Skocz do zawartości
oczkers

Pierwszy dedyk - jak wygląda zarządzanie?

Polecane posty

Witam, przygotowuje się do dzierżawy pierwszego dedyka ale przeglądając oferty różnych firm nie mogę znaleźć odpowiedzi na podstawowe wątpliwości;

 

- dzierżawiąc przykładowo w hetzner otrzymuję pełny dostęp do maszyny z preinstalową dystrybucją, załóżmy, że aktualizuje kernel (lub ssh), który wysypuje się przy bootowaniu - mam możliwość uratowania takiej sytuacji przez panel (jakaś edycja configu gruba)?

 

- jeżeli mam "pełny dostęp" to istnieje możliwość wrzucenia innej dystrubucji (gentoo), inaczej mówiąc czy jest to naprawdę pełny dostęp?

 

- istnieje jakiś popularny skrypt do kontroli serwerów gier (wymuszanie fps, slotów) czy w większości firm jest to autorskie oprogramowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Trochę pogmatwałeś wypowiedź.

 

Dla każdego serwera (dedyka w tym przypadku) masz możliwość instalacji systemu ze specjalnej konsoli lub ręcznie.

Przykładowo w OVH masz dostęp do Menadżera gdzie możesz wybrać sobie system operacyjny, jeśli coś Ci się wysypie zawsze możesz zrobić reinstall - praktycznie z automatu. Jest też możliwość ręcznej instalacji i konfiguracji takiego serwera poprzez SSH. Jeśli chodzi o Hetzner'a zapytaj Adama z GlowaNET.pl on zna troszkę tych DC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przygotowuje się do dzierżawy pierwszego dedyka ale przeglądając oferty różnych firm nie mogę znaleźć odpowiedzi na podstawowe wątpliwości;

 

- dzierżawiąc przykładowo w hetzner otrzymuję pełny dostęp do maszyny z preinstalową dystrybucją, załóżmy, że aktualizuje kernel (lub ssh), który wysypuje się przy bootowaniu - mam możliwość uratowania takiej sytuacji przez panel (jakaś edycja configu gruba)?

 

- jeżeli mam "pełny dostęp" to istnieje możliwość wrzucenia innej dystrubucji (gentoo), inaczej mówiąc czy jest to naprawdę pełny dostęp?

 

- istnieje jakiś popularny skrypt do kontroli serwerów gier (wymuszanie fps, slotów) czy w większości firm jest to autorskie oprogramowanie?

 

 

 

:) hmmm

 

PYT.1 - naturalnie - w Hetzner jest to tak zwana LARA - czekaja na zgłoszenia 24h , jest to wirtualny kvm - klient w java i wtedy widzisz caly proces uruchamiania serwera od rozpoczecia testow POST serwera. Podłaczaja ją na maks 2 godziny , jesli nie pracujesz czyli zwiększa sie IDLE time to automatycznie to odlaczaja i musisz pisac kolejny raz.

 

PYT.2 - myślę ,że istnieje właśnie przez wspomnianą LARĘ lecz przyznam CI ,że Hetzner np ma pewną ograniczoną ilość systemów, w OVH mozesz podlaczyc prawdziwego fizycznego KVM i tam rowniez bez problemu powienienes. Niestety (choc nie twierdze ze nie ) ich dzialy IT nie beda CI wspierac tego systemu, w OVH raczej napewno poniewaz u nich kazde jajko jest kompilowane z ich jakimis aplikacjami dzialajacymi w tle i wysylajacych info do ich systemow monitoringu - np RTM

 

PYT. 3 na pytanie 3 nie mam doswiadczenia zeby odpowiedziec :)

 

Pozdrawiam

Smoko

Edytowano przez smoko (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w OVH trzeba grubo zapłacić za KVM :) nie podłączają go na Twoje widzimisie.

Ovh wprowadziło płatną pomoc, chyba 80 zeta jeśli wina usterki serwera leży po stronie klienta. A tak, to oni nie grzebią Ci w serwerze.

 

Tryb rescue działa i w hetzku i w OVH. Jest całkiem przydatny.

 

Np czystego Centosa możesz sobie odpalić po sieci z VNC i zainstalować tak jakbyś siedział przy serwerze :) omijając instalatory hetznera i ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×