Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ambrozy

Obsługa własnych domen w WHMCS

Polecane posty

Pytanie kieruję do osób korzystających z aplikacji WHMCS, mianowicie jak rozwiązaliście obsługę własnych domen, tak, aby były automatycznie odnawiane bez wystawiania sobie samemu faktury Vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Chodzi Ci o subdomeny bo nie do końca chyba rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o następującą sytuację, mam ok. 50 swoich domen i chciałbym, aby były automatycznie odnawiane więc zakładam konto na dane firmowe, ustawiam limit np. 2000zł

 

Niestety w takim przypadku wystawie sobie samemu fakturę, gdyż z tego co się orientuję w WHMCS nie można wyłączyć komuś fakturowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

To zależy z jakich programów korzystasz, jeśli są to bramki używane w Auto Rejestracji (dodane na standardzie do WHMCS) to nie widzę problemu, tak samo jest z HRD. Trochę nie rozumiem założenia, nie chcesz ręcznie przedłużać domen tylko robić to z automatu i jeszcze przy tym nie mieć Faktury, to niestety tak się nie da w WHMCS, zresztą najlepszym rozwiązaniem jest ręczna konfiguracja i przedłużanie domen u rejestratorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GrandBB: Sam za parę dni będę rejestratorem domen. Systemem obsługującym cały proces rejestracji, przenoszenia i przedłużania domen będzie WHMCS dlatego szukam sposobu, dzięki któremu wykluczę wystawiania faktur samemu sobie. Szkoda, że whmcs nie ma opcji "nie wystawiaj faktur".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa i będę dostawać codziennie kilkadziesiąt maili z prośbą o przysłanie "prawdziwej" faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, jak napisał zresztą GrandBB, że nie powinieneś trzymać swoich domen "u siebie", tylko w innej firmie. Robią Ci koszty, które możesz odliczyć; na pewno znajdziesz rejestratora z autorenew. Trzymanie ich w swojej firmie fajnie brzmi , ale jest bez sensu z finansowego punktu widzenia. No chyba, że masz stawki na domeny niższe niż reszta rynku i będzie się to opłacać, nawet bez kosztów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, jestem partnerem NASKu i nie widzę powodu dlaczego miałbym utrzymywać domeny u innego rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zatrudnij w takim razie programistę i niech ci napisze mod pod partnerstwo z naskiem dla whmcs...

 

twoja wypowiedź nie ma żadnego zwiążku z tematem...nie pytałem się jak połączyć whmcs z naskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ani Damian ani @piescik nie zakumaliście o co chodziło autorowi bo to od kogo bierze domeny niema znaczenia. On chce, że jak ma wrzucone do WHMCS-a domeny, których abonentem jest on sam i odnawia taką domenę nie były generowane papiery związane ze sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×