Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
own3d

[VPS] mocny VPS.

Polecane posty

Witam, jestem tutaj "zielony" i tak samo w vps, etc.

 

 

 

Chciałbym się was spytać, czy jeśli gra ma takie wymagania:

 

Minimalne:

 

 

Minimalne

A w innym wypadku max/średnie

Sugerowane

Bardziej jednak mam na myśli max, jakiego najbardziej polecacie VPS żeby utrzymał 20graczy, gdzieś z 5 serwerów. JBC. Chodzi mi o grę Counter Strike. :) -

Chciałbym jeszcze aby firmy które oferują ów VPS'y - miały jakiś okres testowy, abym mógł sprawdzić wytrzymałość.

Dziękuję z góry za pomoc, wszystkim którzy chcą pomoc i być może pomogą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruj się wymaganiami gry przy stawianiu serwerów do gry... Wlepiłeś tutaj minimalne i zalecane wymagania gry. Na 96 MB RAM to nic nie uciągniesz. Znając życie na serwerze będą jakieś mody itp. co dodatkowo obciąża serwer. Po więcej odsyłam na wyżej podane forum.

 

Ogólnie to jaki masz budżet?

Edytowano przez Dawid Sz. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max 100zł, nie potrzebuję więcej .

 

 

Modów zbytnio dużo nie będzie, i jak się już dowiedziałem to nie będą one dużo obciążać.

 

Ahh, najlepiej aby był Windows, przyzwyczajenie.

Edytowano przez own3d (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh, najlepiej aby był Windows, przyzwyczajenie.

Czas zmienić, aby móc kręcić się w targecie niskobudżetowym :-)

 

Tak czy siak jeśli chodzi o zapytanie.

Pod średniej jakości 100 slotów CS wypadałoby mieć ze 2-3 rdzenie fizyczne maszyny pokroju Quad Q8200.

 

W takim przypadku zapomnij zupełnie o możliwości postawienia tego za budżet, jaki podałeś, powiększ go trzykrotnie ( ew. dwukrotnie, jeśli zależy Ci na serwerze z Francji ) i wtedy będziemy mogli pogadać :-)

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows w tym przypadku jest zbędny. Ogólnie znasz się na administracji serwerami? Nie lepiej skorzystać z usług jakiejś firmy sprzedającej serwery gier?

 

Przeglądnij ofertę VPS takich firm jak www.mzone-net.eu oraz www.NetDC.PL. Myślę, że 100 zł wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chodziło mi o zdalny pulpit - dobrze, skoro nie da się i windows jest droższy, to sprawdzę oferty VPS w/w firm, i napiszę wam rezultaty.

Znam się, nie dużo ale coś się znam.

 

@freecast.pl

 

 

Zastanowie się, bardzo dobre oferty.

 

@Dawid Sz.

 

Sprawdzałem, mzone-net.eu odpada.

 

@top:

 

Proszę o ocenę tych ofert:

 

http://ionic.pl/vps.php

OpenVZ V3

 

http://www.livenet.pl/serwery_vps.html

Game(2)

 

http://netdc.pl/pokaz-vpse/

 

 

http://freecast.pl/serwery-vps.html

 

Vps3

Edytowano przez own3d (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Freecast

Na litość, ja rozumiem, że trzeba się promować i oferować swoje usługi, jednakże nie rozumiem zupełnie tego, że zależy Ci na zaciągnięciu klienta na coś, co nie obsłuży wymagań i na późniejszym wysłuchiwaniu narzekań w telefonie / na ticketach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do linuxa zawsze możemy dokooptować zdalny pulpit i praktycznie mamy to samo ;)

 

@Freecast

Na litość, ja rozumiem, że trzeba się promować i oferować swoje usługi, jednakże nie rozumiem zupełnie tego, że zależy Ci na zaciągnięciu klienta na coś, co nie obsłuży wymagań i na późniejszym wysłuchiwaniu narzekań w telefonie / na ticketach.

 

Edytowałem posta 2.5 GhZ powinno wystarczyć pod 5 serwerów pod CS

 

 

Zgodnie z cennikiem 60 zł brutto 1 m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik21

Do linuxa zawsze możemy dokooptować zdalny pulpit i praktycznie mamy to samo ;)

 

Edytowałem posta 2.5 GhZ powinno wystarczyć pod 5 serwerów pod CS

 

VPS z pulpitem na openvz do tego 5 serwerów oczywiście wystarczy o ile będą puste ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do NetDC.PL mogę Ci polecić tą firmę. Sam korzystam i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja moge Ci polecić....

 

http://vihost.pl/serwery-vps.php

http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2

http://hitme.net.pl/openvz.php

 

Co do Gier - profesjonalnie obsługuje klientów i jeśli chodzi o jakość to :

http://beta.shooters.pl/

 

Nie znajdziesz nic lepszego :) - Super jakość gry.

(ps. Dla testów: 195.42.112.7:27015 )

 

A co do VPSa - to zastanów się 2 razy ... tfu - ze 100 Razy jeśli chcesz serwery stawiać na windowsie... Bo to strata kasy a jakośc będzie lipna (na Linuxie postawisz 2 x wiecej serwerów niż na Windzie).

