Skocz do zawartości
trakos

[dedykowane] pod wirtualizację xen

Polecane posty

Ostatnio pytałem na forum jaki system pod wirtualizację, i ostatecznie postanowiłem poszukać czegoś pod [raczej open-source] xen.

 

W tej chwili najbardziej spodobał mi się serwer dedykowany w hetznerze - EQ4 (i7 920, 8GB ram, 5TBtransfer, ~200 miesięcznie + ~600 aktywacji - za tą cenę to sporo). Serwer będzie wykorzystywany tylko pod różne testowo-developmentowe rzeczy, czasem jakieś średnioistotne strony, ale nic co miałoby go utrzymać, więc raczej można spokojnie założyć, że nie interesuje mnie *aż tak* jakość supportu, gwarantowany uptime powyżej 99,9% itd. - wiem, że za tą cenę tego nie dostanę. W tej chwili mam dedyka w kimsufi ovh, i jestem bardzo z niego zadowolony - miałem uptime powyżej 400 dni, co uważam za naprawdę dobry wynik [oczywiście net padał czasem czy coś, ale restartów nie było] ;)

 

Pytanie: czy w jakiejś zbliżonej cenie dostałbym coś lepszego niż w hetznerze, i czy support w hetznerze jest na gorszym poziomie niż w ovh?

 

PS: i żeby z supportem się dało jako-tako dogadać po angielsku :)

Edytowano przez trakos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz profesjonalnych wymagań to chyba to będzie dla Ciebie lepsze SERVER4YOU

 

Odnośnie Hetznera to nie ma z nimi problemu, Niemiecka Precyzja :) a temperament hmmm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Niemiecka Precyzja :) a temperament hmmm :)

 

I hiszpanski temperament :) ( Seat ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę :)

 

Dla mnie ceny w server4you w sumie nie są lepsze niż w hetznerze, biorąc pod uwagę, że nie mam DG, więc +19% VATu musiałbym sobie doliczyć :)

 

Skoro support w hetznerze działa wystarczająco sprawnie, to chyba EQ4 wydaje się być najrozsądniejszy za tą cenę, mimo sporej aktywacji (przez rok się zwraca ;) ).

 

Chociaż zastanawiam się tylko czy nie przyoszczędzić i nie wziąść quad-core'a Q6600 z kimsufi, ale nie wiem czy to nie będzie duża strata do i7 920 hetznerowskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę :)

 

Dla mnie ceny w server4you w sumie nie są lepsze niż w hetznerze, biorąc pod uwagę, że nie mam DG, więc +19% VATu musiałbym sobie doliczyć :)

 

Skoro support w hetznerze działa wystarczająco sprawnie, to chyba EQ4 wydaje się być najrozsądniejszy za tą cenę, mimo sporej aktywacji (przez rok się zwraca ;) ).

 

Chociaż zastanawiam się tylko czy nie przyoszczędzić i nie wziąść quad-core'a Q6600 z kimsufi, ale nie wiem czy to nie będzie duża strata do i7 920 hetznerowskiego...

 

Jeżeli zasugerujesz się moją opinią to ja jak najbardziej jestem przekonany do Hetznera.

 

OVH:

 

- trudny kontakt ( ja zawsze miałem jakieś kobiety na infolinii - najlepiej kontaktować się na PW na ich forum z OLESIEM, odpowiedzi na maile tak średnio)

- sprzęt niezbyt wysokiej jakości, w serwerach które posiadałem u nich zawsze części były już używane ale to nie dziwi za tą cenę.

- w dużej ilości miejsc są informacje ,że OVH mają słabe łącza na linii POLSKA -> Europa - poprawcie mnie jak się mylę. A to objawia się dużym obciążeniem łączy w godzinach szczytu czyli nie masz szans osiągnięcia np 100 MB :D

- nie jestem z nimi już rok (zakończyłem współpracę w czerwcu)

 

 

HETZNER:

- bliżej Polski :)

- bardzo dobry kontakt poprzez e-mail (zazwyczaj szybko odpowiadają)

- w przeliczeniu na rok , mają lepsze parametry i ceny za serwery niż OVH

- lepsze łącza do Polski.

- Posiadam już 6 serwerów i każda maszyna niezwykle stabilna przy obciążeniu ( w OVH przez dyski mocno zużyte były duże problemy)

- Są bardzo wyrozumiali przy płatnościach ( w granicach rozsądku) , można poprosić o jakąś zwłokę przy płatności itp

- Przytoczę sytuację gdy zakupiłem opcję dysków SAS i kontrolerów RAID - umówiłem się z technikiem na montaż o 1-szej w nocy - o 1:01 serwer off :) - potem kolejny serwer i tak samo - NIEMIECKA PRECYZJA :)

 

Po roku czasu wystawiam ocenę mocno pozytywną ale ze względu na to ,że potrzeby rosną pomalutku uśmiecham się do kolokacji w Polsce przy coraz większej ilości wynajmowanych serwerów.

 

Decyzja należy do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×