Skocz do zawartości
Desttrojer

Podpięcie domeny do VPS-a bez serwera DNS

Polecane posty

Witam,

Sprawa wygląda tak, kupiłem VPS-a na vihoscie lecz tak nie ma wewnętrznych serwerów DNS admini mi polecieli skorzystanie z tego serwisu: freedns.42.pl domenę mam na serwerach one.pl

Domena zwie się: teamspeak3.one.pl

Na VPS mam centos 5 + panel Kloxo i nie mogę dojść jak powinienem tą domenę jakoś przenieść na ten freedns.42.pl a potem do siebie.

Jakby był ktoś tak łaskawy i wytłumaczył mi krok po kroku jak to się robi byłbym dozgonnie wdzięczny gdyż kupiłem sobie VPSa do nauki aby poznać co nieco środowisko administratorskie itd.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Domene przekierowujesz na DNSy freedns-a (w panelu gdzie kupiłeś domenę) a w panelu freedns tworzysz konto i ustawiasz przekierowanie na IP twojego serwera.

 

 

Możesz jeszcze zrobić to inaczej:

Utrzymuj serwer na DNSach rejestratora (np. OVH.pl) i w panelu strefy DNS zmień IP domeny .teamspeak3.one.pl na twojego serwera (rekord A)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up a Ty w ogóle spojrzałeś co to za domena?

 

Tak naprawdę jest to darmowa subdomena w one.pl a one.pl jest obsługiwany przez to samo oprogramowanie co xname czyli przypuszczam, że z panelu one.pl możesz sobie wstawić rekord IN A na swoje IP VPS-a.

 

 

Zauważyłem ostatnio maniakalne wręcz odsyłanie wszystkich na freedns, ktoś pisze, że ma domenę w home i chce wydelegować CNAME to od razu odpowiedzi - wydeleguj domenę a freedns, zastanawia mnie po co ? Przecież z panelu home można zrobić CNAME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja nie korzystam z one.pl więc nie wiem dokładnie jakie to ma funkcje. Także nie korzystam z freedns-a.

 

A rejestrator przecież utrzymuje swoje DNS-y tak jak już przedmówca powiedział i można na ich trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby domena teamspeak3.one.pl wskazuje na mojs serwer bo dodałem wpis CNAME tak jak kolega wyżej radził zrobić w panelu one.pl

I wskazuje ip mojej maszynki tylko teraz nie mogę dodać tej domeny do panelu Kloxo gdyż prosi mnie o podanie serwerów DNS konkretnie NS1 i NS2.

Panowie jak to ugryźć gdyż bez dodania domeny nawet głupiej strony www nie postawie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Kloxo nie musisz dodawać domeny, jeśli będzie ona ustawiona na twój IP. Pamiętam, że trochę musisz poczekać na propagację nowych DNSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Od kwietnia to na pewno mu działa a DNSy się rozeszły... PATRZ DATA POSTU WYŻEJ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×