Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Devias

Sprzedaż serwerów głosowych

Polecane posty

Cześć,

Chciałbym otworzyć sprzedaż serwerów głosowych, firmę itp mogę zarejestrować ale chodzi mi tutaj bardziej o koszty jakie będę musiał ponieś, ile będzie kosztowało:

 

Serwer dedykowany - tak na start aby pomieścił na początku około po około 1tyś slotów na Ventrilo, TeamSpeak, Mumble ( wszystkie popularne wersje )

Licencje na te programy głosowe

Panel klienta i administratora - takie możliwości:

- Rejestracja, Logowanie, Przypomnienie hasła, - Niezalogowany

- Doładowanie konta ( platnosci.pl ), Zakup serwera, tickety, edycja profilu usera, zarządzenie serwerami - Zalogowane ( tych najważniejszych funkcji nie wypisałem )

- Banowanie, usuwanie, odbanowywanie, doładowywanie usuwanie kasy z kąt, zarządzanie serwerami ( tych userami i dedykami itp ) - Administrator

- Szablon strony

 

Ile takie coś będzie mnie kosztowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

otworzyć sprzedasz serwerów

Wyedytuj to lepiej :P

 

Odnośnie Twojego pytania

 

Serwer dedykowany wyjdzie Ci co najmniej 400 złotych na miesiąc, ZUS + podatek 1000 złotych na miesiąc, licencja na te podane przez Ciebie panele pewnie wyjdą jakies 100 złotych na miesiąc (tego nie jestem pewny akurat).

 

Szablon strony taki łądniejszy około 300-500 złotych, chociaż pewnie zrobią Ci taniej niektóre osoby z forum.

 

No i dolicz pod to administrację serwera, conajmniej 200 złotych na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie chce sie czepiac ani obrazac, ale najpierw pocwicz ortografie, bo "sprzedasz kont(a)" (nie nie sprzedam ci...) lub "doładowywanie usuwanie kasy z kąt" niezbyt profesjonalnie wyglada...

Jezeli bedziesz tak do klientow pisal (no chyba ze wiekszosc to beda dzieci...) to nie wiem czy beda cie powaznie traktowac.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Nie chce sie czepiac ani obrazac, ale najpierw pocwicz ortografie, bo "sprzedasz kont(a)" (nie nie sprzedam ci...) lub "doładowywanie usuwanie kasy z kąt" niezbyt profesjonalnie wyglada...

Jezeli bedziesz tak do klientow pisal (no chyba ze wiekszosc to beda dzieci...) to nie wiem czy beda cie powaznie traktowac.

 

Pozdro

Czepiasz się :P

 

Przecież wakacje tuż tuz i wykrzaczonych pomysłów na kasowanie innyc bedzie przybywało. Niestety na to nie da sie COPPA założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Czepiasz się :P

 

 

Kurcze, a probowalem sie nie czepiac xDDD

 

Przecież wakacje tuż tuz i wykrzaczonych pomysłów na kasowanie innyc bedzie przybywało. Niestety na to nie da sie COPPA założyć

 

No niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszystkie hostingi prowadziły działalność zgodnie z prawem, tzn, posiadałyby licencję na sprzedaż od producentów oprogramowania głosowego, to nie byłby to taki "złoty interes".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszystkie hostingi prowadziły działalność zgodnie z prawem, tzn, posiadałyby licencję na sprzedaż od producentów oprogramowania głosowego, to nie byłby to taki "złoty interes".

 

 

 

Na tą chwile potrzebujesz jedynie licencji na Teamspeak 3, Ventrilo 3.

 

Mumble nie wymaga żadnego papierka.

 

 

I jakoś za granicą nie znam firmy, która takich licencji by nie miała. To jest poniekąd dodatkowa reklama bo firma z licencją widnieje u producenta programów jako oficjalny reseller.

 

 

A to, że w naszym kraju są firmy które hostują jeszcze archaiczne Teamspeak 2 oraz Ventrilo 2 to już inna sprawa.

 

Pomijając już to, że np. hostowanie VT 2.X jest po prostu nielegalne. A kombinowanie z licencjami podobnie.

 

No ale co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie wymaga licencji :-)

 

@Beliar

Zgadza się, przytaczając sytuację miałem na myśli głównie rynek polski, na którym to tego typu szopki są chlebem powszednim.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×