosić o wyjaśnienie co to oznacza w praktyce ??? "(TPNet, KiX, Olman, Level3 - bez rozkładu procentowego, może być 100% TPSA)" ???

 

Dokładnie w praktyce wygląda to tak, że łącze do TPNetu jest najdroższe dlatego serwerownie zastrzegają bardzo często, że w tej "dobrej cenie" zawarte jest tyle i tyle łącza do TPSA. Jest to naturalny zabieg, który ma chronić Data Center przed stratami.

 

W przypadku Sprint Data Center nie stosujemy takich limitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W waszej ofercie jest nieograniczony transfer na tym porcie co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W waszej ofercie jest nieograniczony transfer na tym porcie co nie?

 

Chcielibyśmy na prawdę żeby tak było :) ale niestety każdy port ma swoje naturalne ograniczenia ;) w tym również finansowe.

Nie ograniczamy natomiast "ilości" i "przepustowości" ruchu do poszczególnych operatorów w ramach wykupionego pasma - tak jak wspomniałem w poprzedniej wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sie tak zapytam niesmialo. Ile jest tego transferu w powyzszej ofercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz draze temat bo porownalem to z tym co maja na www i nie jest to spojne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×