Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Barticf

Problem z uprawnieniami

Polecane posty

Witam znajomy ma serwer dedykowany na oprogramowaniu Debian oraz panelu Direct Admin zrobił mi na tym konto pod moją stronę www. Po zalogowaniu sie przez totalcmd wgrałem pliki i zainstalowałem skrypt joomla (testowałem też kilka innych skryptów) mianowicie po zainstalowaniu przy próbie skasowania jakiś plików lub wgrania nowych do jakiś katalogów nie mam uprawnień do tego mimo tylko kolega jako admin może to zmienić czemu się tak dzieje ? Jak to naprawić bo on do końca nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Apache, litespeed, nginx czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat uprawnień i Joomli - jestem "zielony" jeśli chodzi o konfiguracje serwerrów (dotychczas korzystałem wirtualnych i tam było ok) z ale ma okazje testować VPS dwóch rożnych firm i problem pojawił się przy instalacji Joomli na dwóch VPS, CHMOD, ma 755 i tak ma być, ale przy 755 mimo wszystko brak możliwości zapisu tylko zmiana na 777 daje takie możliwości, ale 777 to zero bezpieczeństwa.

Czym jest spowodowana taka sytuacja?

Czy można to prosto zmienić ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to zmienić tryb działania php z cli na cgi w directadmin w custombuildzie i przekompilować php ;- )

 

Przy zachowaniu wydajności mod_php dograć mod_ruid2 i dodać 2 linijki w templatkach vhostów i przepisać wszystkie pliki konfiguracyjne.

Jedno i drugie znajdziesz na forum DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×