Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
trakos

problem z xenem

Polecane posty

Cześć,

 

mam serwer dedykowany w hetznerze (zwykły EQ4 - i7 920, 8gb ramu, karta sieciowa realteka) i próbuje na nim postawić xen-a. Na początku był centos, xen 3 który tam był zadziałał bez problemu, xp-k poszedł bezproblemowo (od jakiegoś czasu dodatkowe ip w hetznerze można przypisywać do innych mac'ów niż główny).

 

Chcę jednak win server 2k8 r2 odpalić, ale niestety to wymaga xen-a w wersji >= 4. Przesiadłem się więc na debiana, potem na openSuse, ale niestety, tam mi już nie działa:

 

Instaluję xen-kernel, xen, xen-tools czy inne odpowiedniki, rebootuje i jest ok. Daję kolejny reboot, albo (czasem) próbuję odpalić guesta - serwer dostaje totalnej zawiechy, znika i staje się unreachable. Próbuje dać hw reset z panelu, odpalić rescue mode - nic, brak zmian. Dopiero prośba o manualny restart do supportu pomaga, i czasem dostaje od nich enigmatyczne komunikaty o treści "it was black screen", "your server was frozen".

 

Nie mam pojęcia jak to ruszyć. Nie wiem co mogę zrobić, żeby dowiedzieć się coś więcej co i czemu przestaje działać, nie rozumiem też, czemu hw reset w panelu przestaje działać...

 

Może macie jakieś doświadczenia z obsługi xen-a albo supportu w hetznerze? Czuję się w tej sprawie już trochę bezradny, i nie wiem czego próbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aby poszedł win2k musi być xen min. 3.4,

daj 3.4. na 4.0 miałem podobne sytuacje o których piszesz bez żadnego wyjścia w logi czy kernel panic, aha no i xen czasem nie lubi niektórych sieciówek realteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To było to, czego mi było trzeba, żeby ruszyć! :)

 

Domyślny brdged-network wysypywał mi połączenie po paru sekundach od boota (wychwyciłem, że przez moment się pinguje, więc domyśliłem się, że coś się sypie przez domyślny config xen-a). Z routed jak na razie wszystko się odpaliło, udało mi się zainstalować server 2008 r2 - jestem już tylko w trakcie odpalania networkingu do tego :)

 

PS: jeszcze raz dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×