Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
eidl

VPS - dodawanie domeny

Polecane posty

Witam,

 

Mam w posiadaniu kilka domen, oczywiście mogę edytować adresy DNS itd... Do tej pory przygotowany byłem do zabawy w serwery dzielone z cPanelem i phpmyadmin, gdzie domeny dodawało się "ot tak" przez kilka kliknięć myszką a potem czekało na "propagację" i działało.

 

Od niedawna mam także (dostałem) dostęp do serwera VPS. Chciałbym tam zrobić coś w stylu tego co miałem, czyli wkładam stronę do katalogu /public_html/ i działa pod wskazaną domeną. Jednak to już nie jest dla mnie tak proste, gdyż na serwerze jest tylko: SolusVM (cokolwiek to jest, jakaż zaawansowana wersja cpanelu?), oraz zainstalowany apache2 z mysql. Oprócz tego wiem, że system jaki tam jest to CentOS. I do sedna sprawy: w jaki sposób mogę "dodać" czy "zainstalować" coś w stylu cpanelu (chcę dodać domenę do danego katalogu) + chcę mieć dostęp do bazy danych przez coś w stylu phpmyadmin. A może domenę do katalogu można dodać bez instalacji jakiegoś oprogramowania?

 

Jeżeli ktoś mógłby doradzić co zrobić, byłbym bardzo wdzięczny! :)

Edytowano przez eidl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kloxo próbuje być drugim cPanelem, ale nie tędy droga... Ze swojej strony polecę webmina (prosty, ale raczej dla obeznanych z tematem, dla przeciętnego zjadacza cPanelowego/DirectAdminowego może być nieco zbyt nieczytelny), lub - zupełnie prosty w obsłudze (a i sama instalacja nie jest skomplikowana, polega w zasadzie na kopiowaniu komend z helpa) ispCP Omega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby w Kloxo jest ustawione wszystko tak jak ma być, ale nie działa :(

 

A może coś tutaj jest nie tak? Mam domene od tego samego hostingu co VPSa. Domena ma wpisane DNSy z tego hostingu, coś zmieniać? Fajną sobie zabawe w środek tygodnia znalazłem :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w http://intodns.com/ pokazuje mi komunikaty:

 

1. Mismatched NS records WARNING: One or more of your nameservers did not return any of your NS records.

 

2. Nameservers are lame ERROR: looks like you have lame nameservers. The following nameservers are lame:

xx.xxx.xx.xx i xx.xxx.xx.xx

 

3. Missing nameservers reported by your nameservers You should already know that your NS records at your nameservers are missing, so here it is again: dns1.xxx.xxx dns2.xxx.xxx

 

Katastrofa :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×