Skocz do zawartości
Miłosz

Sys-Com/Castpol.pl - zmiany

Polecane posty

Witam

 

Po długich przygotowaniach z przyjemnością informujemy obecnych, jak i przyszłych, Klientów o otwarciu naszej własnej lokalizacji serwerów w Polsce.

Serwery zlokalizowane sa w Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie). Aktualnie posiadamy łącze z Netii, jednak także prowadzimy rozmowy z innym operatorem, aby zapewnić redundancję połączeń.

 

W naszym miniDC serwery zabezpieczone są UPSami przed padem związanym z brakiem zasilania z sieci. A w przypadku dłuższego braku zasilania uruchamiamy agregat o mocy 7 kW.

Sewerownia monitorowana jest w trybie 24/7 przez system CCTV oraz system alarmowy z bezpośrednim powiadomieniem agencji ochrony. A dostęp do niej mają tylko upoważnione osoby.

W pomieszczeniu utrzymywana jest temperatura w zakresie 19-21 st, dzięki wydajnej klimatyzacji.

 

Przeniesienie kont Klientów planujemy w dniach 10-14 maja. O czym jeszcze poinformujemy każdego Klienta.

 

Narazie te troche ogółów wystarczy. Czeka nas jeszcze sporo pracy i to nie koniec zmian. Wkrótce kolejne newsy z naszej działalności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Współczuje klientom, liczyli na profesjonalna usługę, a wylądują w serwerowni z jednym łaczem i agregatem "z bazaru " :D

 

Przynajmniej regulamin tak napisany, że żadna awaria nie powoduje odpowiedzialności SLA :P

 

8. Gwarancja SLA nie obejmuje:

- awarii spowodowanej problemami technicznymi w serwerowni, w której znajdują się serwery

- awarii łącz operatorskich

- awarii i przerw spowodowanych przez "siły wyższe"

- awarii spowodowanej poprzez samodzielne próby konfiguracji usług przez Usługobiorcę

 

http://castpol.pl/regulamin#sla

Edytowano przez kissi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystasz, a już oceniasz :P Licze się z tym, że będzie wiecej takich komentarzy. Ale zapewne będą komentować ci, co sami nie robią takich rzeczy, albo bazują na infrastrukturze już bardzo rozwiniętych firm.

My stawiamy swoją infrastrukturę od zera. Z resztą jak napisałem, niedługo będzie druga rurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panuje jeszcze nieład artystyczny, że tak to ujmę :D więc nie ma za bardzo czego pokazywać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Nie korzystasz, a już oceniasz :D Licze się z tym, że będzie wiecej takich komentarzy. Ale zapewne będą komentować ci, co sami nie robią takich rzeczy, albo bazują na infrastrukturze już bardzo rozwiniętych firm.

My stawiamy swoją infrastrukturę od zera. Z resztą jak napisałem, niedługo będzie druga rurka.

 

Czy ktoś kto kupił usługę z opisem 1Gbit teraz dostanie to samo w nowej "serwerowni"?

 

Wolę jednak sprawdzone rozwiązania, niż auta robione w stodole :P

Edytowano przez kissi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kiedyś każdy mechanik zaczynał od stodoły :D

 

Ja gratuluję własnej serwerowni i życzę powodzenia. Jeżeli będzie ciekawa oferta to możliwa będzie bliższa współpraca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Czy ktoś kto kupił usługę z opisem 1Gbit teraz dostanie to samo w nowej "serwerowni"?

 

Wolę jednak sprawdzone rozwiązania, niż auta robione w stodole :P

 

Miłosz pisał o przenosinach shareda (chyba) a nie serwerów vps i dedyków..

Po drugie wypowiadasz się jakbyś był klientem castpolu.

Ja nim jestem od września i nie mam naprawdę na co narzekać.

Usługi zawsze były na wysokim poziomie. Więc jeżeli Miłosz uważa to za dobrą zmianę to zapewne dla klientów tak będzie też.

 

Nie oceniaj czegoś co nie weszło jeszcze w życie bo możesz nie mieć racji i później Ci będzie głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuje klientom, liczyli na profesjonalna usługę, a wylądują w serwerowni z jednym łaczem i agregatem "z bazaru "

 

Kissi@ chciałeś zabłysnąć? Niestety nie udało Ci się, za to osiągnąłeś dokładnie odwrotny efekt. W życiu nie prowadziłeś firmy, nie masz zielonego pojęcia o prowadzeniu biznesu, co więcej nie ma najmniejszego pojęcia o serwerach.

 

Na drugi raz lepiej przemilcz, bo piszesz głupoty i nie tylko w tym temacie.

 

Od czegoś trzeba zacząć, niech to jest nawet "z bazaru" jak to nazwałeś, z czasem urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Kissi@ chciałeś zabłysnąć? Niestety nie udało Ci się, za to osiągnąłeś dokładnie odwrotny efekt. W życiu nie prowadziłeś firmy, nie masz zielonego pojęcia o prowadzeniu biznesu, co więcej nie ma najmniejszego pojęcia o serwerach.

 

 

 

Hehe, psycholog się znalazł, a raczej wróż - dorabiasz może w programie tele wróżka?

 

umieszczanie klientów w "serwerowni" z jednym łączem jest tak samo profesjonalne jak umieszczanie klientów na dysku bez raid - pisanie, że będzie druga rurka nie zmienia tego, że teraz nie ma..

