Skocz do zawartości
Miłosz

Netto czy brutto

Polecane posty

A większej czcionki już nie było? :)

 

Czemu minus? Mamy sporo klientów biznesowych, więc defakto oni patrzą na cenę netto. Nie wydaje mi się, aby to był jakiś problem. Tym bardziej, że sporo firm właśnie w ten sposób prezentuje ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec ktoś wie jak to z tą domeną to na jeden rok czy na kolejne też

jak na jeden to wsumie wyjdzie że to nic specjalnego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://biznes.gazeta...ene_brutto.html - podając jedynie ceny netto łamiecie prawo.

Jakby to łamało prawo to zaraz by się ruszyły organizacje chroniące praw konsumenta ^^ Jeżeli podają informację, że to jest cena bez wliczonego podatku VAT to to nie łamie prawa. Gorzej gdy ta informacja zostanie zatajona. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to szablon do wordpressa.

Co do oferty to ona się opłaca, kumpel mi polecał ten hosting, jednak ja ufam zagranicznym :)

Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie gwiazdka była na stronie i podpis poniżej, jak widać okazał się niepełny i podchwytliwy

miałem nadzieję, ale jak doczytałem to u mnie zostaje wszystko jak było ;p

Edytowano przez zlotowinfo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby to łamało prawo to zaraz by się ruszyły organizacje chroniące praw konsumenta ^^ Jeżeli podają informację, że to jest cena bez wliczonego podatku VAT to to nie łamie prawa. Gorzej gdy ta informacja zostanie zatajona. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to szablon do wordpressa.

Co do oferty to ona się opłaca, kumpel mi polecał ten hosting, jednak ja ufam zagranicznym :)

 

Mylisz się:

 

Towar przeznaczony do sprzedaży detalicznej oznacza się ceną i to w taki sposób, który zarówno w miejscach sprzedaży detalicznej, jak i świadczenia usług zapewnia prostą i niebudzącą wątpliwości informację o jej wysokości (art. 12 ust 1 i 2).

 

Podanie ceny netto jest niezgodne z tym co zacytowałem powyżej gdyż wymaga działań matematycznych polegających na doliczeniu stawki podatku VAT do ceny podanej w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym tu nikogo urazić, ale liczenie procentów było w podstawówce. Nie wydaje mi się jakimś gigantycznym problemem policzenie cena*1,23. I każdy raczej potrafi na oko wyznaczyć sobie 1/5 ceny i dodać to do prezentowanej na stronie.

 

kamilek, a teraz ładnie weź się za kolejne firmy, które prezentują cene netto :) Masz jeszcze sporo roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kamilek:

to pisz również do nazwy, home, ovh, itp. oni wszyscy podają ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że większość firm w ten sposób działa wcale nie oznacza, że jest to ok i nie jest to bynajmniej jak dla mnie żadnym wytłumaczeniem ;-). Jesteśmy chyba jedną z nielicznych firm które podają na swojej stronie ceny BRUTTO, a nie NETTO.

 

:-)

Edytowano przez webh.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podawanie wyłącznie cen netto jest tanim, nieetycznym i niezgodnym z obowiązującymi regulacjami, ale niestety szeroko praktykowanym (i widocznie skutecznym) chwytem marketingowym.

@bartez119: sęk w tym, że Inspekcja Handlowa jest zawalona robotą i się nie wyrabia, poza tym niektórym inspektorom nie chce się udowadniać, że działanie miało charakter uporczywy, o którym mówią przepisy. Ale wiedz, ze niejeden za takie praktyki już karę dostał i myślę, że z czasem będzie takich przypadków więcej.

@Miłosz: teraz to pitolisz. Nie wkur***byś się, jakbyś musiał doliczać VAT do bułek, masła, szyneczki, serka, mleka, skarpetek, papierosów i każdego innego produktu, który kupujesz na co dzień w pobliskim markecie? Dlaczego tam nie podają ceny netto? Przecież wtedy Biedronka byłaby jeszcze tańsza! Ale wtedy dostałaby karę. Bo Inspekcji Handlowej łatwiej dotrzeć do takiego sklepu i udowodnić mu nieuczciwe, nielegalne praktyki. Do Internetu jeszcze niestety tak skutecznie nie docierają, a szkoda...

 

A teraz:

<RANT>

Dość zasłaniania welonem kombinatorstwa, łamania obowiązującego prawa! Usługodawcy internetowi: zacznijcie, do cholery, działać uczciwie i etycznie! Skończcie z wymówkami! Popatrzcie na firmy, który nie wstydzą się swoich cen i weźcie z nich przykład!

</RANT>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł te bułki z mlekiem odliczać od podatku to było by ekstra :P

 

d.v od jakiegoś czasu mam w planie zmianę cen, ale po prostu nie mam wolnej chwili, żeby to zrobić, a jak mam to mi sie nie chce :) i zapewne wiesz, że firmy zleją Twoją petycje :D ale za tak stanowcze działanie w obronie narodu dostaniesz u mnie dożywotni rabat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem muszę po prostu zrzucić z wątroby... I wiem, że większość firm zrobi olewkę, bo zdają sobie sprawę z tego, że póki co szansa na otrzymanie kary od UOKiK czy IH jest niewielka i nadal się opłaca naginać przepisy.

 

A po rabat się zgłoszę, jak będziesz miał w ofercie VPSy na XENie, bo takiego potrzebuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×