Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
arex

Jak postawić własny serwer?

Polecane posty

Dokładnie, już o reszcie sam zdecyduje, ale będę miał na uwagdze wasze propozycje.

 

Pozdrawiam

 

Wysłany Pon Gru 26, 2005 10:08 pm:

 

A jeszcze raz odnowie i mam pytanie:

 

Czy lepiej kupić dedyka w polsce np. w łodzi lub wawie czy np. w niemczech ale taki, żeby był naprawde bardzo dobry za niską cene. Jak jest z jakością w polskich DC? Cena jaka wchodzi w grę to maks. 600zł / miesięcznie + ewentualne koszta cPanel itd.

 

Koniecznie Panel = cPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
ale taki, żeby był naprawde bardzo dobry za niską cene.

 

Niestety jedno do drugiego nie pasuje :) Albo jest tani, albo dobry.

 

Jak jest z jakością w polskich DC? Cena jaka wchodzi w grę to maks. 600zł / miesięcznie + ewentualne koszta cPanel itd.

 

Jakosc sporo powyzej BDB (przynajmniej gts.pl). Za 600 pln bedziesz mial kolokacje serwera 1U z laczem 1Mbit (realnie ok 170GB transferu). Niestety za Polska jakosc trzeba slono placic :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Raczej płacisz za polskie realia, bo do jakości cena nie przystaje.

 

Oj zdziwilbys sie. Jakosc GTSu oceniam na 10/10. Przez 3 lata 100% uptime, nie liczac 10 minutowej przerwy, przed ktora 7 dni wczesniej dostalem maila, a 3 dni przed zadzwonil ktos z obslugi (mieli stary numer, wiec dodatkowo musieli sie pofatygowac odwiedzic strone i znalezc aktualny) poinformowac, ze planowana jest przerwa. Szok. Takie firmy naprawde w Polsce istnieja :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe to już teraz sam nie wiem. Każdy pisze co innego. Więc lepiej kupić dedyka w polsce czy w europie do 600zł.

 

A co sądzicie o ofercie dedyków SuperHost.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniadze lepeij kupic zagranica serwer..

Oczywisice zalezy do kogo bedzie kierowany ten hosting jesli do "przecietnego kowalskiego" to serwer w niemczech to dobre rozwiazanie; jesli to ma byc "drogi" hosting dla firm to lepiej zainswestowac i postwaic serwer w POlsce.

 

Juz pojawialy sie chyba tematy o dedykach w superhost.pl i raczej byly w nich negatywne opinie o ich ofercie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taki serwer na którym pójdzie każda strona, duża, firmowa, i malutkie portfolio i poprostu wszystko. Ale tak żeby miał pełną możliwość rozbudowy tego kompa. Więc jest jakaś taka firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o taki serwer na którym pójdzie każda strona, duża, firmowa, i malutkie portfolio i poprostu wszystko. Ale tak żeby miał pełną możliwość rozbudowy tego kompa. Więc jest jakaś taka firma ?

 

Mi sie zdaje ze o to czy dana strona "bedzie chozdic" decyduje przewaznie soft a nie serwerownia.

Wiele firm zajmujacych sie hostingiem korzysta z leaseweb.com i na pewno jest to swietna firma z dobra siecia....

Choc support nienalezy do najlepszych i bedziesz musual troche zaplacic jesli bys chcial bymienic np dysk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o taki serwer na którym pójdzie każda strona, duża, firmowa, i malutkie portfolio i poprostu wszystko. Ale tak żeby miał pełną możliwość rozbudowy tego kompa. Więc jest jakaś taka firma ?

Wiesz co? Tak czytam sobie Twoje posty i dam Ci dobra radę. Daj sobie spokój z tym "biznesem" Widzę, że nie znasz sie na tym i co najwyżej zrobisz sobie krzywdę. Masz trochę kasy to zainwestuj w to co lubisz i umiesz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee ty nie rozumiesz o co chodzi. Czemu przejmujesz się tym co ja miałbym zamiar robić. Ja pytam się o ceny, parametry, jakość serwerów w polskim i europejskim DC a ty mi dajesz rade co mam robić - nie prosiłem o to. I też nie prosze o to żeby ktoś mi pomógł i doradził co mam robić. Jeśli się pytam o serwery to pisz o serwerach a nie o tym co ja chciałbym robić. Naucz się tego bo jest wielu takich jak ty :/

 

Wysłany Wto Gru 27, 2005 1:52 pm:

 

A ja już kończe temat i dzięki za wszelkie posty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś żałosny. Zachowujesz się jak jakiś podniecony szczeniak, dostałeś tyle informacji, że gdybyś miał jakieś pojęcie o temacie, to by ci dawno wystarczyło. Skoro jednak nie, to branie się za zabawę serwerem NIE jest dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee ty nie rozumiesz o co chodzi. Czemu przejmujesz się tym co ja miałbym zamiar robić. Ja pytam się o ceny, parametry, jakość serwerów w polskim i europejskim DC a ty mi dajesz rade co mam robić - nie prosiłem o to. I też nie prosze o to żeby ktoś mi pomógł i doradził co mam robić. Jeśli się pytam o serwery to pisz o serwerach a nie o tym co ja chciałbym robić. Naucz się tego bo jest wielu takich jak ty :/

To nie firma konsultingowa tylko forum dyskusyjne. Podstawowa różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku płacisz za usługę i możesz wymagać, a w drugim dyskutanci odpowiadają za darmo, w wolnym czasie i nie muszą ograniczać się w swoich wypowiedziach wyłącznie do zadanych przez Ciebie pytań.

 

Zresztą to prawda, że wykazałeś się dużą ignorancją w temacie -- zadane pytania świadczą o tym, że nie zadałeś sobie nawet trudu żeby samodzielnie zebrać podstawowe informacje, choćby przeczytać starsze posty na tym forum. Skoro nie masz ani wiedzy, ani dużych funduszy, to dlaczego chcesz się zajmować akurat hostingiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja gdzie kolwiek napisałem " tak chce stworzyć komercyjny hosting" ??????????? Ja tylko pisałem że służyłby ale nie powiedziałem że chce zająć się hostingiem więc dlaczego się do teogo odwołujecie ? Przecież to moja sprawa do czego służyłby serwer i napisałem że pod komercyjny hosting ale nie napisałem że będę go prowadził i nim zarządzał. Zanim coś napiszesz to najpierw przeczytaj wszystkie inne posty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu rodzi się pytanie: dlaczego ktoś poszukujący serwera pod hosting wysyła osobę nieznającą się na rzeczy, na dodatek arogancką i zwyczajnie niemiłą, aby ta dowiadywała się o w.w. sprawy. Dziwne, nie? Jesteś zwykłym ignorantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłości będziesz rozmawiał z klientami (oby nie), to postaraj się wykrzesać odrobinę miłości* :)

 

*miłość -> bycie miłym w wolnym tłumaczeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy ja gdzie kolwiek napisałem " tak chce stworzyć komercyjny hosting" ???????????
Serwer służyłby tylko i wyłącznie pod hosting komercyjny ...

Hmmm... albo ja juz glupieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×