 

Od czegoś trzeba zacząć, niech to jest nawet "z bazaru" jak to nazwałeś, z czasem urośnie.

Tak, wiele firm zaczyna do serwera na DSL/BDI, ale wciskanie kitu, że to profesjonalne usługi dalekie jest od prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marshall
Współczuje klientom, liczyli na profesjonalna usługę, a wylądują w serwerowni z jednym łaczem i agregatem "z bazaru "

 

Współczuje twojej przemowy , operator daje gwarancje SLA na łącze nie jak na twoją Neostradę na dwóch żyłkach, może się zdarzyć pad łącza ale dla operatora to jest niewygodne bo jest coś takiego jak kary umowne dlatego przy awarii panowie od łącz operatorskich w mgnieniu oka rozwiązują awarie

Ale ty zapewne wykupujesz usługę SMS za 60gr miesięcznie i żądasz najlepszej jakości a jak już pad jest na 4min to pewnie skaczesz po ścianach o moje konto moje konto jak ta teściowa.

Agregat z bazaru dobry i taki ważne aby podtrzymywał zasilanie.

Bill Gates zaczynał od garażu Miłosz zaczyna od małego centrum danych, które sam tworzy od podstaw.

A ty tylko piszesz tutaj bo on ma a ty nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Współczuje twojej przemowy , operator daje gwarancje SLA na łącze nie jak na twoją Neostradę na dwóch żyłkach, może się zdarzyć pad łącza ale dla operatora to jest niewygodne bo jest coś takiego jak kary umowne dlatego przy awarii panowie od łącz operatorskich w mgnieniu oka rozwiązują awarie

 

 

Kolejne dziecko bez znajomości tematu pisze bzdury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marshall
Kolejne dziecko bez znajomości tematu pisze bzdury..

Dzieckiem może ty jesteś. Skoro twierdzisz że operator nie daje SLA na łącze

 

Może idź tak przed lusterko i pomów chwile i się posłuchaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Dzieckiem może ty jesteś. Skoro twierdzisz że operator nie daje SLA na łącze

 

Chyba jakiś problem masz ze zrozumieniem, ja nic takie nie napisałem

 

Jedna z awarii w serwerowni z jednym łaczem trwała chyba ze 2 dni o ile pamietam... Miodek niech sie wypowie bo miał tam usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marshall
Chyba jakiś problem masz ze zrozumieniem, ja nic takie nie napisałem

 

Jedna z awarii w serwerowni z jednym łaczem trwała chyba ze 2 dni o ile pamietam... Miodek niech sie wypowie bo miał tam usługi

 

To dziwna ta serwerownia była , albo serwer nie opłacony. w przypadku Miodka wszystko możliwe jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

To dziwna ta serwerownia była , albo serwer nie opłacony. w przypadku Miodka wszystko możliwe jest

 

Kylos

 

I to nie problem z serwerem a całą serwerownią.

 

Jak nie ma nadmiarowości to nie ma dziwnych są tylko złe

Edytowano przez kissi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat pady zdarzają się wszystkim.. OVH, Hetznerowi, szara.net, PLIX i innym.

 

Po prostu szukasz dziury w całym. Nic nie wiesz o moim miniDC, a wypowiadasz się jakbyś to Ty je zakładał. Takie komentarze były do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marshall
Akurat pady zdarzają się wszystkim.. OVH, Hetznerowi, szara.net, PLIX i innym.

 

Np : freecastowi 3 dniowe i nikt z tego powodu nie płacze.

 

#literówa

Edytowano przez Marshall (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Akurat pady zdarzają się wszystkim.. OVH, Hetznerowi, szara.net, PLIX i innym.

 

Po prostu szukasz dziury w całym. Nic nie wiesz o moim miniDC, a wypowiadasz się jakbyś to Ty je zakładał. Takie komentarze były do przewidzenia.

 

Robisz coś i informujesz publicznie co jest zezwoleniem na ocenę, opinie i komentarze

 

Ja komentuję ideę tej serwerowni i nie widzę nic w tym niezwykłego.

 

Nie wiem czego się spodziewałeś zakładając temat, samych pochwał? Głaskania po główce?

Edytowano przez kissi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się tylko takich postów jak Twoje, ale widać, że nie wszyscy mają taki sam tok myślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Spodziewałem się tylko takich postów jak Twoje, ale widać, że nie wszyscy mają taki sam tok myślenia :)

 

Nie bój, zmieni sie po kilku pierwszych dosach i padach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się Miłosz takimi złośliwymi wypowiedziami.

 

Ja będę trzymała kciuki za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marshall

Wszyscy zaczynali od podstaw.

 

Ja miłoszowi życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną sprawą jest SLA, a drugą to, że zapas SLA w przypadku Netii jest spory, toteż ma ona czas na to, żeby sobie "poleżeć".

Nie mówiąc już o tym, że Netia jako łącze operatorskie jest na bardzo niskim poziomie, zarówno pod względem pingowym, jak i pod względem awaryjności, jedyne, co ją trzyma, to handlowcy i atrakcyjne ceny.

Więcej do poczytania w tym temacie: http://trzepak.pl/vi...hp?f=11&t=24917

Całe 16 stron o tym, jaka wspaniała jest Netia :)

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×