Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cameleon

jaki system / panel pod dedyka?

Polecane posty

Który z tych systemów / Paneli jest najlepszy waszym zdaniem na server dedykowany?

 

Suse 9.1 z Plesk 7.5 32bitowy system

Suse 9.2 z Confixx 3.0 32bitowy system

Suse 9.1 z kontrol panel - firmowy 64bitowy system

Debian 3.1 kontrol panel - firmowy 32bitowy system

Debian 3.1 kontrol panel - firmowy 64bitowy system

 

Potrzebuje coś w stylu resseller wiem że plesk to ma ale confix chyba nie.

Ogólnie który byście wybrali?

 

dzięki za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z pleskiem miałem nieco doczynienia, confixem nie specjalnie, generlanie zaczynam w tym temacie więc tego czy tego uczył bym się od początku, wydawało mi się że plesk ma coś takiego jak panele klientów. w świetle tego możesz mi coś polecić?, chodzi też o system OS który z nich jest ogólnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral Suse 9.1 z Plesk 7.5 32bitowy system, pomimo ze plesk niema poziomu reseller ( IMO lepiej dla maszyny )

 

W tym przypadku trudno mowic o tym ze najlepiej wybrac system ktory sie najlepiej zna: bo sa tylko 2 rozne dystrybucje i nie ma zadnego panelu do debiana :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

suse 9.1 i plesk to straszna konfiguracja wiem z doswiadczenia.

Jak wybral bym suse 9.2 i confixx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry za noob pytanie, ale jeśli ten panel nie ma reseller to nie bede w stanie stworzyc takiego panelu dla innych klientów, tylko będzie taka możliwość jeśli panel zawiera reseller opcje, czy dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał debiana i doinstałował darmowy panel z sieci jakiś :-) ale Cameleon, to zależy na któym systemie TY się czujesz najlepiej.

 

Co do panelu reseller to o ile dobrze zrozumialem przedmowcow, to w PLESKU, masz panel dla admina z ktorego zajmujesz sie calym serwerem itp, oraz panel do koncowego usera, jednak nie masz, tak jak np. confixx, panelu dla kont typu reseller - czyli taki jak by WHM hehe

 

(przepraszam jeśli coś pokręciłem ale też dopiero szkole się w tej dziedzinie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też pokręciłem, chodzi mi o dawanie paneli ludziom jako zwykli użytkownicy, nie jako reseller. (reseller rozumiałem jako siebie, tzn że ja mam możliwośc tworzenia tyle paneli klientom ile chce, ale to chyba w takim razie jest standardem ;))... co do systemów i jeszcze kilka opinni mile widziane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jesli chcesz tylko dawac konta zwykle, i nie oferowac kont resellerskich to mysle ze panel PLESK w zupelnosci sie nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duzego wybory w dystrybucjach niemasz....

Debian na pewno jest o wiele stabilniejszy od SUSE i IMO lepiej nadaje sie na serwer.

Ale ze wzgledu na panel wybralbym Suse z ktoryms panelem.

Chyba ze masz wiecej pieniedzy to mozesz kupic licencje na Cpanel i zainstalowac go na Debianie.

 

@Cameleon - zarowno w Plesku jak i Confixxxie mozna tworzyc konta zwyklym uzytkownikom.

 

 

http://www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php?t=41 - tu pisze co to jest reseller :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×