Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad.K

Tani dedyk na prywatne serwisy.

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuje taniego dedyka - chce na niego przeniesc pare swoich serwisow, ale glownie chodzi mi o mozliwosc instalacji swojego oprogramowania, ew odpalenie jakiegos amatorskiego shoutcasta, a tak to zwykle serwisy z przewisywana duza ogladalnoscia maja sie znalesc +ew 2-3 strony sponsorowane.

 

Teraz mam pytanie, znalazlem taka oferte http://hetzner.de/rootserver.html - co o niej sadzicie (ten pakiet z athlonem 2000+) i czy znacie jakies tansze wystarczajace na przeznaczenie dla wlasnych potrzeb (zaden hosting itp).

 

W sumie nie znam sie na konfiguracji takich serwerow, ale bede mial od tego czlowieka, ale dobrze by bylo jak by serwery w standacie mialy jakies panele w ktorych bez problemow bede mogl sobie zakladac konta na strony itp (o ile to mozliwe bo nie znam sie dobrze na dedykach hehe).

 

Z gory dziekuje za wszytskie porady, i przepraszam za kolejny temat typu "znajdzcie mi oferte" ale szukam juz tydzien samemu i nie znalazlem nic ciekawego...

 

Pozdrawiam.

 

ps. czy jesli np. bede placil online karta visa za serwer w niemczech to czy dochadza jakiesz koszty za tranzakcje miedzynarodowa czy nie? konto mam w PLNach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe ale glownie chodzilo tez o obnizenie kosztow, a z tego co widze najtanszy tutaj to 300 pln miesiecznie :-) ps. do adminow forum -> w przypominaniu hasla w FF formularz ucieka na polowe strony, w wolnej chwili mozna poprawic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no link ktory wskazalem ma polowe taniej :-) Bo widzisz, nie potrzebuj epuki co kosmicznego serwera, nie chce VPSa a mi glownie zalezy na dostepie do ROOTa i postawienie na tym garstki swoich serwisow, dla ktorych wydaje mi sie ze wystarczy nie za mocna maszynka - jak sie okaze ze nie, to trzeba bedzie wymienic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

srok@:

300 zł jest w sam raz na takie potrzeby ;-).

 

https://www.layeredtech.com/orderFrame.php?...kageID=853&g=13

 

I jest to juz maszyna ktora do czegos sie nadaje, nie jakis totalny low end :). Sama serwerownia - pierwsza klasa (tzn. support 24h, etc.).

 

doopy:

VPS także daje Ci dostęp do roota. Do Twoich niezbyt wygorowanych potrzeb starczy właściwie każdy serwer, który działa i nie pamięta lat 90 :). Darmowych paneli do zarządzanie jest cała masa (VHCS, WebCP, Webmin, ZPanel etc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z paru wzgledow wole dedyka a nie VPSa. No w sumie sie zgadzam - ale z tego co gdzies widzialem to ceny starych maszyn dedykowanych serwerow sa nieraz wyzsze od cen tych nowych maszyn :-) Ale tez nie chce czegos totalnie salbego... wiem ze moze wogole sie nie precyzuje ale mam nadzieje ze da sie zrozumiec o co mi chodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kwestia co wolisz :). Hetzner stoi w DE, nie wiem jak jest z supportem, ale tradycyjnie, jak to niemiecka firma dają mało transferu i jeden numer IP. W LT masz więcej IP i więcej transferu, ale serwery stoją w USA.

 

Jeśli zależy Ci koniecznie na serwerze w Europie warte uwagi jest OVH.pl mające DC we Francji - http://www.ovh.com/pl/products/ded_superpl...an_details.html - w cenie serwera możesz dostać wystarczający do podstawowych zastosowań komercyjny panel Plesk albo darmowego Webmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oferta bardzo ciekawa - z tego co widze to w cenie jest opieka nad serwerem adminow - tak ? a czy admini zainstalowali by mi jakis komponent dodatkowy jak porposze? (pytam bo moze ktos ma tam konto). i jak si enie myle to po zakupie odrazu mi konfiguruja, instaluja panele i dla takiego linuxowego laika jak ja serwer jast juz do uzytku - tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sserwer jest unmanaged - dostajesz sewer gotowy do uzywania ze skonfigurowanym panelem i podstawowymi uslugami - potem musisz sobie radzic :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a w cenie jest opieka admina i ew. support ? Przepraszam za milion banalnych pytan ale dopiero zbiram wiedze na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unmanaged = sam sobie jesteś administratorem :). Opieka serwerowni ogranicza się do wymiany sprzętu w przypadku awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na Twoje potrzeby niepotrzeba Ci super-stałego admina. Znajdzie się ktos kto Ci to zrobi za konto 1/30 GB na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe co fakt to fakt :-) Tylko troche mnie boli wrzucenie prawie 300 zl miesiecznie + ew admin, w utrzymanie paru swoich serwisow :-) ale poprostu do jednego z nich potrzebuje paru dodatkow do ktorych potrzebny dedyk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie temat zwiazany bo tez tyczy sie tanich dedykow, ale nie widze powodu aby podawac link po zakonczeniu tematu. Temat najlepiej zamknąć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×