 

Co do Wymagań (mialem kilkanaście serwerów na VPSie - ale super ELO pro znawcą nie jestem...) To: Procek 2,5 bedziesz potrzebował a co do graczy to musisz liczyć 15 MB / gracza (czyli 5 serwerów po 20 graczy to: 100 x 15MB - 1,5 GB ramu - tak by było na STYK) + dolicz sobie Linux zjada około 300 MB -400, dodatkowo jesli na tym VPSie chcesz postawic Apache (pod strone WWW - chyba ze hosting www gdzie indziej) to musisz na to przeznaczyć z 450 MB.

 

W sumie:

1,5 GB + 400 + 450 - prawie 2,5 GB opcjonalnie potrzebujesz RAMU :) - ale lepiej być zabezpieczonym i mieć to 3 GB pod ręką....

 

To moje obliczenia - jeśli ktoś się nie zgadza i ma swoje "doświadcznie" niech również opisze :P ja na vpsach jechałem około 1,5 ROKU.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według Twoich obliczeń pod 100 slotów wystarczy mi Celeron 2.4GHz...

A prawda jest taka, że potrzeba VPSa z dwoma gwarantowanymi rdzeniami nawet tak słabego Quada jak Q8200.

Do tego pod 100 slotów jakieś 2-3GB RAMu i więcej do szczęścia nie potrzeba.

 

"doświadczenie" = 2 lata na serwerze dedykowanym z prockiem Q9650, aktualnie kolokuję Xeona E5630.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według Twoich obliczeń pod 100 slotów wystarczy mi Celeron 2.4GHz...

A prawda jest taka, że potrzeba VPSa z dwoma gwarantowanymi rdzeniami nawet tak słabego Quada jak Q8200.

Do tego pod 100 slotów jakieś 2-3GB RAMu i więcej do szczęścia nie potrzeba.

 

"doświadczenie" = 2 lata na serwerze dedykowanym z prockiem Q9650, aktualnie kolokuję Xeona E5630.

 

Kamazz nie bede wspominał o twoich "WYGÓROWANYCH" oczekiwaniach od serwerów cs... Stałe 1000 FPS etc etc etc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wymagania nie są wygórowane, tylko wysokie, a to są dwa inne pojęcia, to primo.

Po drugie, przedstawiam realne zapotrzebowanie serwera CS wraz z odpowiednim zapasem, gdyż dopychanie serwera hostującego serwery gier tak, aby pracował na 100% możliwości jest kompletnym kretynizmem.

Po trzecie, Quad Q8400 pociągnie ok. 160-180 slotów, zależnie od samej konfiguracji serwera (tj. przepustowość szyny danych do klienta czy ilość fpsów na serwerze), dodatków etc.

Spróbuj nadbić trochę te ustawienia tak, aby uniemożliwić powstawanie na serwerze tzw. 'choke', czyli pakietów odrzucanych przez serwer wysyłanych przez klienta, obciążenie serwera znacząco wzrośnie, no ale o tym pewnie nie wiesz.

Wiadomo, że jeden woli grać na serwerze, na którym jest "nawalone" dodatków i nie da się kompletnie grać, a drugi woli postrzelać gdzieś, gdzie jakość serwera jest znakomita.

 

PS: Na dalszą dyskusję zapraszam na forum GameHostingTalk, tutaj nie czas i miejsce na tego typu spam.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@own3d

Zajrzyj też do nas. Co prawda nie zaoferujemy Ci testu VPS, ale możesz liczyć na konfigurację serwera wg Twoich wytycznych.

Ponad to serwery są stawiane na wirtualizacji, która gwarantuje brak narzutu na RAM, czyli pamięć jest wykorzystywana tylko i wyłącznie przez wykorzystywane przez Ciebie aplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że sie tak zapytam. 5 serwerów po 20 slotów na VPS?!

Kto kiedy coś takiego widział , kolego 100zł to Ci moze starczy na hmmm... maxymalnie 3 serwery po tyle slotów w firmie która niską daje cene za sloty publiczne.

Zaden VPS na OPENVZ sie pod to NIE NADAJE! Nie masz gwarantowanych zasobów procesora , a wypociny iż 2.5GHZ starczy CI na 100slotów to jest ostre szaleństwo.

Przy 200FPS serwer powinien zabierac przy 20 graczach około 1.5ghz procesora teraz to sobie przelicz.(Jeżeli 100fps to pewnie okolo 1ghz) + do tego doliczając pluginy nawet małe , ale zawsze cos robią = gorsza jakość serwera.

Jedynie co to VPS ale na XENie z minimalną ilościa 2 rdzeni po około 2,4ghz i 1gb ram gwarantowanego napewno!(oczywiscie konfiguracja kernela tez bierze dużą rolę) a to przekracza bardzo twój budżet o może 2 razy.

Zalecam Ci iść do jakiegoś hostingu z tanimi slotami publicznymi.

Zobacz oferte playxmaniac.com w lokalizacji Katowice lub łódz , ceny zaczynają sie od 1.80/slot moze Ci starczy na te 3 serwery....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz ...

Nie pchaj sie w VPSy na taka ilość serwerów , chyba że to wirtualizacja XEN gdyz bedziesz mial na 90% Lagi oraz pingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik21

xen nie jest lekarstwem na brak lagów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
gdyz bedziesz mial na 90% Lagi oraz pingi.

A to na serwerach dedykowanych nie ma pingów o_O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×