Skocz do zawartości

Polecane posty

Dodatkowo, w chmurze w sumie też bierzesz zawsze ciut na wyrost - przecież nie patrzy się na konsolę co 10 sekund i w zależności od zużycia klika tyle zasobów. No i na wypadek, gdybyś nie zdołał na czas dobiec do komputera, zalogować się do panelu i kliknąć tego "klika"...

Zależy, jakby zrobić chmurę rozliczaną nie co miesiąc, nawet nie co dzień a co godzinę a dodatkowo rozszerzyć to na małe zakresy typu 100MHz i 100MB Ram to już by to bardziej oddawało ideę ... chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Rufik, nie zrozum mnie źle, ale ja pytam, jak bezprzerwowo ruch przepiąć do zapasowego centrum w razie KrytycznejAwarii głównego, a ty proponujesz mi redundancję rurki.

 

Taki sobie prosty scenariusz (w Polsce w teorii nierealny, ale znając kaprysy Matki Natury to kto go tam wie...) niespodziewanego trzęsienia ziemi, gdzie optolinki się pourywają, prąd zniknie, a użycia agregatu zabronią służby ratunkowe. Zanim to rozgłosisz w BDC, to troszkę jednak czasu minie. Więc IMO zawsze będzie jakiś czas niedostępności usług, choć nie wiem jakich zabezpieczeń byś nie stosował. Kwestia tylko, co by był on jak najmniejszy.

Ale do tego nie potrzeba "chmury" :)

 

Owszem, natura to natura.

 

Co do poprzedniej wypowiedzi ....

 

hmm ..

 

edit.

 

Rozgloszenie prefixow na obu linkach.

I wtedy masz gdzie koparkę i śpisz spokojnie

Edytowano przez RuFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Notabene najciekawsze w tym wszystkim jest to, że jeszcze nikt z propagatorów cloud'a

nie umiał obronić jego core'owych postulatów. :)

 

Co znaczy dla Ciebie "obronić postulaty"? Gwarantuje Ci, że dla zdecydowanej większości Klientów neutralnie nastawionych do tematu cloud jest BARDZO ciekawym rozwiązaniem. Tutaj sytuacja jest trochę inna bo jest mała grupa skrajnych zwolenników cloud'a i duża grupa skrajnych przeciwników (często będących dostawcami konkurencyjnych rozwiązań). Zatem obrona postulatów w takim środowisku graniczy z cudem bo to trochę tak jak byś chciał, żeby PiS przyznał, że PO ma rację (lub odwrotnie) :-)

 

Takie PS: ja wcale nie neguję usługi zwanej "chmurą". Ale głównie staram się podkreślić to, że w poważniejszych zastosowaniach korporacyjnych mechanizmy te wykorzystywane już są od dawna i o wielkich "nowościach" nie ma co tak naprawdę mówić. Bo owa "chmura" dla mnie to tylko marketingowe sprzedanie tych mechanizmów szczęśliwemu klientowi :) dzięki czemu owy ogrom mechanizmów można streścić do jednego słowa-klucza.

 

Ależ ja się w 100% zgadzam z tym, że te technologie już dawno były.. :) Tylko jak sam napisałeś - to były "poważniejsze zastosowania korporacyjne", które wymagały sporego budżetu na sprzęt, macierze, FC, itp itd. To nie były publicznie dostępne usługi. A teraz KAŻDY może sobie kupić serwer działający w oparciu o taką platformę i tym samym korzystać z jej zalet.

 

Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem że "to ta sama usługa co zawsze tylko się ładniej nazywa i więcej kosztuje" - bo to poprostu nie jest prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by była ta sama to kto by to kupił? Bo co się ładniej nazywa? Tak macie racje na koniec jest ten sam Vps tylko trochę trzeba dopisać modułów pod "chmurę" i pozmieniać configi na Xenie.... tak tak ma ram i dysk twardy oraz określoną wydajność ustalaną w panelu.Ale tworzenie sposób przechowywania , działania, automatyzacji,skalowalności nie ma nic wspólnego z vpsem za 20zł .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

VPS za 20zł w sumie rzadko kiedy ma coś wspólnego z VPS-em ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×