Skocz do zawartości
Adshi

[dedykowane/VPS] VPS nie utrzymuje serwisu

Polecane posty

Witam, mam od dłuższego czasu pewien problem. Posiadałem hosting w wielu firmach (hostit.pl --> az.pl --> nazwa.pl), aż wreszcie przesiadłem się na VPS'a (ViHost.pl). Posiadam VPS 3 (3Ghz, 3GB pamięci). Przez pewien czas wszystko szybko śmigało, ale były i takie momenty kiedy moja strona na VPSie ciągle miała błąd 500 (i tak mogło być przez kilka godzin!). Teraz, kiedy piszę ten post znowu tak jest.

Portal jak i forum (osobno) ma około 10 000 odwiedzin dziennie. Używam WordPress'a i MyBB. Korzystam z lighttpd. Wiecie może w czym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś te logi ? If this a problem increase server.max-write-idle

PHP/mysql Ci nie wyrabia i lighttpd ubija procesy bo łapie timeout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogę z tym zrobić? Znowu ulepszyć hosting? Przecież taka maszyna powinna bez problemu utrzymać taką stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie tylko w jeden sposób da się odpowiedzieć : zatrudnić administratora do zoptymalizowania serwera.

 

Prawdopodobnie jakbyś wkleił konfigurację (TYLKO BEZ KOMENTARZY) mysql, php, lighttpd (w tej kolejności) to prawdopodobnie ktoś będzie w stanie Ci pomóc i podpowiedzieć co zmienić w konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie forum na myBB? Podejrzewam, że ono jest główną przyczyną problemów. Zwłaszcza jak są tam jakieś dodatki poinstalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Dobrze zrobiony lighty potrafi przyjąć niezły ruch ;) Do tego konfig mysqla i powinno śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dla PHP zainstalowany jakiś akcelerator? PHP działa jako CGI, czy FastCGI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie za ciekawie - co żądanie musi startować kolejny proces, co powoduje dodatkowy narzut.

 

 

Zmień na FastCGI, doinstaluj akcelerator, wtedy będziemy się dalej zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś poradnik, który opisuje jak doinstalować te wszystkie akceleratory (a także, który opisuje FastCGI)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że wiem o jaki serwer chodzi u nas w firmie.

Kiedyś tak po łebkach za darmo mu go przeglądnąłem i podkonfigurowałem.

 

Więc odpowiadając na pytania: Działa na FastCGI (Ustawień procesów/childów nie pamiętam), jest opcode cache (apc), MySQL też ma jakiś config. (Nie jest blank/default)

W każdym razie nie prosił o wycenę optymalizacji serwera VPS to zrobiłem tylko tak z dobrej woli bo to co zastałem to było przezabawne. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×