Skocz do zawartości
Miłosz

Sys-Com/Castpol.pl - zmiany

Polecane posty

Gość Marshall

Panie Ireneuszu nie ma u siebie łącza a się wypowiada w każdym obrębie jest inny węzeł.

 

A niektórym może usługa niestabilnie działać, nie-wszystkim ale może

 

Nie zjeść a mówić

Edytowano przez Marshall (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marshall

Miłosz niech poda IP i zrobisz tracert i zobaczysz gdzie jest wtyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od wczoraj wiadomo, że Kamazz musi miec pingi rzędu 0,5 - 1,5 ms, bo mu się rozjeżdżają informacje z giełd z całego świata.

 

Pojawia się kilka osób i krzyczy jaka to Netia jest zła. Bo tych dobrych opinii nikt nie umieszcza, bo po co.

Netia jako jedyna firma podeszła do tematu łącza poważnie. Nie wspominając TP, bo to co oni odstawili to śmiech na sali.

 

Wiem, że działa :) Ale dobrze, że wspomniałeś, być może przejade się do szefa sieci z Petrusa w tym tygodniu. Długo u niego nie byłem :) Petrus też lata po łączach Netii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie od wczoraj wiadomo, że Kamazz musi miec pingi rzędu 0,5 - 1,5 ms, bo mu się rozjeżdżają informacje z giełd z całego świata.

 

Pojawia się kilka osób i krzyczy jaka to Netia jest zła. Bo tych dobrych opinii nikt nie umieszcza, bo po co.

Netia jako jedyna firma podeszła do tematu łącza poważnie. Nie wspominając TP, bo to co oni odstawili to śmiech na sali.

 

1) Kamaz nie musi mieć pingu rzędu 0.5-1.5 ms, tylko musi mieć ping adekwatny do odległości między ośrodkami i bardzo niską awaryjność, zarówno jednego, jak i drugiego Netia nie spełnia, toteż po co drążyć wątek jakości łącza ?

2) Nikt nie umieszcza dobrych opinii, bo ich zwyczajnie nie ma. W przypadku ISP, gdzie jeszcze łatwiej wziąć tańsze łącze, bo awaryjność nie musi być tak niska ze względu, że nie my świadczymy usługi, a jesteśmy jedynie dostawcą usługi dostępu do internetu dla klientów indywidualnych, też nie widać, aby ktoś się szczycił, jaka to Netia jest wspaniała, wszyscy się przeciwko nim zbuntowali ?

3) Ilość usługodawców, którzy korzystają z łącz Netii jest znikoma, a już na pewno nie widać, aby cokolwiek wpadało do kogoś poważnego Netią.

4) TP to, co odstawia, to jedna sprawa, ale nie można im odmówić tego, że opóźnienia w przypadku centrum i południa kraju mają bardzo dobre i awaryjność znikomą.

 

PS: Powiedziałbyś chociaż raz szczerze, że nie stać Cię na łącze dużo lepszej jakości, a nie próbujesz na siłę ludziom wmówić, że Netia jest wspaniała i że inni są stuknięci, bo wymagają nie wiadomo czego.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy plan zakładał łącze z TP, ale że niniejsza firma ostawiała cyrki, to jest Netia.

Jak chcesz to Ci wydzierżawie lokalizacje ze światłowodem TP. Będziesz miał te swoje bardzo niskie opóźnienia po całej Polsce. Bo chłopaki się namęczyli żeby go położyć, ale jak widać inwestycja im nie pykła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy plan zakładał łącze z TP, ale że niniejsza firma ostawiała cyrki, to jest Netia.

Jak chcesz to Ci wydzierżawie lokalizacje ze światłowodem TP. Będziesz miał te swoje bardzo niskie opóźnienia po całej Polsce. Bo chłopaki się namęczyli żeby go położyć, ale jak widać inwestycja im nie pykła :)

 

Takową lokalizację już posiadam, więc wiem, że jest cudnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę wszystkiego dobrego, większa samodzielność, większa elastyczność :)

Mam nadzieję, że to pomoże w kilku w sprawach o których pisałem w ticketach i będę mógł poważniej zainteresować się ofertą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS: Powiedziałbyś chociaż raz szczerze, że nie stać Cię na łącze dużo lepszej jakości, a nie próbujesz na siłę ludziom wmówić, że Netia jest wspaniała i że inni są stuknięci, bo wymagają nie wiadomo czego.

Co do cen łącza to kilku operatorów przedstawiło bardzo podobną cenowo ofertę, łącznie z tepsą, której po położeniu światłowodu sie poprzestawiało z cenami kompletnie. A Netia wcale najtaniej nie wypadła.

 

U mnie mam kilku dużych ISP, którzy maja łacza z Netii, i to nie małe, albo wymieniają z Netią część ruchu. Od lat nic się nie dzieje z tymi łaczami. Więc nie narzekajcie na zapas.

 

@Kissi, na agregacie z bazaru nie zasila sie elektroniki, bo nie posiadają regulacji napięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@kissi poczytaj w google o SLA

 

A co do łącza to oni mają zupełnie inne umowy o internet niż ty w domu...

 

I może jak byś doczytał to autor napisał:

 

jednak także prowadzimy rozmowy z innym operatorem, aby zapewnić redundancję połączeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

Miłosz gratuluje!! z miłą chęcią przeniosę swój hosting do Ciebie aby serwery były z PL

 

Liczysz, że w razie problemów z raidem będzie darmowa pomoc? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje miniDC :)

Jak będziesz mial tylko fotki wstaw :) - btw - jaką powierzchnią dysponujecie? Sporo sprzętu wejdzie ?

 

 

Pozdrawiam

DP - Stopro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×