Skocz do zawartości
diaraf

Mam VPS Server4You, chciałem zmienić, tylko na co

Polecane posty

Witam

 

Piszę swój pierwszy post jako iż zazwyczaj czytałem jako nie zalogowany i czas zasięgnąć porady.

 

Posiadam serwer w Server4You opcję najtańszego VPS.

 

Ogólnie jestem zadowolony lecz wydaje mi się od jakiegoś czasu że jest coś nie tak.

 

Chciałem prosić o doradzenie na podstawie Waszych doświadczeń gdzie najlepiej zakupić serwer (mogę zapłacić za rok z góry, budżet 50-100zł/miesiąc).

Co potrzebuję na serwerze:

-apache

-mysql

-ftp

-ssh

 

Nic więcej, z maila korzystam przez Google Apps.

W chwili obecnej na moim serwerze stoją 4 stronki zwykłe najprostsze nie wymagające, do tego kilka skryptów np obsługa sprzedaży allegro itp (cron co kilka minut) i mój VPS zużywa praktycznie ciągle ~1GB ramu przy średnio 100 zapytaniach mysql/sekundę gdzie znajomi mają na linuxpl wirtualki i tam 900 zapytań na sekundę nie robi wrażenia.

Support powiedzmy że jest ok ale albo przesadzają z ilością klientów na maszynę albo coś ukrywają nie do końca informując o faktach gdyż często serwer się zamula niesamowicie albo nie odpowiada, oni twierdzą ze moja wina ja że ich, po reinstalacji na nowo problem istnieje a że umowa się kończy za miesiąc to szukam alternatywy.

 

Docelowo chce na serwerze postawić serwis którego główne działanie będzie opierało się na bazie danych w sensie sporej ilości rekordów i częstych aktualizacji (cron), około 500-1000UU dziennie to max lecz tak jak pisałem dużo operacji na bazie danych plus to co mam teraz i w przyszłości 2-3 serwisy tego typu jak opisałem wyżej.

 

Lokalizacja najlepiej Polska ale mogą być np Niemcy, jest to dla mnie zupełnie obojętne.

 

Nie zależy mi na dużym dysku ok 50GB, co do ramu i procesora proszę o doradzenie.

 

Zależy mi na czymś co będzie działać prawidłowo a w razie problemów szybko zostaną one usunięte. Nie kieruję się ceną bo serwer zarobi na siebie aczkolwiek nie sądzę że potrzebuję dedyka za 300zł a s4y z czasem przestał działać tak jak na początku.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę http://hosteurope.de - jakościowo zdecydowanie lepiej aniżeli s4y, lepszy support, oraz mniejsze obciążenie maszyn, do tego vpsy stawiają na porządnym sprzęcie (HP, Dell) z Raidem 1+0.

Wydaje mi się że wystarczy Ci najtańszy pakiet za 12,99euro miesięcznie, ale jak coś to można bez problemu w locie przejść na wyższa opcję.

Płatność miesięczna, przy wyborze rocznej umowy darmowa instalacja, przy miesięcznej 19,99 euro jednorazowo.

W przypadku wyboru dystrybucji CentOs bądź Ubuntu, otrzymujesz za darmo panel administracyjny Plesk (licencja na 10 domen).

VPSy stawiają bardzo szybko, jednak pierwszy zakup wymaga aktywacji listownej (do mnie list dotarł na drugi dzień roboczy), po wprowadzeniu kodu od razu otrzymałem dostęp do serwera.

 

Jakbyś się zdecydował na HE, to prosiłbym o wpisanie numeru 271293 jako polecającego, dzięki.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci doradzić Alvotech.de (jak sama domena sugeruje - w Niemczech, dokładniej Düsseldorf).

 

Jeszcze dzisiaj jest promocja, 20% taniej, jak zamówisz z tego linka: http://alvotech.de/vserver/leb/ (to nie jest ref, tylko promocja znaleziona na LowEndBox.com).

Serwer XXL powinien wystarczyć, ale na Twoim miejscu brałbym od razu XXXL za 9,90 Euro / 11,90 poza promocją miesięcznie (opłata za 3 miesiące z góry, 2 GB gwarantowanego RAMu, 8 GB burst, 120 GB miejsca, transfer nielimitowany, do 1 TB na lince 1 Gbps, później 10 Mbps, ew. dopłata do szybszego łącza).

 

Korzystam z ich usług od jakiegoś czasu, dokładnie przetestowałem i mogę śmiało polecić. Nie zauważyłem żadnego przymulenia, cały czas maszyna pracuje stabilnie i szybko, łącza też nie są przeciążone. Do tego support z prawdziwego zdarzenia :)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×